Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witam jest jakas mama ktora rodzila w 37tc ?? jakie szanse ma dzidzius ?? jak to sie odbywa? czy jest potrzebny inkubator ?? meczy mnie wiele pytan moze ktos mnie jakos uspokoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj moja znajoma urodziła w 38 tc. Dziecko nie jest w inkubatorze. Wytrzymaj jeszcze tydzień :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wytrzymac ciezko bo nie wiadomo kiedy mnie zlapie a boje sie strasznie a na kiedy miala termin ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że w nawet jak urodzisz w 37 tygodniu to dziecku nic nie będzie, nawet jak poleży parę dni w inkubatorze. Widziałam wcześniaki urodzone w 6 miesiącu ciąży które zostały uratowane więc nie martw się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rodziłam 6 tyg temu na przełomie 37-38. cór zdrowa. wykazuje rózne cechy wczesniacze bo jednak jest z pogranicza ale 37 tydzien to juz dosc bezpiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsdsd
ja urodziłam koniec 34 , mala byla w inkubatorze przez czas pobytu w szpitaly czyli 4 dni. Oprocz ciezkiej zoltaczki(2 tyg w szpitalu), nieumiejetnosci odruchu ssania, i tego, ze szybko marzła, to było ok. teraz ma 15 miesiecy jest zdrowa, madra i sliczna dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .kaja.
Ja urodzilam syna w 37 tc i nie lezal w inkubatorze,dostal 10 punktow,tylko troche maly sie urodzil bo wazyl 2730

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xdxd
ja urodzilam w 36 ty. mala zostala zaliczona do dzieci donoszonych ale mimo wszystko jest wczesniakiem... poniewaz mala miala hipotrofie wazyla niecale 2 kg to poszla na 12 h do cieplarki ale jadla ladnie i pelna energii byla to wyjeli i oddali mamusi :) teraz ma juz 9 miesiecy.... rozwija sie prawidlowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie zostalo dokladnie 21 dni czyli rowne 3 tyg i brdzo sie boje bo 1 dziecko urodzilam w 41 tc wiec nie mialam problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też tak wyczekiwałam porodu, myślałam że urodzę wcześniej:) Od początku 36 tc miałam jakieś objawy:) a urodziłam dzień po terminie:) także spokojnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trochę zależy jak już Ci się dziecko rozwinęło i dlaczego właściwie myślisz, że nie dotrwasz? młodszą wyciągnęli ze mnie w pierwszym dniu 38tyg. Ważyła 3600, żadnych powikłań, ssała ładnie od początku... jej akurat parę dni nie zrobiłoby pewnie różnicy, więc zależy jak ci się dziecko dotąd urosło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo uwazali ze mam ciagle cos nie tak zalozyli mi krazek i zakladali ze nie donosze teraz mam bole w dole brzucha i w pelecach nie sa to skurcze porodowe a taczej przepowiadajace podobno szyjka ok i jeszcze wszystko pozamykane ale wiecie jak jest dzis ok a jutro juz rodze wiec sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwdwed
Ja urodziłam na samym początku 38 t.c. i wszystko odbyło się normalnie. To już donoszona ciąża. Fakt, mała ważyła 2100 g i z tego powodu przeszła więcej profilaktycznych badań ale pomimo tego że w porodzie nie wszystko się zgrało i w końcu trzeba było przeprowadzić cc, to i tak dostała 10 pkt w skali Apgar. Inkubator??? Nieeee... To dla młodszych. Pewnie dostaniesz dziecko od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trtrtry
ja urodziłam synka w 38tc i ważył 2500g....mysle, że dziecko urodzone w 37 tc to już praktycznie nie powinno miec problemów po urodzeniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urodziłam dokładnie w 37 tyg. Mała zdrowa jak nie wiem co:) 10 ptk, waga 3600!!! i 56 długa. W 34 tyg dostałam jakieś sterydy na rozszerzenie płuc u dziecka czy coś takiego bo wiadomo było że urodzę wcześniej. Drugie dziecko urodziłam w 41 tyg i było 200g mniejsze, także...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rodziłam 37 tydzień plus 3 dni, poród niczym sie chyba nie różni od tego w terminie tyle ze mały dostał żółtaczkę najwyższe stężenie bilirubiny 18 wiec tydzień w szpitalu byliśmy wypościli nas bo zaczęło spadać, z dzieckiem ok 10pkt ale byl drobniutki 3270 53 cm i byl jednym z najmniejszych dzieci w tym czasie na oddziale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rodziłam 37 tydzień plus 3 dni, poród niczym sie chyba nie różni od tego w terminie tyle ze mały dostał żółtaczkę najwyższe stężenie bilirubiny 18 wiec tydzień w szpitalu byliśmy wypościli nas bo zaczęło spadać, z dzieckiem ok 10pkt ale byl drobniutki 3270 53 cm i byl jednym z najmniejszych dzieci w tym czasie na oddziale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostakcmentarna
witam ja urodzilam w 37 tygodniu. Dziecko nie bylo w inkubatorze, ale jest wczesniakiem. Coreczka jest zdrowa dostala 10 pkt wazyla 3100 i mierzyla 53 cm ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie u mnie dziecko wazace 3 kg to jest super tak powinno byc a 2500 to takie pogranicze gdzie zaczyna sie norma i mi gin mowil ze jesli dzidzia ma 2500 to jest juz dziecko donoszone a nie wczesniak i nie wiem co myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No ale jak masz równe 3 tyg
to zaczęłaś właśnie 38 tc.Dziecko jest donoszone.Jaki inkubator??!!Moja kuzynka urodziła w 35 tc i mały nie był w inkubatorze.Ja urodziłam w 38 tc.Dziecku nic nie będzie.Ciążę już donosiłaś możesz spokojnie rodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No ale jak masz równe 3 tyg
I dziecko na pewno nie będzie wcześniakiem.Nie wprowadzajcie w błąd że urodzenie w 37 tc to wcześniactwo.Dziecko od tego tyg jest donoszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No ale jak masz równe 3 tyg
I dziecko na pewno nie będzie wcześniakiem.Nie wprowadzajcie w błąd że urodzenie w 37 tc to wcześniactwo.Dziecko od tego tyg jest donoszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamama27
ja urodziłam przez cc w 37 tc a dokładnie 36+7 jak to liczą - synek 3300 - wpisali że ur w 38 żeby nie był uznany za wcześniaka - i był jak inne dzieci - nie było żadnego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w szpitalu boja sie przyjmowac porody tak wczesnie z corcia mialam 21 dni do terminu i mnie podtrzymywali a potem przenosilam a teraz by bylo 37tc i 2 dni jakos to licza ze 37tc a powinno sie mowic ze 38tc leci oj tyle ludzi mnie straszy ze pod koniec ciazy zaczelam swirowac i sie obawiac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w szpitalu boja sie przyjmowac porody tak wczesnie z corcia mialam 21 dni do terminu i mnie podtrzymywali a potem przenosilam a teraz by bylo 37tc i 2 dni jakos to licza ze 37tc a powinno sie mowic ze 38tc leci oj tyle ludzi mnie straszy ze pod koniec ciazy zaczelam swirowac i sie obawiac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miraculum5
Inkubator nie jest taki straszny. Ja swoją córkę urodziłam w 42 tygodniu i też poszła w inkubator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .kaja.
Autorko jak mi robili usg w szpitalu i wazyli małego,pare godzin przed porodem to mowili że około 3200 bedzie wazył,a jak pare godzin pozniej go urodziłam to ważył 2730,wiec nie wiem jak to jest,zalezy chyba od jakosci sprzetu jakim robia usg,bo nie kazdy jest dokladny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×