Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość doremifasola

SPADEK po rodzicach a skłócone rodzeństwo

Polecane posty

Gość doremifasola

Ludzie wytłumaczcie mi dlaczego niktórzy durnowaci rodzice mając np trójke dzieci przepisuja swoj majątek tylko na jednego??? Ja jestem matka i NIGY czegoś takiego bym nie zrobiła. Dlaczego maiłabym dzielic dzieci na gorsze i lepsze? Nie rozumiem dlaczego tak glupio jest prawo sformułowane ze jest to dopuszczalne. Powinien byc podział PO ROWNO albo w przypadku gdy jeden z rodzenstwa sie bedzie zajmował rodzicami do końca zycia to powinien dostać troche więcej niz pozostali!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zejdi
mój mąż ma 7 rodzeństwa a jego rodzice tez przepisali dom na jednego syna :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość synneve
ano dlatego, paniusiu, że czasem jedno z dzieci poświęca wszystko by opiekować się rodzicami, a reszta ma ich w dupie i przyjeżdżają raz na ruski rok po to, by załadować w torby co się da, nażreć się i pojechać. Tak jest u mnie. Rózne są sytuacje więc nie oceniaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toxic Toy
rozumiem autorko, że te twoje dzieci są jeszcze małe. Poczekaj aż dorosną i pójdą na swoje. Może się okazać, że nawet nie zadzwonią by spytać co słychać, a tylko jedno z nich będzie o cb dbać. Czy sprawiedliwe będzie wtedy dzielenie ich po równo, skoro tylko jedno się tobą opiekuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doremifasola
ok ale ja sie zgadzam ze ktos kto opiekuje sie rodzicami powinien dostac wiecej ale na Boga nie moze byc tak ze jeden dostaje a inni NIC!!! W mojej rodzinie tez tak było, moj ojciec nic nie dostał a dwoch braci podzieliło się po równo!!Moj ojcicec nie dostał tylko dlatego że mieszkał na drugim koncu polski???? Tu załozył rodzinę , nie zrobił tego specjalnie. Uważam ze tak nie powinno być, dzieci to dzieci. Jesli szanuja rodziców to powinne wsyztskie dostać po równo albo w rpzypadku jak jedno sie opekuje rodzicami to odpowiednio więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zejdi
w przypadku męża to rodzice temu przepisali jego bratu dom bo jako jedyny chciał sie tam wprowadzic i robic remonty...pewnie tylko o to im chodziło ze w razie czego to synalek wezmie kredyt a to na dach a to na jakis inny remont...moim zdaniem i tak zrobili po świńsku i tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doremifasola
toxic toy w takim przypadku ten ktory sie opiekuje dostaje wiecej ale każdy dostaje a nie tak ze tylko jeden!!:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toxic Toy
a jasię pytam ZA CO mają coś dostać, skoro wypięli się na rodziców? Tylko dlatego, że są dziecmi? Głupie. Sentymenty sentymentami, ale sprawiedliwość musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zejdi
akurat wszyscy z rodzeństwa męża odwiedzają rodziców,nikt sie na nich nie wypiął a oni i tak wybrali ''najlepszego'' synalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Bartka i Oliwki
U męża w rodzinie jest tak, że teściowie maja dwoje dzieci. Jednemu pomogli na starcie; kupili mieszkanie w stolicy, dali na "zagospodarowanie" itd. Mężowi chcą oddać dom na wsi (w którym mieszkają) i stodoły, obory przy domu w zamian za mieszkanie razem z nimi, opiekę na starość. I tu jest problem, ponieważ ja mam własne mieszkanie ( w którym obecnie mieszkamy) i nie chcę się przenosić na wieś do teściów. A teściowie tego wymagają! Bo przeciez po ich śmierci dostaniemy stary dom na wsi:-0 I kto Waszym zdaniem powinien poczuwać się do opieki na starość nad rodzicami?? Wkurza mnie to:-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doremifasola
toxik ale ty tu mowisz o jakimś skrajnym rpzypadku kiedy dzieci nie utrzymują kontaktów z rodzicami. A ja mowie o wielu rpzypadkach kiedy dzieci sa pozbawione rpzez rodziców spadku z niewiadomo jakiego powodu. Rodzic spisuje testament na jedno dziecko bo tak sobie wymyślił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma tak że reszta nic nie dostanie bo mają prawo do zachowku i czy masz testament czy nie z resztą trzeba się podzielić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Bartka i Oliwki
Dodam, że siostra męża uważa, że opieka nad ich rodzicami to nasz obowiązek bo my mieszkamy bliżej:-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zejdi
mama bartka i oloiwki--> ja bym nie przeprowadziła sie do tesciów,niech so w dupe wsadzą ten stary dom i obory...ale tez lepszy synek dostal mieszkanie i pieniądze na start a wy w starym gównie macie mieszkac?...i jeszcze tescow miec na głowie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doremifasola
fannky ale zachówek to jakis smieszny procent wartości spadku:-( Wiec czy tak czy tak to takie dzieci są mocno pokrzywdzone rpzez rodziców którzy często na starość są manipulowani rpzez jedno z dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia-guziczek
W starozytnym Rzymie dzieci dziedziczyly po rowno (no chyba, ze byly wydziedziczone). Moim zdaniem wszystko zalezy od rodzicow- jesli jedno dziecko cale zycie jest pasozytem, albo np odwrocilo sie od rodziny i przez lata nie bylo kontaktu, albo chociazby siedzialo w wiezieniu, jest pedofilem, mordcerca, to chyba nikt by nie chcial zostawiac mu pieniedzy. Latwo mowic, gdy nie zna sie sytuacji konkretnej rodziny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zejdi
ale my tu mówimy o normalnej rodzinie gdzie nikt sie na rodziców nie wypiął a mimo to rodzice przepisali dom na jedno z rodzeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooooooooooooooooooo
to zalezy jakie te dzieci sie ma . bo jak jedno jest dzieckiem nie sprawiajacym klopotow a drugie jakims kryminalistą to wiadomo ze nie przepisze swojego majątku na polowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a bo ty bys chciala kase a jak proponuja wam dom, zdaja sobie sprawe ze kiedys beda wymagali opieki i chca byscie to wy sie nimi zajeli to juz zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doremifasola
monia guziczek oczywiscie tu się zgodzę, ze jesli dzieci są niedobra nie szanują rodziców są złymi ludzmi to jest to zrozumiałe ze sa pozbawieni spadku, ale dlaczego dziecki które krzywdy nikomu nie zrobiły, utrzymują poprawne konktakty z rodzicami sa niejednokrotnie pozbawiane majątku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zależy od sytuacji. Są rodzice, którzy nie zostawią przysłowiowej złotówki dziecku. Dla czego? Bo ich potomek nie zajmował się nimi tak jak by oni sobie tego życzyli lub np związał się z osobą, której rodzice nie akceptowali, wybrał inną drogę niż rodzice sobie tego życzyli. Mało jest historii, że rodzice wyrzucają dzieci, bo dziewczyna jest w ciąży to będzie skandal, bo syn jest gejem to jest niedopuszczalne wynocha. Córka wybrała sobie takiego męża, a nie innego i rodzice nic jej nie zostawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do fannky
autorka chyba ma na mysli darowiznę moajątku przez rodziców jeszcze za życia a nie testament po zmarłych rodzicach, gdzie majątek na jedno dziecko przepisuja. w wypadku testamentu - oczywiście reszta dzieci ma prawodo zachowku, który wynosi nie pamiątam albo 1/2 albo 2/3 tego co by się ustawowo należało dziecku, gdyby nie testament. w przypadku natomiast gdy za życia rodzice decyduja się dom czy gospodarstwo na jedno dziecko przepisac (darowizna zazwczaj) to reszta nie ma niestety nic do gadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Bartka i Oliwki
Teściowie chyba tak "dzielili" majątkiem bo to lepsze, posłuszniejsze dziecko było przy nich. A to drugie bardziej niezależne, wymagające, pyskate było zadowolone i od czasu do czasu choć z wdzięczności za tą pomoc ich odwiedziło. Ja swoim dzieciom też będę chciała pomóc na starcie, na studiach, jesli będę mogła, to do mieszkania dołożę. A nie tak, że jednemu dam, a drugie będzie czekało na moją śmierć bo dopiero wtedy coś dostanie :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doremifasola
Według mnie prawo jest chore, prawo powinno chronić wszytskie dzieci a nie tak ze schorowana matka na alzhajmera manipulowana przez synalka w osttanui miesiacu zycia przepisuje wszytsko na niego:-( Mało sie slyszy takich opowieści??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka lipiec999
moi rodzice zmarli i wszystko czyli mieszkanie pieniadze na lokatach oraz samochod podzielilismy na polowe z bratem, natomiast ja nie podziele sie ze swoimi dziecmi po rowno.mam mieszkanie ktore kupilam jako mloda dziewczyna i jest moim majatkiem osobistym -to mieszkanie przepisze córce w calosci. Syn nie dostanie ani zlotowki,poniewaz wyjechal sobie do Anglii swojego ojca (mojego pierwszego ex męza) i nie utrzymujemy kontaktow ,wiec na cholere mam mu cos dac? niech ojczulek mu zapewni przyszlosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doremifasola
Według mnie prawo jest chore, prawo powinno chronić wszytskie dzieci a nie tak ze schorowana matka na alzhajmera manipulowana przez synalka w osttanui miesiacu zycia przepisuje wszytsko na niego:-( Mało sie slyszy takich opowieści??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do fannky
dodam jeszcze, ze w przypadku testamentu, zachowek jedynie wtedy nie przysługuje, gdy spadkodawca wprost napisał w testamencie wobec pozostałych dziecie "Wydziedziczam Annę Kowalską, wydziedziczam Jana Nowaka" jak tego nie napisze to zachowek jest pomimo testamentu na tylko jedno dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zależy od rodzica. Też od rodzeństwa, bo tu niby rodzeństwo się kocha a jak idzie do podziału to są hieny. Wtedy dopiero się zaczyna akcja, awantury, podziały, sądy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doremifasola
agnieszka skoro syn wypioł sie na ciebie to cie rozumiem ze chcesz tak postąpić. Ja tylko potępiam tych rodziców ktorzy przepisują cały majatek na jedno dziecko pomimo ze mają dobry kontakt ze wszytskimi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×