Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kalina1

Stary telefon

Polecane posty

Słuchajcie zrobiło się tak wiosennie i ostatnio robiłam porządki i znalazłem 2 stare aparaty komórkowe, w sumie jeszcze jeden działa ale raczej już nikt go nie będzie używał, bo w rodzinie preferujemy smartfony. Co z tymi telefonami powinnam zrobić, gdzie je oddać? Przecież chyba można je jakoś poddać jakiejś obróbce i na cześci wykorzystać, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli u ciebie w mieście nie ma jakiegoś punktu recyklingu zawsze możesz skorzystać z tej strony https://www.starytelefon.pl/ Zgłaszasz przez serwis chęć sprzedaży, a następnie przysyłają ci kopertę z znaczkiem, wkładasz telefon i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Komputer komputer
w chinach zbierają stare telefony i odzyskują złoto, srebro, miedż i plastyki.nawet spore ilości,z miliona sztuk 150kg złota,200kg srebra można odzyskać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moi znajomi korzytsają np z serwisu starytelefon.pl, w którym możesz zrecyklingować telefon i jeszcze zarobić na czymś czego nie sprzedałbyś nawet na allegro, bardzo łatwo można samemu opchnąć w ten sposób swoje stare telefony, jeśli nie mamy np. czasu na aukcjei i pewnosći ze ktoś je kupi. W dużym uproszczeniu wygląda to tak, że przez stronkę zgłaszasz chęć sprzedaży telefonu i prosisz o wycenę, oni wysyłają Ci opłaconą kopertę do której wrzucasz telefon i gotowe, na tym kończy się cała filizofia. Później kontaktują sie z toba z informacją ile mogą Ci zpałacić i po tym już tylko kilka dni czekasz na pieniądze. Trochę to niespotykne że nie trzeba płacić za pzesyłkę takiego telefonu, tym bardziej że nigdy nie mają pewności że ktoś za cenę jaką oni zaoferują sprzeda model, ale w sumie skoro jest taka możliwość to czemu nie. Nie dość że zarabiasz, nie płacisz za przesyłkę to jeszcze oszczędzasz cenny czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie najgorsze jest to szukanie i czekanie na kupca i tysiące pytań. Czasem ta cała sprzedaż nie opłaca się, bo odpowiedzi na te wszystkie pytania zajmują za dużo czasu. hmmm ... przemyślę temat przez święta i może faktycznie, ten serwis może wydać się dobrym rozwiązaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawyawyawy
A Jakie to telefony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kraPik
Dziś mówili o tym serwisie starytelefon w Radiu Zet. Ludzie wypowiadali się pozytywnie, że nie trzeba czekać na kupca, że kasę wypłacają w przeciagu kilku dni. Ogólnie audycja była o starych telefonach, co z nimi można robić ... a niektórzy właśnie wspominali o tym serwisie jako miejscu gdzie można dokonać recyklingu telefonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra! Decyzja podjęta wchodzę dziś na stronę i wyceniam mój stary fonik!!! Sprzedaję go przez starytelefon.pl Opowiem Wam jak było. Mam nadzieję, że wszystko będzie OK :) Trzymajcie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak tam poszła wycena? I cała sprzedaż? Podziel się proszę z nami swoimi wrażeniami. U nich na stronie jest opisana fajna zasada: "3U ( Unikaj kupowania zbędnych rzeczy, Użyj ponownie, Utylizuj), staramy się promować zdrowy dla środowiska styl życia i konsumpcji dóbr. " Straszne jest to, że konsumujemy coraz więcej i przez to zapominamy, o olbrzymich stosach śmieci jakie produkujemy. Musimy to koniecznie zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saho
U mnie w szafie też znalazło się już 9 zbędnych telefonów, moje stare, po siostrze, bracie, rodzicach. Kiedyś kosztowało to w sumie duużo pieniędzy a teraz leży i niepotrzebnie zbiera kurz, bo wszyscy kupujemy nowsze modele. Poszperałam trochę na Internecie i też trafiłam na https://www.starytelefon.pl za te modele z przed potopu co prawda nic nie oferują, ale takie z przed paru lat których i tak nie używamy można dostać paredziesiat złotych. Zastanawiam sie czy wyslac bo w sumie zawsze z rezerwą podchodziłam do takich akcji, ale z tego co widze to pozytywne opinie. Ktos w ostatnim czasie tez przesyłał im swoje telefony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a do salonu w ktorym kupiłaś nie mozesz oddac? powinni miec taka opcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest teraz mnóstwo punktów ,którez organizują zbiórki takich elektrośmieci. Robiac gruntowne porzadki raz na rok,dwa oddaje jakies odpady do www.elektrosmieci.warszawa.pl nauczyłam się już nie wyrzucać smieci na śmietnik, bo tak nie wiem co dalej się z tym dzieje…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orange prowadzi coś takiego jak recycling telefonów. Na niektórych da się zarobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
albo tutaj, też recykling elektrośmieci prowadzą - http://www.pgrproeko.pl - mąż ostatnio sam do nich zawiózł, po co ma się walac po domu czy srodowisko truć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×