Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość memories.......

DRZEWKA SZCZĘŚCIA NIE ROSNĄ :(

Polecane posty

Gość memories.......

Hej wszystkim. Moje drzewka szczęścia nie chcą rosnąć. Jakiś czas temu wsadziłam szczepki do ziemi uniwersalnej (każda szczeka w innej doniczce). Stoją przy oknie, w pokoju jest ok 20 - 21 stopni... Podlewam je b. rzadko. Nawet raz na msc. Nie znam się na pielęgnacji tych roślinek. Proszę o poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może taka jego
przecież muszą się chyba zaaklimatyzować i ukorzenić. A to trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może taka jego
a może ziemia uniwersalna się dla nich nie nadaje, a powinna być dla kaktusów i sukulentów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e5y6thyth
Niechybny znak, że szczęście Ci nie pisane :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeerrr...
Podlewasz je raz na miesiac?!? Nie dziw sie, ze nie rosna. Podlej przynajmniej dwa razy w tygodniu, a najlepiej co drugi dzien po troche...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grubosza co drugi dzień? oszalałaś? fakt, że w okresie ukorzeniania powinien miec więcej wilgoci, ale bez przesady :) podloże faktycznie najlepiej do kaktusów i sukulentów, podlewac tak, żeby nei było sucho na wiór, ale i nie trzymac cały czas w mokrym, bo zgnije, myślę, że średnio - raz na tydzień wystarczy mają stać w miejscu jasnym - na parapecie, a nie przy oknie tak pielęgnowane powinny ukorzenić sie po ok. 4 tygodniach sprawdź, czy nie zgniły - wyciągnij je z doniczek, przytnij na tyle, żeby miały 5-6 listków, kup ukorzeniacz, zasyp, posadź w płytkich, małych doniczkach jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×