Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fevcxpp

cucha skóra małżowiny usznej

Polecane posty

Gość fevcxpp

złuszcza mi się skóra małżowiny usznej i nie wiem co może być tego przyczyną ? bardzo mnie to wkurza bo smaruję tam skórę bardzo tłustym kremem 2 razy dziennie a i tak wysycha i się łuszczy.... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wzdęta panna
moze zbyt czeste mycie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fevcxpp
hmm codziennie myję włosy może to od tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wzdęta panna
zartuje sobie bo na topiku obok wymyslono lek na sucha skore - nie myc sie :classic_cool: a tylko na uszach tak masz? nosisz kolczyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjhhjh
Nosisz może okluary? Stosujesz lakier do włosów? To może być reakcja uczuleniowa (moja siostra miała podobny problem, stąd powyższe pytania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fevcxpp
tzn ogólnie mam suchą skórę ale ratuję się balsamami i kremami także tego nawet nie widać... ale ta skóra na uszach w ogóle nie daje się chyba nawilżyć :O kolczyków i okularów nie noszę,używam lakieru do włosów ale nie rozpylam go nawet w okolicach uszu więc to chyba nie to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wzdęta panna
bo ty musisz ja nie tylko nawilzac ale tez natluszczac porzadnie. jak jakas tam nivea nie pomaga to zwykla oliwa z oliwek smaruj, powinno pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz tak tylko z
uszami? Skóra jest czerwona, swędzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz tak tylko z
Skóra na głowie jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fevcxpp
tak tylko z uszami nic mnie nie swędzi skórę w tym miejscu smaruję tym kremem http://www.ziololek.pl/produkt/23 zawsze mi pomagał jak "sezonowo" przesuszała mi się skóra na twarzy a ta skóra na uszach jest jakaś dziwna tak jakby w ogóle nie wchłaniała tego kremu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz tak tylko z
pytam, bo to co napisałaś przypomina łuszczycę, u mnie tak się zaczynało, ale jeśli masz problem tylko z uszami to wypróbuj maść Clotrimazolum, kosztuje ok. 4 zł., na pewno nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wzdęta panna
bo ten krem jest na parafinie wiec skora go nie wchlonie tak jak jakis naturalny olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fevcxpp
no właśnie ze skórą na głowie też mam jakieś dziwne jazdy :O jaak zrobię peeling skalpu to jest czyściutki a na drugi dzień jak umyję włosy (szampon przeciwłupieżowy )to znów pojawia się ten cholerny łupież :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to moze byc skaza
o tak skaza bialkowa takie sa rowniez objawy suchosc naskorka, luszczenie, szczegolnie w miejsach delikatnych a nie masz takiego wrazenia, ze ucho ci sie odrywa? chodzi mi o ta miesista czesc, cholera jak sie to nazywa :P czy w tym miejscu nie ojawy nie sa wieksze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wzdęta panna
skaza białkowa to nie tylko sucha skóra ale cały szereg innych objawów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fevcxpp
chodzi ci o tę część gdzie jest dziurka na kolczyk ? tam właśnie mam normalną skórę mi chodzi o małżowinę tam gdzie jest już chrząstka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wzdęta panna
przede wszystkim nietolerancje pokarmowe, bo to chyba najbardziej powoduje, to i nieodpowiednie kosmetyki, powoduja nasilenie objawow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fevcxpp
kurde nie straszcie mnie bo zaraz się okaże, że mam raka haha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fevcxpp
tak czytam o tej skazie białkowej i wiecie co ? jako dziecko byłam uczulona na mleko krowie i mogłam pić tylko kozie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wzdęta panna
skaza białkowa=azs. mam to i zyje, nie przejmuj sie :) masz jakies alergie pokarmowe, na pylki? miewasz zapalenia zatok regularne, zapalenia spojowek? nietolerancje pokarmowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wzdęta panna
znaczy inaczej, skaza daje te same objawy co azs, o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to moze byc skaza
dokladnie :) ale dopytuje o w przypadku bla bla bla, wlasnie jest typowu efekt urywania ucha :) pomijajc juz inne przypadlosci dziolcha zdrowa tylko jak nic za czesto szoruje usiska i teraz ma problem :P pa dziecwzyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to moze byc skaza
ak czytam o tej skazie białkowej i wiecie co ? jako dziecko byłam uczulona na mleko krowie i mogłam pić tylko kozie.. wiec ogranicz spozywanie blalka zrob test na laktoze, to tez istotne nie tylko w bialku jest diabel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fevcxpp
teraz piję mleko i nic mi nie jest więc nie wiem... alergię mam tylko na cytrusy... oczy mam wrażliwe (np na dym papierosowy, klimatyzację itp) ale nigdy nie miałam zapalenie spojówek na pyłki nie mam uczulenie zapalenia zatok nie miałam ale często chorowałam na anginę i zapalenie oskrzeli. ale czuję od dłuższego czasu że jakby mam "coś" zapchanego w nosie tę miękką część podniebienia nie wiem jak to nazwać :D skórę mam baaardzo suchą nie ma mowy żebym po kontakcie z wodą nie posmarowała jej balsamem bo po chwili już się łuszczy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fevcxpp
zauważyłam , że po mleku mam często wzdęcia :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wzdęta panna
"zapalenia zatok nie miałam ale często chorowałam na anginę i zapalenie oskrzeli. ale czuję od dłuższego czasu że jakby mam "coś" zapchanego w nosie tę miękką część podniebienia nie wiem jak to nazwać " to coś w nosie może być poczatkiem czegoś w zatokach. oskrzela i tak dalej, może być objaw z tego zespołu objawów. ja Ci jeszcze doradzę koniecznie posiew na candidę. a na suchą skórę niestety, też z tym walczę, znalazłam kilka super balsamów i daję radę. taki los :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to moze byc skaza
a jak sie roi ten posiew na candidie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wzdęta panna
można u lekarza zlecić, chodzi o candide ogólnoustrojową, ona podobno jest przyczyną wszelkich alergii, atopii, skaz, nietolerancji pokarmowych. chyba z krwi najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wzdęta panna
ale możesz sobie równie dobrze zajrzeć na język rano, jak masz białawy osad to wiedz, że coś się dzieje :classic_cool: jak naplujesz rano do szklanki wody jak się rozpłynie w wodzie to jest ok, jak się nie rozpłynie tylko taki glut będzie na powierzchni, to znaczy że najpewniej grzybek jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×