Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość meturefet

PORÓD W NORWEGII

Polecane posty

Gość meturefet

Hej dziewczyny!! Będę rodziła w sierpniu :) Mieszkam w Bergen. Trochę się denerwuję, bo nie wiem jak wyglądają porody tutaj. Jest miło? (Milej niż w Polsce??) Przyspieszają porody? Czy można sobie załatwić swoją zaufaną położną? No i najważniejsze - czy nacinają krocze? Bardzo proszę, dziewczyny z Norwegii, dajcie znać o swoich doświadczeniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba mogę ci pomóc
ja rodziłam w Norwegii w grudniu. W szpitalu w Stavanger.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajecznisia
Ja co prawda nie w norwegii,ale dlaczego kwestia nacinania jest dla ciebie tak wazna ?:) to nic strasznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba mogę ci pomóc
to może podaj gg to ci odpowiem na pytania jakie masz odnośnie porodu tutaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porod odbiera polozna i pielegniarka noworodkowa (barnepleier). Jesli nie ma komplikacji, to nie zobaczysz lekarza. Nie wiem czy mozna miec swoja umowiona polozna. Chyba nie. Nie nacinaja standartowo (szyje polozna). W wiekszosci szpitalow rodzi sie w pokojach pojedynczych, w wielu jest wanna z ciepla woda. Podaja gaz rozweselajacy. Mozna prosic o znieczulenie doledzwiowe. Wywoluja porod jesli jest sie 2 tyg. po terminie lub z jakis waznych powodow (np. zagrozenie zatruciem ciazowym). Nie robia raczej cesarki nawet jesli jest to pierwszy porod, a dziecko jest duze. Znam osobiscie 2 pierworodki, ktore naturalnie urodzily tutaj dzieci ponad 4.5 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie mam na myśli rutynowe nacinanie - w Polsce to się dzieje za często, nie dam się naciąć, bo położnej spieszy się do domu i tyle ;) W sumie to nie myślałam o znieczuleniu - jest płatne? A poród w wodzie podobno jest łatwiejszy, to prawda? Dziękuję Lucyjka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yksińska
Nie wiem gdzie w pl nacinają rutynowo, ale chyba za dużo kafe się naczytałaś. Mam duzo znajomych po dzieciach i tylko 3 z nich było nacinane. Tak czy siak powodzenia i udanego rozwiązania życzę oraz zdrowia tobie i maluszkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violaaaaaaaaaaaaa
Lucyjka ma racje. ja wcale nie widziałam lekarza podczas całego pobytu w szpitalu. Tylko położne i pielęgniarki. Położnej nie można sobie zamówić ale to akurat nie jest potrzebne bo ta która będzie odbierała twój poród będzie z tobą cały czas. Mój poród odbierały 2 położne i pielęgniarka noworodkowa. Przy porodzie nie nacinają. Ja nie mogłam skorzystać ze znieczulenia bo jak przyjechałam do szpitala to miałam już pełne rozwarcie. Ale gaz wdychałam cały czas i wydawało mi się że mi pomaga:). Najpierw kazali mim chodzić z takim chodzikiem a później siedziałam na takim śmiesznym nocniku żeby mały szybciej zszedł do kanału rodnego. Przez cały czas sprawdzali tętno dziecka. Jak zaczęłam przeć położyli mnie na wielkim łóżku które nawet nie wyglądało jak łóżko porodowe tylko takie normalne jak w domu. Położyli mi synka na brzuchu i podczas szycia tak leżeliśmy. A 1,5 godzinki później już byłam pod prysznicem.Warunki w szpitalu super. Nawet nie ma tego charakterystycznego zapachu. Od razu po porodzie pielęgniarka przyniosła jedzenie mi i mężowi który był ze mną cały czas. Sala porodowa oczywiście jednoosobowa a sale poporodowe 2 osobowe. i do każdych 2 sal jest osobno toaleta i prysznic. Dziecko bada lekarz dopiero na drugi dzień po porodzie. Wcześniej ogólnie ogląda go pielęgniarka noworodkowa. Dodam jeszcze że przed porodem nie robią lewatywy bo na pewno nad tym też się zastanawiasz. Mam nadzieję że pomogłam. I życzę powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violaaaaaaaaaaaaa
A jeżeli miała byś dostać znieczulenie to jest za darmo ale z tego co wiem bardzo rzadko je podają. CC też nie robią za często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polozna Bergen
Polska polozna w Bergen, NO polozna.bergen@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w Norwegii duże
parcie jest na karmienie piersią, mają najwyższe (w krajach wysoko cywilizowanych) statystyki karmienia piersią w tym długiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

Wydaje mi sie ze naciecie jest lepsze niż to jak sama masz pęknąć.moja 1 ciąża byla z nacieciem 2 niestety nie i sama peklam -nic fajnego !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×