Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Rafałkowa Mama

16 kg u ponad 2 latka-to duzo?

Polecane posty

Gość mama prawie 3 latki
moja córeczka ma 2 lata i 7 miesięcy waży 17,5 kg i mierzy 104 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój syn dokładnie rok temu ważył 16 kg i miał ok 98 cm wzrostu. obecnie ma 3 lata i 3 miesiace i waży niecałe 18 kg i ma 108 cm wzrostu. jest bardzo wysoki jak na swój wiek, zdecydowanie poza siatką centylową, a wagę ma w okolicach 90 centyla. od zawsze był wysoki :) i wcale nie jest gruby, wręcz przeciwnie, tylko buzie ma pyzatą (po mamusi :P) a żeberka wystają wszystkie i tyłek taki chudziutki, ani pół fałdki na nogach czy rękach nie znajdziesz, choćbyś z lupą szukał :) zawsze porównując wagę należy brac pod uwagę wzrost malucha. przecież to ze jedno dziecko w wieku 2 lat waży 12 kg nie znaczy że jest to wyznacznik idealnej wagi, jeśli ma np 88 cm wzrostu to waga a i owszem jest dobra ale jeśli ma o 10 cm więcej to już waga ta nie jest dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO Ganta
mój synek ma 102 cm wzrostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwanasciegroszy
Moja corka ma 2 lata i wazy 11.5 kg i ma 87 cm wzrostu. Jest na 25 centylu. Staram ja dobrze odzywiac, kupuje mieso i biologiczne warzywa, jajka. A ona tak malo rosnie. My z mezem jestesmy raczej pokaznych rozmiarow. Wasze dzieci takie duze rosna...co Wy im dajecie do jedzenia ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez sie zastanawiam co wasz
dzieci jedza, ze rosna taki duze i ze tyle waza. MOja corka ma 30 miesiecy wazy 12.5 kg przy 89 cm. NIe wyglada na chudzielca. WIdze dookolo dzieci szcuplejsze niz ona ale tez grubsze. Dbam o urozmaicona diete , warzywa 2 razy dziennie, na obiad i kolacje. slodyczy unikam, odsdtajke czekolade w porze podwieczorku i czasem slodka buleczka na sniadanie. Je duzo jogurtow natulralnych i serkow naturalnych. Apetyt jej dopisuje. zjada swoja porcej czestoi prosi o dokladki. Ale jak nie chce jesc, to nie zmuszam. najwyzej zje wiecej na nastepny posilek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no cóż, w wiekszości to są napewno geny a młody je normalnie, nie je słodyczy, ciasta, nawet czekolady, nie pija soków i napojów "sklepowych" wieczorem i o 5 rano pije mleko 210 ml, więc to terż nie za dużo poza tym śniadanie o 9,10 rano - jajko ze szczypiorkiem, albo serek waniliowy, albo kaszka albo kanapka, albo mięso pieczone z ogórkiem kiszonym, za godzinę owoc lub sok z marchewki i jabłka robiony w domu, ok 13 godziny zupa z mięsem i warzywami, kaszami lub płatkami owsianymi, drzemka, po drzemce to co my jemy na obiad, ale on je wybiórczo, np. sam kotlet a do tego jakieś warzywa lub z ziemniakami, nie je wszystkiego naraz, ok 18 owoce ponownie, ok. 20 kolacja - kaszka, albo płatki owsiane z jabłkiem, ewentualnie coś innego i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w weekendy sama robie śniadania a wtedy często je twaróg biały z cebulą i śmietaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kapitan Wrona__
autorko,Twoje dziecko napewno nie jest grube,a już w zadnym wypadku otyłe. Twoje dziecko urodziło sie duze (prawie 4 kg) więc w wieku 2 lat zwiększyłmase urodzeniową 4krotnie,co jest zupełnie normalne. Jest po prostu wysoki i dobrze zdbudowany. I nie ma co generalizowac: dziewczynki inaczej sie rozwijają niż chłopcy,chłopcy mają zazwyczaj cięższy kościec,więcej masy mięśniowej anizeli dziewczynki-taka natura. Doczytałam,ze Twój mąż jest wysoki i dobrze zdudowany-synek wdał sie w tatusia i nie ma czym sie martwic. Ty tez jestes wysoka,wiec spokojnie. Ja byłam wczoraj z córką na bilansie 2 latka i córka ma 84 cm i wazy 11,500 ale ona sie urodziła z wagą niecałe 3 kg,jest drobniutka,bo i my z mężem do wysokich i grubych nie nalezymy-ja mam 158 zm a mąż 170 więc córka napewno duza nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kłakiełka
asiamt - nasz synek je trochę podobnym trybem jak Twój. Też nasz obiad to tylko wybiórczo - "na posmakę", a dla niego specjalnie jest robiona gęsta zupa z mięsem, warzywami, na zmianę z makaronem, lub ryżem czy ziemniakiem .Też nie ma przekąsek między posiłkami, nie jada praktycznie słodyczy, nie pije nawet soków, bo nie lubi. I waży 15,5 kilo, wczoraj go ważyłam.Brakuje mu miesiąc do skończenia 2 lat. Może to kwestia genów faktycznie, bo mąż jest postawny,ja wysoka, więc może dlatego.A na grube dziecko w ogóle ani trochę nie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dludzy i chudzi
Moj synek na bilansie dwulatka wazyl 13 kilo, a mial 100 cm wzrostu. I ja, i jego tata jestesmy wysocy i szczupli, mamy jednak mocne nielamliwe kosci. Normalnie zawsze mi chlopaka podejrzewaja o anemie, bo w dodatku jest blady, ale gdzie tam! Wyniki jakby zyl samym zelazem ;-))), a energii za dziesiecu. Teraz ma 2 lata i 3 miesiace. Nie wiem ile wazy czy mierzy, ale jakos slabo tyje, jesc nie lubi, nie umie sie skupic na zjedzeniu, bawi sie godzinami. Mimo wszytsko, nie zmuszam go, nie chce walki i pisku, zeby tylko zjadl jakies podstawy pilnuje. Slodyczy nie dostaje, bo nie ma mowy, zeby nimi zastepowal normalne jedzenie. Aha, i nie uwazam, ze 16 kilo to duzo przy takim wzroscie! Moj jest jakos wyjatkowo chudy, ale twoj jest normalny! Dobrze zbudowany chlopak! jesli ta waga wychodzi z normalnego wartosciwowego pozywienia, a nie z ciastek i batonow, to spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onka3456
moj ma 3 lata i 3 miesiace wazy 23 kg...nikt nie chce wierzyc ze az Tyle..bo nie jest nalany mierzy 108cm ..na bilansie mi powiedziano ze to kawal chlopa wyglada na 5latka,waga urodzeniowa 4250 jak mial pol roku wazyl 9kg a na roczek 13 ..lekarz mowil ze dziecko na pol roczku podwaja wage a na rok potraja..wiec jest oki..chlopcy w jego wieku siegaja mu do czola,tez pytalam czy to normalne,pediatra odpowiedziala ze jest duzy ale nie gruby czy otyly..je wszystko oprocz macznych rzeczy,pierogi nalesniki ciasta ciasteczka odpadaja ...a rosnie jak na drozdzach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eeeeh a ja miałam napisac po co wrzuciłam to zdjecie ;) a w miedzyczasie duzo sie wydarzyło, młoda wybiła sobie jedynki.... eh niewazne chciałam wtedy napisac ;) zebyscie spojrzały na moje dziecko i orzekły czy grube nie jest grube ;) a waży 20 kg i ma 110 cm wzrostu. 3 lata i 3 mies jakbym napisała, ze moja 3 latka wazy 20 kg od razu wszyscy by orzekli, ze utuczona ;) jak widac nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w zeszłą środę. siedziała na kanapie, chciała sie schylic po szczotkę, która jej upadła na podłogę. i nózki zostawiła na kanapie, zsuneła sie i zębami sie wbiła w stolik :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jezu biedna maleńka współczuję, ale dobrze, ze to nie stałe brrr aż mnie ciarki przeszły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobrze, ze nie stałe. na razie udało je sie włozyc spowrotem do dziąsła i przykleic do innych zębów takim usztywnieniem, ale jedna jest połamana i nie wiadomo czy sie utrzyma. bedzie wiadomo za 6 tyg ;) ale to twarda babeczka i jest ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość x hcekm/fsdmr
Moja córcia ma 3,5 roku i waży 16 kg przy 104 cm. Ale ona szczuplutka jest po mamusi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mea
biedna twoja coreczka. Objerzalam zdjecie szczupla twoja corka nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciez 3 i pol roku i 15 kg
to normalna waga a nie chudosc! Ludzie zrozumcie, ze lepije miec szcuple dziecko niz grube czy " ubite" jak tu mowia rozne mamuski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IZA Z UK
Moj synus ma 2 lata i 2 miesiace wazy 19,5 kg i lekarz pediatra mowi ze jest ok ma 100 cm wzrostu,NIE JEST GRUBY.Oboje jestesmy z mezem wysocy, dlatego i maly jest duzy;)Drogie mamy duzych dzieci nie martwcie się, dzieci niech rosną swoim rytmem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Według mnie........
chodowanie goryla nie jest powodem do dumy, najlepiej jak dziecko jest zbudowane proporcjonalnie i nie ma wielkiego łba i wielkiego stopiska oraz wagi ale wiadomo że nie da się mieć idealnego dziecka (fizycznie) skoro geny działają jak chcą natomiast (sama jeszcze nie mam dzieci) chyba lepsze szczupłe i smukłe niż tuczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
według mnie - dzieci się nie Hoduje tylko wychowuje, po drugie wielkość głowy czy stóp jest uwarunkowana genetycznie nie dietetycznie, po trzecie tak - geny działają jak chcą, ale jest spore prawdopodobieństwo, że kretynka madrego dziecka mieć nie będzie, więc sie nie rozmnażaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex bill (DO)
ty już się urodziłaś i wniosłaś wiele dobrego w nasze kafeteryjne społeczeństwo a ciekawa jestem jak z twoim dzieckiem, bo przecież geny działają jak chcą a wielkiej mądrości po tobie mogą nie odzidziczyć? Moje dziecko jest proporcjonalnie zbudowane (syn) ma 3 latka i dokładnie 15 kg oraz 104 cm wzrostu. Wczoraj jeszcze pytałam lekarki odnośnie synka swojej siostry (ten sam wiek z tym że 19 kg i 106 cm wzrostu ) i wogóle dzieci które uchodzą za ciężkie i długie na co lekarka odpowiedziala że owszem , geny pełnią tu rolę decydującą ale fakt że niemowlęta przykładowo (zwłaszcza płci męskiej) osiągają coraz większą wagę , przekraczającą dotychczasowe normy nie jest rzeczą normalną i ogromny wpływ (tu podkreśliła) ma nasza żywność która jest już dostarczana dzieciom w łonie matki . Im więcej chemii i przetworzonej żywności, nafaszerowanego mięsa hormonem wzrostu tym większe prawdopodobieństwo nadwagi niemowlęcej i wczesno dziecięcej tak często tłumaczonej genami i tym że tata solidny a i mama duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poproszeomadrawypowiedz
Właśnie , potwierdzam . Mój synek urodził się z wagą 4000g a obecnie mając 10 miesięcy waży 13kg i ma 78 cm długości i lekarz przedewszystkim zapytał co ja takiego jadłam w ciąży że "wychodowałam" takiego chłopa i w tym momencie zaczęłam się śmiać bo myślałam że żartuje na co on z niesmakiem odparł że mówi poważnie , że dziecko jest zbyt "utuczone" (przecież go nie tuczyłam ) więc wkurzona zmieniłam zwyczjanie lekarza bo za opinią teściowej i mojej mamy uznałam że facet ma nie pokolei w głowie a moje dziecko jest z tych "silnych" i jakże byłam w błędzie. Kolejna lekarka jak tylko go zobaczyła zapytała ile on jada i jakiej budowy jest mój mąż bo syn jest za ciężki. Powiedziałam lekarce że odżywiam go zdrowo (zgodnie z prawdą) ale nie ukrywam że nadal czuję niepokój z powodu tych opinii i przeanalizowałam swoją dietę tą podczas ciąży i podczas karmienia i doszłam do wniosku że za dużo tłustego tam było, za dużo drobiu i tych wszystkich "dobrych dla mleka" kalorycznych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiecie co , ogólnie
jak teraz patrzę na dzieci (w tym moje) to widzę że są większe i cięższe niż na przykład poprzednie pokolenie i możliwe że coś w tym jest że powód tkwi już momencie naszej diety podczas karmienia piersią i niby mówi się że do mleka przenika tylko to co właściwe ale gdyby tak było to czy nie zabraniali by lekarstw czy kapusty gotowanej i tłustych rzeczy? A dlaczego , się nie poleca smazonego, czy tłustego skoro i tak do mleka przechodzi tylko to co the best? Bo przechodzą jednak zbędne tłuszcze wielonienasycone, bo przechodzi chemia z naszej paczkowanej żywności i środki konserwujące a także hormony z mięsa czy antybiotyki ale z kolei żeby tego uniknąć trzeba by odżywiać się drogą żywnością ekologiczną :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madrości się nie dziedziczy;) w poprzednim poście odniosłam się do wymiarów głowy i stóp - nie do wagi i wzrostu - przeczytaj uwaznie, a odniosłam się, bo moje dziecko ma akurat wielką głowę, mimo, że go nie tuczę - odziedziczoną po rodzinie ojca... i teraz osoba o niku według mnie z jednej strony by chciała widzieć tylko dzieci proporcjonalne (musiałbym syna utuczyć porządnie, żeby ta głowa 'znikła'), a z drugiej smukłe, więc... jeszcze chcesz coś wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojfdkfnkdmfnjmfn
ex - Bill po co odpisujesz komuś kto nie lubi wielkich głów i stóp , czyżbyś uniosła się dumą i poczuła urażona? Jeżeli twoje dziecko ma wielką głowę to trudno, taką ma i tak jest twoim dzieckiem . Mądrość niestety tak samo jak inteligencję się dziedziczy a życie to tworzy jedynie okazję do pogłębiania tych zalet i ukierunkowywania ich. Mądrość to empatia, dalekowzroczność, takt, wyczucie, umiejętność dostosowania się do warunków, osób i sytuacji i wiele innych a to jest połączone z inteligencją którą się dziedziczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turkusowy_szal
Wlasnie wczoraj mierzylam i wazylam moja corke ( 2 lata i 3 miesiace ) i wazy 11.900 i ma 90 cm wzrostu, chuda nie jest w zadnym wypadku, uwielbia jesc. Ma nawet faldki na rekach. Ja nie wiem co wy robicie z tymi dziecmi, ze one takie wielkie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×