Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

panna.m

która ręka

Polecane posty

Witam,chciałam się poradzić w pewnej sprawie. Moja córka za parę dni skończy 15 miesięcy, próbuje sama jeść i nawet w miarę zgrabnie jej to wychodzi ale.... przekłada sztućce do lewej ręki. Próbowałam jej przekładać ale ona zmienia. Proszę poradźcie czy jest sens w konsekwentnym przekładaniu sztućców z lewej rączki do prawej? czy lepiej dać dziecku wybór niech je tą ręką którą jej wygodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jonnysss
po co zmieniasz? jakbys sie czula jakby tobie ktos kazal jesc nie ta reka ktora ci wygodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i sie wyda
Nie ma sensu na siłę przekładać do prawej ręki...leworęczni sa bardziej inteligentni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Belle83
leworecznosc to nie wada. daj jej byc soba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niech je którą jej wygodniej. lateralizacja kształtuje się u dzieci do około 3 roku życia. może teraz jeść lewą a w końcu być praworęczną albo odwrotnie. z resztą to nie te czasy, że leworęczne osoby uważane były za niepełnosprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja ma 2,5roku jest leworęczna, próbowałam jej przekładać sztućce ale stwierdziłam po co, praworęcznym pracuje lewa półkula mózgu a leworęcznym prawa półkula, jaka to różnica, żadna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie powinno sie tego robic,dzieci leworeczne uruchamiaja ta zesc mozgu ktorej osoby praworeczne nie potrawia,mowi sie ze osoby leworeczne sa bardzo inteligentne,moja cora jak narazie lewa reke ma sprawniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leworęczni nie sa bardziej inteligentni tylko mają bardziej rozwiniętą wyobraźnię i zdolności manualne. Nie zmieniaj. Skoro jej tak wygodniej. To już nie te czasy, że dla dziecka czy rodzica ujma... Tylko niech tą ręką w indiach nie je ...jakby się przypadkiem tam znalazła ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zmieniaj na sile! mnie tak zmieniali i mam wszystkie dysgrafie czy inne cholerstwo. Pisze prawa reka ale pismo mam tragiczne. Do tej pory jestem lewostronna i lewooczna (tego nie umieli przestawic). Podobnie z moim bratem Corka tez wszystko wskazuje bedzie leworeczna (z czerwca 2009)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimo że jest pare miniusów bycia leworęcznym nigdy nawet nie myślałam że chciałabym być praworęczna. Nie kminie rodziców którzy na siłe zmieniają dzieciom ręke. Zostaw, po co zmieniać ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalum!
znam 2 osoby leworęczne wspaniale utalentowane plastycznie, naprawdę wspaniale... nie koryguj swojej córci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×