Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CiumCiumCiumi

Czy może mi ktoś w końcu wytłumaczyć...

Polecane posty

Gość CiumCiumCiumi

...co oznacza gęsty, zbity, gładki, przezroczysto-mleczny śluz? Mniej więcej w połowie cyklu pojawia mi się właśnie taki śluz-jest kleisty, nierozciągliwy, dosłownie jak galaretka lub żelka (naprawde!) i zastanawiam się czy to znak rozpoczęcia dni płodnych, jakieś odczopowanie szyjki macicy, czy też koniec? Jak wypadnie mi ta 'kulka' śluzu to już nie mam śluzu tego typu i tak się dzieje co miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska300
sluz plodny jest ciagnacy,o barwie i konsystencji takiej jak surowe bialka kurzeko tak mniej wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghghgjhgjhghhjgh
sluz plodny jest tez wodnisty, nie musi byc jak bialko kurze, ja taki mialam i zaszlam w ciaze, w mlodosci taki sluz mialam, z wiekiem mi sie zmienil i teraz mam wodnisty lepki bezbarwny sluz plodny,ten bialy to raczej ze dni plodne sie skonczyly, jestes po owulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghghgjhgjhghhjgh
tez moze byc ze wlasnie dni plodne ci sie zaczynaja, bo sluz sie zmienia w cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CiumCiumCiumi
No właśnie może być i tak i tak :/ Już sama nie wiem :( Najpierw wydawało mi się, że jest taki już po owulacji, ale do tej pory myślałam, że owulację wyznacza połowa cyklu, czyli jak mam 30-dniowy to ok. 15 powinnam ją mieć, a teraz wyczytałam, że od długości cyklu trzeba odjąć 14 dni czyli w tym mies. miałam owulację 19-ego (1-szy dzień cyklu był 03.03). Zbiło mnie to całkiem z tropu, bo w takim wypadku miałam taki śluz tuż przed owulacją :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trudno powiedzieć
bo ja kiedyś miałam taki galaretowaty własnie czop od którego zaczynały mi sie dni płodne a teraz mam w dni płodne czasami taki galaretowaty śluz ale dopiero jak się wydobywa na zewnątrz. Poza tym owulacja nie jest w połowie cyklu ani też nawet 14 dni prze miesiączką, ale 12-16 dni przed miesiączką, czasami przy różnych problemach to może być nawet 10 dni i mniej, a to jak jest u ciebie to musiałabyś zaobserwować kiedy masz owulację i odmierzyć ile masz do miesiączki i tak przez kilka cykli. To też się może zmienić, ja na przykład kiedyś miałam około 12,13 dni między owulacją i miesiączką a teraz mam 15,16 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CiumCiumCiumi
Tylko ja właśnie nie wiem jak ustalić kiedy mam owulacje :/ Wg. kalkulatorów internetowych przypada ona później niż myślałam i może dlatego wydawało mi się na początku że ten śluz występował już po owulacji. Ale skoro piszesz, że Ty masz tak przed owulacją to i u mnie by się zgadzało zgodnie z tymi kalkulatorami. Jak napisałam mam cykle 30 czasem 31-dniowe, 1. dzień cyklu miałam 3.03, myślałam, że owu będę miała koło 15-16 czy 17-ego i wtedy się staraliśmy, ale ten czop śluzowy wyszedł mi 20-ego. Wg. kalkulatorów owu miałam 19-ego więc mniej więcej by się pokrywało. Tylko testy owu kupiłam dopiero po fakcie i zrobiłam 21-ego, kreska wyszła taka jak kontrolna, i bądź tu mądry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trudno powiedzieć
najlepiej ustalać początek dni płodnych na podstawie śluzu, można też na podstawie testów sprawdzać kiedy się zbliża owulacja, a koniec na podstawie pomiaru temperatury. Napisałam że miałam tak kiedyś, jak się zaczynały dni płodne (owulacja kończy dni płodne). Teraz mam przez całe dni płodne taki galaretowaty śluz ale tylko na zewnątrz się taki robi, a wewnątrz jest normalny. Kalkulatorem nie ma co liczyć bo on zakłada że faza lutealna trwa 14 dni a ty nie wiesz jak jest u ciebie ile ta faza trwa. Poza tym nigdy nie wiesz kiedy dostaniesz następny okres i nie wiesz od czego odejmować. Kalkulator podaje tylko przybliżone wartości na podstawie jakichś tam statystyk. Kalkulator jest ostatnią rzeczą na którą powinnaś patrzeć. Jesli chodzi o testy to też jesli używasz ich pierwszy raz to musisz je tak jakby dopasować do siebie, bo testy różnych firm są różnej czułości i wykrywają hormon LH. Prawidłowo powinny byc pozytywne tylko w ciągu kilku godzin. Jak test jest pozytywny w ciągu kilku dni to jest za czuły, jak jest cały czas negatywny to jest za słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CiumCiumCiumi
Czyli kalkulator odpada... Dziś, w 22 dniu cyklu powtórzyłam z ciekawości ten test i pasek testowy był słabszy więc chyba ujemny wg. ulotki. Przypomniało mi się jeszcxze, że jak zrobiłam pierwszy test w 21 dc to śluz był bardzo kleisty, mleczny, ale się trochę ciągnął. Co prawda nie do końca przypominał konsystencją białko jaja kurzego, no chyba że takiego zleżałego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trudno powiedzieć
śluz płodny może występować przez kilka dni, zazwyczaj po owulacji wydobywa się ciałko żółte i sluz się zmienia. Więc nie ważne jak wygląda i ile go jest w danym dniu, znakiem jest to że następnego dnia już nie ma śluzu płodnego. Czasami jest tak że owulacja jest przed albo po zaniknięciu śluzu ale to juz rzadkie przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CiumCIIum
Dzieki za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×