Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość filozofka życia

STUDIA FILOZOFIA

Polecane posty

Gość mgr filozofii
Jak ja zdawalam na UAM bylo 20 osob na jedno miejsce, teraz b. latwo sie dostac. Studia sa srednio ciezkie, jest troche ciezkich przedmiotow typu logika matematyczna, nie wiem jaka KUL ma specyfikacje, my mielismy tez fizyke kwantowa, poza tym historia filozofii. Trzeba byc kreatywnym, umiec myslec :) i duuuuuuzo czytac, poniewaz do filozofii nie ma podrecznikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgr filozofii
Raczej najpierw ma sie warunek niz sie wyrzuca ze studiow. Warunek, dziekanka... u nas studia skonczyla jakas 1/4, 1/5 poczatkowych chetnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filozofka życia
mgr filozofii, skoro nie ma podręczników to co trzeba czytać? ;) dużo zajęć, da się połączyć z pracą etatową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgr filozofii
* chodzilam na wszystkie zajecia Osoby nie chodzace na wyklady mialy problemy z materialami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filozofka życia
to trochę problem, bo w sumie ja mam etat normalny, z którego nie mogę zrezygnować. Boję się że jak nie będę chodziła na ćwiczenia po prostu mnie skreślą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgr filozofii
Mysle, ze Cie skresla. Jak na wszystkich uczelniach. Musialabys chodzic na zajecia zaoczne, jesli sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filozofka życia
zaoczne są płatne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgr filozofii
U nas ze 3 lata wstecz byly platne zawrotna sume 100zl na semestr czy cos kolo tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filozofka życia
a wiesz co z tym przepisywaniem przedmiotów? gdzie pracujesz po filozofii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgr filozofii
Nie wiem, pewnie mozna, zalezy jak sie dogadasz. W agencji reklamowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filozofka życia
a są takie dni gdzie jest prawie wolne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgr filozofii
raczej w piatek (u nas) - wf i fakultety, od 2 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filozofka życia
są wejściówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgr filozofii
Jakie wejsciowki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mgra filozofii
Niesamowite, chyba musiałam przez 5 lat nie studiować filozofii, bo ja miałam na swoim kierunku opracowania i podręczniki. Prawda są teksty źródłowe, ale opracowania i podręczniki również. Jak się uczyłaś filozofii starożytnej? Czytałaś pisma Pitagorejczyków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mgra filozofii
A pracy magisterskiej, która jest pracą odtwórczą nie pisałaś, bo pisałaś od razu doktorat. Nie używałaś opracowań, tylko same teksty źródłowe, i Tworzyłaś od razu nawet teorie nie opierając się na innych badaczach? A dużo to się czyta, ale na polonistyce, nie na filozofii... please!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filozofka życia
do mgra filozofii a Ty jak oceniasz trudność tych studiów? da się połączyć z pracą? dużo trzeba się uczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mgra filozofii
Studia jak każde inne, ale nigdy nie poszłabym na katolicką uczelnię studiować filozofii. Jak Ty chcesz niby połączyć studia z pracą na etacie, abstrahując od rodzaju kierunku...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filozofka życia
haha, ja chcę iść na KUL bo to najniższy możliwy poziom, jaki sobie można wyobrazić, tylko dlatego ;) a właśnie z pracą nie wiem jak to łączyć, może się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mgra filozofii
a co to Palikota, to tylko zaczął na KULu, potem studiował na UW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filozofka życia
KUL to największe dno jakie sobie można wyobrazic, tylko dlatego chcę się tam wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filozoffka_na_kulu
studiuje dwa kierunki, w tym filozofie, na kulu. Po konsultacji rowniez ze swoimi znajomymi, jak wygladaja ich studia, smiem stwierdzic, ze filozofia to bajka. Jest nieiwelu chetnych studentow i przez to nieiwele sie od nich wymaga, aczkowliek uczyc sie jak wszedzie - trzeba. Ale jak czasem nie pojdziesz na zajecia, napiszesz pod koniec jakis referat i bedzie ok. Tak czy inaczej - uwazam, ze nie masz czego sie obawiac - na pewno sie dostaniesz (przyjmuja wszystkich, jest wiecej miejsc niz chetnych), jak pojawisz sie czasem na uczelni i cos powiesz, napiszesz dobrze kolokwium, to bedziesz sobie studiowac. Ostrzegam jednak przed olewczym zupelnie stosunkiem, bo na filozoii tez mozna nie zdac i takie osoby sie zdarzaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filozofka życia
filozoffka_na_kulu Zadam Ci głupie pytanie, bo tak się złożyło że jestem po medycynie. Plotki chodzą że na KULU mają alergię na medyków (zresztą to działa w dwie strony;D) czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mgra filozofii
Filozofia to specyficzny kierunek, przede wszystkim uczy myślenia. Po studiach będziesz się orientowała po trosze we wszystkich dziedzinach wiedzy, dlatego szkoda ukierunkowywać się tylko na katolicki punkt widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filozoffka_na_kulu
hehe ani razu sie z czyms takim nie spotkalam, z jakiego to powodu? ze niby medycyna konwencjonalna przegrywa z modlitwą czy coś ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filozofka życia
Ja jestem głęboko przekonaną do swoich racji ateistką, więc nikt mi katolickiego poglądu nie narzuci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filozofka życia
filozoffka_na_kulu ja nie chcę nikogo obrażać, ale jak miałam praktyki w szpitalu to Z TAKIMI DEBILAMI Z KULU księżmi się spotykałam, że po prostu nawet się tego opisać nie da. NIby profesor, starszy człowiek z koloratką a poglądy wygłasza takie, że tylko usiąść i się śmiać, bo płakac nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgr filozofii
Wtedy, kiedy ja studiowalam, dopiero wychodzily opracowania Realego, wiec filozofii starozytnej uczylismy sie z wykladow i notatek, panno Nadeta Przemadrzala, a ponadto z przekladow pism Arystotelesa i dialogow Platona, Panno Wyniosla Kwekalska :P W Realem zreszta sa bledy. Jesli wydaje Ci sie, ze kilka KSIAZEK tygodniowo to jest "malo czytac", to chyle czola. Ale albo nie bardzo sie przykladalas do studiowania (tez mozna), albo mialas bardzo niski poziom na swej uczelni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filozoffka_na_kulu
co do "katolickosci" studiow na kulu, nie ma czym sie martwic. Sa jakies czastkowe przedmioty typu biblia czy kns (ja mialam na filozofii biblie) ale to tylko taka sciema a potem i tak wszyscy dostaja 5. Poza tym chcialabym dodac, ze jestem niewierzaca i balam sie studiow na katolickim uniwersytecie, teraz tegao nie zauwazam (pomijajac kwestie umiłowania wladz kulu do krzyży).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łatwo siędostać na kierunek jak się uczysz chodzisz na wykłady robisz notatki to łatwo zdać ale jak olewasz to ciężko jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×