Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ikp...

Religia jedną z największych przyczyn zła na świecie...

Polecane posty

Gość ikp...

Jak prześledzić historię świata to religia zawsze tylko wszystko psuła, rujnowała, szkodziła... jak w czymś pomagała to tylko pozornie. Dla wyznawców wszelkiego rodzaju religii(podobnie jak dla różnego rodzaju bandytów, chuliganów i degeneratów którzy na razie psują społeczeństwo, ale być może nadają się jeszcze do naprawienia) powinno się zorganizować jakieś obozy reedukacyjne żeby im wybić z główek te wszystkie głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nienawidzego
nie prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawda, prawda
nie ma co zaprzeczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogata Polka
Tak twierdzi tylko bandycki ateista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niech se każdy robi
co chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prelić
Religia to biznes, a z biznesu się tak łatwo nie rezygnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad World
Sporo w tym racji, ale nie do końca. Ja wierzący nie jestem, nie mówiąc o chodzeniu do kościoła, bo to dopiero masakra. Ale niektórym ludziom religia jest potrzebna, by odnaleźć w tym pojebanym życiu nadzieję i optymizm....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhho
JA tam do tej wiary sie nie zaliczam , jest obłudna na swój spsób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lord stront+++
głupstwa dla bezmyślnych religie są po prostu jednym z podstawowych wytworów ludzkiej kultury takie czy inne były są i będą bo ludzie potrzebują jakiegoś wyższego sensu za który od czasu do czasu mogą się zabijać religia to nie jest coś, czego mogło nie być i z czego można zrezygnować nie będzie chrześcijaństwa (chociaż ono będzie, nie mam wątpliwości) to będzie scjentologia :D traktujecie religię, jakby była ciałem obcym, czymś niekoniecznym, gdy jest ona częścią istotną kultury przypominam też, że za ludobójstwo na skalę niespotykaną wcześniej w historii odpowiadają ATEISTYCZNE IDEOLOGIE może w końcu sobie to wbijecie do głów, że największe mordy mają na sumieniu zajadli ateiści wasza niechęć do religii, wynika z tego, że nie macie wiedzy historycznej i nie umiecie poruszać się po zagadnieniach kulturowych, antropologicznych radzę edukację zacząć od "Rozważań o wojnie domowej", Jasienicy rzecz dość przystępna i przejrzyście napisana o tym, jak to nienawiść do religii skutkuje fanatyzmem, podobnym do religijnego, może nawet bardziej skutecznym bo, a priori "POSTĘPOWYM", bo przecież, nie ma nic gorszego od religii, przyczyny wszelkiego zła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniec_z_krzyżem
to prawda religie przyczyniają się do ogronego złą na świecie, jest trochę dobrego ale było tyle tego złego i takie makabryczne że przycmiło wszystko co dobre!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniec_z_krzyżem
lord stront+++ ignor !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem ale za to najwieksze zło było ateistów ale za to 20 wiek należał do ateistów hitler stalin wojna domowa w hiszpani meksyku , portugali i rosji to byli ateiści Walka zbrojna z wrogami cywilizacji chrzescijańskiej w Hiszpanii 1936-1939 http://www.youtube.com/watch?v=_uSg8_v08KM&feature=fvst http://www.youtube.com/watch?v=QDJChxUzTR4&feature=related meksyk http://www.youtube.com/watch?v=3FpBpf0cXdA&feature=fvsr Zbrodnie masonerii w Meksyku i Powstanie Cristeros http://www.youtube.com/watch?v=nlVhyHem6_k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lord stront+++
merkaba Możesz im wyliczać i tak tego nie pojmą, bo ich wychowała lewicowa ideologia, która w istocie nie jest niczym innym, jak namiastką religii, bez Boga. koniec krzyża Bla bla bla. Może jakieś kontrargumenty? :D Pojąć nie mogą, że lat temu 200 i więcej, wszystko, cały świat otaczający człowieka, był "religijny", w tym sensie, że jego rozumienie, widzenie wynikało z religii. I to było normalne zarówno wśród katolików, protestantów, szyitów, sunnitów, wyznawców prawa mojżeszowego i tak dalej. Dla nich nie istniał inny porządek, jak tylko religijny. Zło i dobro było widziane w wymiarze religijnym. Konflikty, pomimo, że nigdy nie wybuchają, czy też rzadko, opierając się na czystym starciu idei, były wprzęgnięte w religię, religijność. Ale trzeba być historycznym durniem, by sądzić, że gdyby nie było religii, papieża, to konkwista w Ameryce Łacińskiej, nie dokonałaby się. Krzyż był jednym z narzędzi, ale motorem podboju, była chęć zysku, która występuje niezależnie od religijności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evan rachel wood
to tzw chrzescijanskie milosierdzie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evan rachel wood
same dobro co nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena pocipka
o jak czerwone jak psie szminy lewactwo-robactwo przy kazdej wrecz okacji wypomina zmysla konfabuluje i maNIPULUJE faktami ze Średniowiecza. zapominaja w swojej nienawisci , jak to i ile ludzkich istnien wymordowali czerwone komuchy. a i dzis biede stworzyli swa chora ekonomia i z nienawiscia zwalczaja Kosciol , ktory mimo swych niedoskonalosci [ ludzie sa niedoskonali] jednak robi duzo by pomagac biednym. wszedzie w kraju tu i w Afryce gdzie lewackie koncerny robia smiertelne eksperymenty medyczne testuja leki na Ludziach , wykorzystujac biede. gdyby nie Chrzescijanstwo to czerwona cholote ludzkosc by wzorem komuchow zakatowala w piwnicach wraz z potomkami. zutylizowala do oseska. ale Wiara na to nie pozwala i chasaja czerwone skurwysyny i judza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Religia systematyzuje świat. Definiuje co jest dobre, co jest złe. Definiuje kary za zło. Religia nie jest zła sama w sobie. To ruch społeczno-psychologiczny które jest potrzebna. Przecież mamy demokracje, ludzie chodzą bo chcą do kościoła - więc coś im daje. Autorowi - religia nie jest potrzebna, jednak większości ludzi - jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najciemniej jest pod latarnia
religia to tylko przykrywka dla ateistów by walczyć z ludźmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KSIĘŻA TO JEDNA WIELKA MAFIA A RELIGIA TO INNACZEJ BIZNES:. Ja nie chodzę do kościoła od 3 lat a mam18. Dlaczego ksiądz ma mówić jak mam żyć i rozgrzeszać mnie i mam prosić odpuszczenie grzechów głupota.. Ksiądz który sam więcej ma grzechów ode mnie ma mi mówić co mam robić???? Księża to same złodzieje patrzą jak wyłudzić kase za każdego człowieka patrzy jak na klijenta a tylko czeka kiedy kto umrze kiedy wesele chrzciny bo dla niego to czysty interes biznes. Ludzie naiwni daja na tace a on sie cieszy i zaciera ręce bo składa na nowe auto pojedzie do burdelu poimprezuje... Za wszystko trzeba placić i to guba kase czemu nie wystarczy słowo bóg zaplać????. Albo tak jak rydzyk starsze naiwne babcie na chleb czy lekarstwa nie maja bo rydzykowi musza wyslac a on sie smieje jakie ludzie naiwni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość y78t2w2w1
"Pojąć nie mogą, że lat temu 200 i więcej, wszystko, cały świat otaczający człowieka, był "religijny", w tym sensie, że jego rozumienie, widzenie wynikało z religii. I to było normalne zarówno wśród katolików, protestantów, szyitów, sunnitów, wyznawców prawa mojżeszowego i tak dalej. " Moga, kończyłam historię i wiem o tym znacznie więcej od ciebie. Tylko im dawniejsze czasy i wieksza ciemnota tym więcej religii... Im ludzie bardziej mądrzeją tym mniej potrzebują tych bzdur. Religia ma za zasadnie odpowiedziec na pytania, na które ludzie nie maja odpowiedzi. Jak kiedys przypisywano np. pioruny gniewowi Zeusa. Tylko co ma pomóc trwanie z bzdurach, zwłaszcza jak hamuje to postep nauki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero niedawno uczeni odkryli, że wszystko składa się z cząsteczek mniejszych niż składniki atomu. Wiele naukowych odkryć zostało wyprzedzonych tysiące lat wcześniej na kartach Bożego Słowa: * fuzja atomowa: 2 Pt.3.10 * prądy oceaniczne Ps.8.8, Iz. 43.16 * cykle hydrologiczne Job. 36.27, Amos 9.6, Kazn.1.6-7 * dinozaury Job 4.41, Ps 74.14 * niezliczona ilość gwiazd Jer. 33.22 * okrąg ziemi Iz. 40.22 Biblia nie posiada naukowych błędów - im więcej wie się o Biblii i współczesnej nauce tym bardziej fascynuje fakt, że Bilia wyprzedziła naukę. Nauka zawsze potwierdza Biblię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uppppam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośWojciech
Najpierw przepraszę za błędy ortograficzne ale tak mam ,nie wstydzę się z tego powodu i wolę przeprosić ! , a teraz do żeczy , zwracam szczegulną uwagię i czytam wnikliwie to co piszecie i mam nie odparte wrażenie że co niektórzy piszą pod wpływem czegoś mi nieznanego , no ale czasami tak bywa . Szanowni przyjaciele po pierwsze i naważniejsze chcę was wyprowadzić z błędu i zapewnić że żadna religia na tej ziemi nie ma nic wspulnego z Bogiem Wszechmogącym Stwórcą Życia wszelkiego . Religie na tej ziemi służą jedynemu celowi , mają za zadanie ubezwłasnowolnić ludzkość , zawładnąć naszymi umysłami i poprowadzić nas niby do celu , ale drogą ciemności okrucieństwa i cierpień drogą która nie ma końca z której nie można zejść która nie łączy się nigdy z drogą prawdziwej Miłości z drogą prawdziwego szczęścia z drogą do Boga Stwórcy . Jeśli ten świat chce przetrwać jeśli obecna cywilizacja chce się rozwijać w kierunku prawidłowym to jedynym ratunkiem dla ludzkości jest takie oto moje osobiste motto , (Z Bogiem bez religii i bez polityki w Moralności --------------------------------- z Miłością i Szacunkiem do człowieka Jestem Szczęśliwy. ) Pokój ludziom dobrej woli !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Partie lewicowe w Europie i ich sympatycy doprowadzą do takiej sytuacji w Europie myśląc dalekowzrocznie i logicznie ,że rdzenni mieszkańcy będą dyskryminowani ,zabijani ,prześladowani prze wyznawców religii która chce dominować i narzucać swoje obyczaje i wartości . Gdy Europa się w końcu obudzi to będzie za późno , ponieważ będzie przeważał ......... wchodząc w lukę wyznaniową którą tworzą opuszczający szeregi chrześcijaństwa ludzie jak i ateiści .Dla coraz silniejszej religii islamu - chrześcijanie jak i ateiści czy inni wyznawcy innych religii to są nie wierni których trzeba unicestwić. Wniosek - lewactwo , liberałowie ,niewidzący zagrożenia , poprawni politycznie ,ludzie otwartych serc i entuzjaści przyjmowania migrantów , ateiści nie będą chronieni przed nienawiścią i złem od tych ludzi co teraz sieją terroryzm , strach i zamęt w Europie ale są na razie mniejszością w wielu milionach swoich braci coraz bardziej żądnych zemsty z nienawiści do Zachodu . Od tych ludzi tej samej wiary ,którzy teraz siedzą cicho a w przyszłości będą głośni i agresywniejsi zgodnie z wolą wszystkich , to razem cisi i głośni będą wielką armią nie do pokonania . Gdy kościoły pustoszeją to właśnie o to chodzi tym ludziom przybyszom do Europy którzy uważają ,że ich wiara jest najważniejsza . Gdy ich religijność urośnie w siłę a nasza osłabnie - to co nas uchroni , to nie myślcie ,że wojsko w którym co trzeci ,co czwarty będzie wyznawcą religii dominującej. Zasiedlanie i rozmnażanie i łączenie rodzin to jest fakt a nie fantazja i wystarczy pomyśleć o tym matematycznie ,logicznie ,perspektywicznie ,obiektywnie lecz bez poprawności politycznej i bez szerzenia demagogii oderwanej od rzeczywistości .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słowianin

Zapraszam do refleksji, w czasie bez obaw przed mieczem i stosem inkwizycji. Owa refleksja sprowadza na myśl świat wierzeń i wartości Naszych Przodków, którzy by zachować Życie, musieli zgodzić się na obcy i nienaturalny kult żydowskich praktyk. Czy Chrystus nie był żydem? Czy to nie wokół Chrystusa żydzi utworzyli sektę, która bazując na dorobku narodu żydowskiego rozrosła się do rangi religii? Zatem chrześcijaństwo niech wyznają ci, przodkowie których je wymyślili.

My natomiast możemy i szanując swych Przodków i własne korzenie powinniśmy odszukiwać ślady własnej wiary, wierzeń i kulturę słowiańską praktykować odrzucając naleciałości obce, odsiewając jak plewy od ziarna to co od ok 1000 lat narzucają nam obcy. Hinduizm dla hindusów, judaizm i chrześcijaństwo dla żydów, buddyzm dla potomków buddy a dla nas Światowid, Perun, Wales i inni w dużej dowolności!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosciuł

wiesz gdzie były pierwsze masowe zabijanie ludzi   to nie hitler wymyslił  masowe obozy zagłady  tylko Anglicy

  a jeszcze wczesniej francuzi  rerwolucja francuska  i nie o szafocie mówie  tylko o  wpedzali  ludzi na barki  i zatapiali ludzi razem z barkami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×