Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość przedszkolankam

Marzy mi się własne przedszkole...

Polecane posty

Gość przedszkolankam

Jestem nauczycielką w przedszkolu, mój staż pracy to stosunkowo niewiele - mija własnie siódmy rok. Bardzo lubię swoją pracę. Bardzo lubię dzieci - brzmi to może tak zwyczajnie, ale tak czuję - ja je po prostu lubię, bo są fajnymi ludźmi :) Bardzo lubię spędzać z nimi czas i przebywać w ich towarzystwie i realizuję się w pracy z nimi na maksa! A i mam swoje sukcesy w tej dziedzinie :) Tyle tytułem wstępu ;) Zawisło jednak nade mną widmo zwolnień - właśnie m.in. ze względu na niewielki staż pracy - najmłodsi w placówce do zwolnienia, bądź też do ograniczenia etatu - co w żadnym wypadku mnie nie satysfakcjonuje. I tutaj pojawia się moje marzenie - prywatne przedszkole, albo chociaż jakiś "klub przedszkolaka". Mieszkam w jednym z największych polskich miast, więc byłoby pole do popisu, bo miejsc w przedszkolach wciąż brakuje. Mam swoją wizję, wiem, co i jak chciałabym w takiej placówce robić, mam dodatkowe kwalifikacje, mam chęć i zapał. Nie wyobrażam sobie pracy innej, niż z dziećmi. Ale...problem mam tylko jeden: kompletnie nie mam głowy do interesów! Wszystko, co dotyczy pracy bezpośrednio z dziećmi - TAK! Ale już cała działalność administracyjna mocno mnie przeraża...Latanie po urzędach, załatwianie wszelkich zgód, pozwoleń, płacenie podatków... Dodając do tego sprawy "dyrektorskie" - typu nadzór pedagogiczny i "walki" z kuratorium - odstrasza mnie to wszystko skutecznie. I tak od pewnego momentu stoję w martwym punkcie i nie mam pojęcia, co ze swoim życiem zrobić. Boję się, że nie ogarnęłabym tego interesu od strony "biznesowej". No nie wiem...jakaś taka mało przedsiębiorcza jestem :( I obawiam się, że sympatia do dzieci, która jest teoretycznie podstawą, to jednak za mało, żeby się porywać na takie przedsięwzięcie... I co tu robić z własnym życiem...? Może znajdzie się ktoś, kto miał do czynienia z podobnym biznesem i może coś pomóc - podzielić własnymi doświadczeniami, zachęcić lub odstraszyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×