Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mam dość takiego kraju

SZYBKO! POMOCY ! Poparzenie :(

Polecane posty

Jak w temacie. Siedze z poparzonym palcem wskazujacym. Niechcacy dotknelam goracego naczynia, nie pojawil sie jeszcze bąbel ale jest mocno zaczerwieniony, caly czas trzymam palca na kostce lodu. Pomaga, ale tylko na chwile igdy sciagam go z kostki, po chwili palcay bol wraca :( Chce pojsc wziac prysznic- ale chyba nie wytrzymam z bolu, pali i piecze tak strasznie :( Mam w domu aloes, nie mam ani pantenolu, ani Alantau. Do apteki nie mam szansy pojechac chyba sie wsciekne z bolu ;( CO ROBIC????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzymac lód. bron boze nie smaruj niczym tlustym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczekj, potrzymaj az to najgorsze zejdzie, ten bol, potem ten aloes bedzie jak znalazl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jknkml;ojpi
przyloz ogorka kiszonego-mowie powaznie, nie bedzie szczypalo w ogole, nauczylem sie tego w mcdonalds w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angeluś2
Ja smarowałam Sudocremem taki krem dla dzieci albo alantanem.. Tylko nie smaruj niczym tłustym. Olejem abo coś typu podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wez przystaw ten aloes. jesli to jest az tak silne poparzenie, ze od godziny nie przechodzi, to na twoim miejscu bym sie przespacerowala do szpitala na najblizszy sor, dadza ci cos przeciwbolowego chociaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
E tam, nafaszerowac lekiem sie nie dam, bo to bol miejscowy, i kiedy trzymam palucha na kostce nie czuje bolu. tylko kiedy sciagam. Powaznie z tym ogorkiem? Sudecrem sie skonczyl. ZOstal tylko Dove, ale to jest tluste, to moze lepiej nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, tlustego absolutnie nie, bo tluszcz sie nagrzewa i trzyma temperature i bys sobie mogla tylko poglebic oparzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfjjjjjjjfj
idz po flaszke do nocnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam pojecia, ja bym tam nie kombinowala tylko poszla na sor. sluchaj, skoro po GODZINIE, kurde to jest 60 minut, godzina, h, jak nie przechodzi bol, to znaczy ze poparzenie jest dosc silne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyłóż palec
do płatka usznego, mi pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bingo! na zewntarz poparzenie moze byc mniejsze niz wewnatrz, dlatego jak nie mija po kilku minutach a sie godzine przedluza, to nie taki pikus jakby sie wydawalo, nawet jesli powierzhcnia poparzenia nie jest duza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omnaaa
pod zimną wode masz trzymaj tak długo aż przestanie boleć!!! może zejść i do 30 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pojawiaja sie 2 male pecherzyki. Hmmm, zle zrobilam, bo zaraz po poparzeniu nie bolalo, i nic nie przykladalam. Zaczelo sie gdzies po 15 minutach od zdarzenia. MOglam przylozyc od razu, moze nie bolaloby tak dlugo? Widze, ze przerwy miedzy powracajacym pieczeniem sie powoli wydluzaja.... chyba troche puszcza od tego lodu. Oby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"MOglam przylozyc od razu, moze nie bolaloby tak dlugo?" tak. poparzona tkanka by sie nie nagrzewala do srodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to naprawde nie ma znaczenia czy lod czy zimna wod. lod jest bardziej ekonomiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma znaczenia, byle zimne, byle to zimno zabieralo cieplo z palca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz probowac kawalki lodu w jakas szmate i folia aluminowa owinac..? nie wiem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×