Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wściekła mrówa

kiedy do lekarza - gorączka u rocznego malucha

Polecane posty

Młody wczoraj wieczorem zaczął gorączkować. Miał 38,5 po podaniu panadolu po godz 38. Był senny, marudny szybko poszedł spać, noc pzespał ładnie nawet się nie budził a rano rozpalony goraczka 39... ma apetyt, dużpo pije tylko jest marudny ale to logiczne... Mąż łączy gorączke z tym że właśnie wyrżneła nam się drugo dwójka i mówi że mamy poczekać standardowe 3 dni. a ja już sama nie wiem...nie chodze z młodym do lekarza przy każdym kichnięciu, ale ta gorączka mnie martwi. Kiedy powinno się iść do lekarza z takim maluchem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala03mama
Wiesz? moze to byc od zebow ale moze przechodzic tak zwana trzy dniowke. ;) nie martw sie powiedz czy dziecko kaszle kicha? ma rewelacje brzuszkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie też myslałam o trzydniówce.. młody nie kaszle, nie kicha. Ma biegunke,ale on ma ją zawsze przy ząbkowaniu więc cholera nie wiem czy ja łączyć z gorączką... dodam że to pierwsza jego gorączka, przy wcześniejszych zębach nie miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonn
rano zazwyczaj gorączka spada. Skoro podniosła się to ja wolałabym skonsultować się z lekarzem. coś mi to 39st. nie pasuje na sprawkę zębów. Za duża gorączka. tym bardziej że przy innych zebach tak nie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala03mama
Moj przy zebach goraczkowal do 40 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala03mama
Teraz tyle dzieci jest chorych... przeczekajcie to w domu moze do wieczora przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała03 mama - a Twój miał gorączke w jakim okresie przed wyrżnięciem, w trakcie czy po ? Bo ten ząb się przebił wczoraj popołudniu... Też mi to troche nie pasuje, młody źle znosi ząbkowanie, mamy biegunki, chrypke, kater ( tym razem brak ) zwykle a nigdy gorączki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i sie wyda
39 z rana to dużo.Może to angina .Moje dzieci przy anginie też miały apetyt,lepiej jedz do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frrrtrt
Jesli wystąpi gorączka u małego dziecka to nalezy jak najszybciej iść z nim do lekarza...ja tak robiłam...nigdy nie żałowałam kasy jesli chodzi o zdrowie dzieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym poszła do lekarza. Moja w zeszlym tyg tez tak goraczkowala przez 2 dni, a na 3 juz ze strachu wolalam lekarza do domu prywatnie, okazalo sie ze ma zapalenie oskrzeli :/ dostalismy juz wtedy skierowanie do szpitala wrazie gdyby w nocy sie pogorszylo. Na szczescie obylo sie bez tego. z dziecmi lepiej wszystko brac na wyrost. dla swietego spokoju poszlabym do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala03mama
Przed wyjsciem uf ciezko cos doradzic. podejzewam ze to 3 dniowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak przed wyjściem to jestem już prawie pewna że to nie od zębów. Zaraz zapisze młodego do lekarza, mam nadzieje tylko że to trzydniówka... dziękie dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak przed wyjściem to jestem już prawie pewna że to nie od zębów. Zaraz zapisze młodego do lekarza, mam nadzieje tylko że to trzydniówka... dziękie dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala03mama
najlepsza była by wizyta domowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze pytanie do dziewczyn u których gorączka u malucha była symptomem choroby - jak u waszych dzieci spadała goraczka po lekarstwach ? Bo młody dostał panadol o 7 rano, godzine temu miał 37 stopni a teraz 36,6. Chodzi, gada, śmieje się więc już totalnie zgłupiałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kitekatka
Sprawdż w szczycie gorączkowym. Jeśli dałaś coś na Paracetamolu, spadek temperatury moze utrzymywać się przez jakieś 3-4 h, po Ibufenie, Nurofenie itp do 5-6 h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana mama...
Hej mój syn jest mniej więcej w wieku Twojego i na początku marca miałam ten sam problem. W sobote wieczorem syn dostał gorączkę prawie 40stopni, podawałam wtedy Ibum i temperatura schodziła, wtedy syn się bawił śmiał tak jakby nic mu nie było. W niedziele znów temperatura prawie 40 stopni, poszłam do lekarza i dowiedziałam się, ze jeżeli do wtorku bedzie wysypka to bedzie to trzydniówka, jeżeli wysypki nie będzie to znaczy że od zębów i miałam nadal obniżać temperaturę. W poniedziałek syn znów rozpalony i nawet po leku temperatura nie schodziła udałam się znów do lekarza i usłyszałam tą samą wersję co w niedzielę, ale tym razem nasza pediatra powiedziała, zebym temperaturę zbijała czopkami Panadol 120 lub 150. I na szczęście się udało syn od poniedziałku popołudnia nie miał już gorączki, a wysypka niestety sie nie pojawiła. W środe byliśmy na kontroli i nasza pediatra potwierdziła, że było od ząbków. Dodam, że przy wcześniejszym ząbkowaniu nigdy nie miał gorączki, więc nie martw się za bardzo. Ale idź i skonsultuj to z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mhm, poprostu nie spodziewałam sie że temperatura spadnie do normalnej, pierwsza gorączka młodego niby coś człowiek wie a i tak zielony :/ najlepiej więc skonsultować się z pediatrą. Dzięki jeszcze raz dziewczęta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cenne rady dziewczyny...skorzystałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamias ttu siedziec jedz z dzieckiem do lekarza,zrób wyniki,mocz,krew to będziesz spokojniejsza,ja jak pojechałam z gorączką 39 st to dostałam taki raban w szpitalu ze dziecko mogło drgawek dostać! zmarło nie dawno dziecko u nas własnie od gorączki bo mamusia twierdziła że to tylko przeziębienie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a wiecie dziewczyny, że teraz jest głupia moda na, niezbijanie temperatury. Mówię wam, ja czasem się zastanawiam jak ci rodzice maja zamiar zbić temperaturę jak już pod 40 dochodzi? Podanie leków może nie wystarczyć. Osobiście mam zwyczaj że do 38,5 nie zbijam ale powyżej się boje i zaczynam obniżać. No chyba, że nie zauważę i urośnie do 39. Najczęściej podaję ibufen bo na długo obniża temperaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie chyba jest, bo paru rodziców z przedszkola mojego syna faktycznie się wypowiadało, że trzymają bardzo długo bez leku ...tylko potem tych dzieci nie ma dwa tygodnie w przedszkolu bo się choroba rozwija i idzie antybiotyk. Ja nie jestem fanką wysokich gorączek, jak syn ma 38,5-38,7 podajemy ibufen i jakoś przez ostatnie dwa lata antybiotyku nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U dzieci czasem bywa tak, że gorączka jest i niewiadomo z czego. Mój miał tak dwa razy- gorączka i nic poza tym. Robiłam wtedy na cito badanie moczu. Raz miał trzydniowke, ale była wysypka więc wiedziałam. Innym razem jak nie udało mi się zbić gorącZki po czopku, młody zachowywał się normalnie, może trochę mniej jadł, poszłam z nim do lekarza i zaraz antybiotyk dostał bo to była angina. Jeśli gorącZki nie da się zbić i nie ma innych objawów typu kaszel, katar - raczej są dwie opcje- zapalenie pęcherza lub właśnie angina a tu już antybiotyk trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skajer22
mojemu maluchowi podaję w takich przypadkach Ibufen. Szybko przynosi ulgę i dziecko może normalnie funkcjonować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morgan232
najpierw można spróbować sprawdzonego leku, który powinien sobie poradzić z przeziębieniem. dla mnie takim lekiem jest Ibufen. Szybko przynosi ulgę dziecku i pozwala pokonać gorączkę i przeziębienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zazwyczaj nie panikuję z gorączką u małego i po prostu monitoruję, żeby nie była za wysoka, a jak już rzeczywiście jest wysoka, to wtedy też mu daję ibufen, bo mam już sprawdzone, że leki z ibuprofenem są znacznie skuteczniejsze jeśli chodzi o gorączkę. No a jeśli gorączka utrzymuje się przez kilka dni, to idziemy do lekarza, zwłaszcza jeśli są też inne objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wygodny w obsłudze jest Baby Temp. Podoba mi się tutaj cała estetyka, wyświetlacz, sterowanie jest proste, od frontu się ur******* a z boku zmienia funkcje pomiaru, łatwo całość opanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Zawsze, kiedy gorączka u małego dziecka przekracza 38,5 i/lub nie spada mimo podania leków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrianna88
Dobrze nam się w domu sprawdza od jakiegoś czasu Classic Geratherm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja używam termometra szklanego Classic, z tym jednym niuansem że nie ma w środku rtęci jest w stu procentach bezpieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×