Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kawa Inka.

Najlepszy tort jaki kiedykolwiek jadłyście ?

Polecane posty

Gość Kawa Inka.

O jakim był smaku ? Tradycyjny z kremem czy z bitej śmietany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie lubie raczzej tortow ale
jesli juz, to bez sztucznosci typu olejki, tluste zbut slodkie kremy czy smietana w spraju i nie suche ciasto! Dobrze nasaczony alkoholem, moze byc np bezowy z adwokatem i bakaliami. Albo cekoladowy ( z prawdziwa czakolada ( w koncu nie jest droga, a nie z jakims sztucznym badziewiem, no i te z alkoholem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pijaczka jakaś
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baskimama
Czekoladowo-orzechowy z malinami. A na drugim miejscu Opera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
czekoladowy, mojego wykonania, na maśle i czekoladzie ze spirytusem i likierem czekoladowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HARMID ZARZUĆ PRZEPISEM:)
PLEASE:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HARMID ZARZUĆ PRZEPISEM:)
PLEASE:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tort bezowy
nazywal sie hiszpanski,mial krem kawowy,bezy i jakas kwasna konfiture,bylam dzieckiem a tort byl z warszawskiego Hortexu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomidorrrrek
Ja jadlam tort rafaello u szwagierki. Taki lekki, bialy z kremem pistacjowym. Jadlam go tylko raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość httttttttttttt
Tort bezowy.uwielbiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfghjsdfghjkdfgh
tort czekoladowy nasycany alkoholem -czekoladowe pulchne ciasto nasycane alkoholem poprzekladane maslem czekoladowo orzechpwym robie filmiki o zyciu w los angeles http://www.youtube.com/watch?v=lslNLr6_Yo4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KATATONICZNA
SKONCZYLAM Z SOADEM! BRAWA DLA MNIE:::** ODOLNIE TO WOLE MOCNIEJSZE KLIMATY A SOAD NIE JEST ZLY,LUBIE ACZKOLWIEK NIE UWIELBIAM! POZDRAWIAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciachaa
najlepszy oczechowy tort z masa z nulelli i skórka pomarańczowa. nie wiesz kiedy skończyć bo się rozpływa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa1c
TORT MAKOWY 1 szkl.maku,2 szkl.mleka,5 łyżek tartej bułki,1 szkl.cukru,8 jajek,1 cukier waniliowy. Mak sparzyć gotującym mlekiem,odcedzić go i zemleć. Żółtka ubić z cukrem , dodać mak , pianę , tartą bułkę , cukier waniliowy. Wyłożyć ciasto do tortownicy wysmarowanej tłuszczem i wysypanej tartą bułką po ostudzeniu przekroić i przełożyć kremem cytrynowym , kawowym lub czekoladowym. Krem cytrynowy 4 jajka,5 łyżek cukru,skórka otarta z 1 cytryny,sok z 2 cytryn,1 opakowanie żelatyny w proszku,1/8 śmietany,4 łyżki wiórków czekoladowych. Jaja rozbić,oddzielić żółtka od białek.Żółtka utrzeć na pianę z cukrem i cytrynowa skórką.W małym rondelku podgrzać sok z cytryny i rozpuścić w nim żelatynę,nie gotować; następnie wystudzić.Białka ubić na sztywną pianę.Zimny sok cytrynowy zmieszać z masą żółtkową i pianą z białek.Kremem przełożyć tort lub włożyć do pucharków i wstawić na 3 godz do lodówki.Ubić śmietanę,krem udekorować bitą śmietaną i czekoladą. Krem maślano-kawowy 250 g masła,200 g cukru,3 jajka,30 g kawy,wanilia lub spirytus,albo rum -1 łyżka. Jajka ubić na parze z cukrem.Ostudzić.Masło utrzeć dodając ubite jajka,kawę oraz pozostałe składniki. Krem czekoladowy 250 g masła lub margaryny,1 tabliczka czekolady gorzkiej,2 jajka,3 łyżki cukru. Jajka ubić z cukrem na ciepło.Masło utrzeć dodając przestudzone ubite jajka i rozgrzaną czekoladę. Polecam moje ciasta http://przepisyewy.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmid
ktoś chciał mój przepis na tort czekoladowy, prosze bardzo: 3 ciemne biszkopty, ja piekę jeden z 5 jaj i potem kroję na pół, i drugi z 3 jaj. Masa: 4 jaja ubić na parze z 4 łyżkami cukru (można dodać więcej cukru, ale ja nie lubię jak masa jest bardzo słodka), jak zwiększy objętość to dodać jedną gorzką czekoladę i ubijać aż się rozpuści, cały czas na parze. Następnie odstawić do ostygnięcia. W tym czasie utrzeć 2 kostki masła, jak masa zrobi się puszysta to dodać te mase czekoladową i utrzec. Na końcu do masy daję spirytus i likier czekoladowy. Ile tego wlejesz to już zależy od Ciebie, ja w każdym razie nie żałuję i wlewam dość dużo. Jakby ci biszkopty wyszły twardawe to można likierem je lekko nasączyć. Biszkopty przekładam masą, wierzch też troche nią smaruję i polewam czekoladą, tj. rozpuszczam pół gorzkiej czekolady z kawałkiem masła, czekam aż trochę ostygnie i polewam. Ten tort to niebo w gębie, ale tez dużo kalorii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmhjkl
Tort Marcello jak dla mnie wygrywa wszelkie rankingi :) No ale ja jestem uzależniona od czekolady i kakao :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nonszalancja
rafaello

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO KROLEWNY
najlepszy byl poziomkowy,z lat dziecinstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hbhvyvgvfrxdxszsz
ambasador mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peperoni
Blaty bezowo-kokosowe przekładane masą kawową. Miodzio!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam okazję kosztować wielu wypieków, rozmaite smaki, dodatki. Według moich upodobań istnieją połączenia smaków, które są nierozerwalne i najlepsze dla mnie są te torty/ciasta, które łączą w sobie taki właśnie duet smakowy. Mianowicie: 1. Ananasowo-kokosowy (krem kokosowy, wiórki kokosowe w cieście, kawałki ananasa między warstwami, galaretka ananasowa na wierzchu) 2. Wiśniowo-czekoladowy (mocno kakaowe ciasto, może być nasączone sokiem z wiśni, przekładane wiśniami, masa kakaowa, na wierzch wiśnie i wiórki z czekolady) 3. Bananowo-orzechowy (jedna warstwa ciasta ze zmielonymi suszonymi bananami, druga z orzechami laskowymi, masa bananowa, z kawałkami orzechów laskowych, na wierzch prażone orzechy w karmelu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepszy marcepanowy z czekoladą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tort oreo Składniki: spód i góra: ciasteczka oreo (45 sztuk) masło 100 g (60 g + 40 g) masa mleczna z oreo: 120 ml mleka krem z 45 ciasteczek oreo 350 g miękkiego masła 2 szklanki mleka w proszku 1/3 szklanki cukru dekoracja: 100 ml śmietanki 36% łyżka cukru pudru 3-5 sztuk całych ciasteczek oreo Przygotowanie: spód: Ciasteczka oreo (45 sztuk) rozdzielamy na dwie połowy i za pomocą noża wyjmujemy z nich biały krem, który odkładamy na później. Ciasteczka kruszymy na pył w malakserze, blenderze lub za pomocą tłuczka (najlepiej zawinąć je wtedy w woreczek, aby nie uciekały). 60 g masła rozpuszczamy na wolnym ogniu, uważając by się nie przypaliło, a następnie mieszamy z połową pokruszonych ciastek oreo. Całość dokładnie mieszamy i wykładamy dno tortownicy o średnicy 20-21cm. Gotowy spód wstawiamy do lodówki i przygotowujemy masę do przełożenia ciasta. masa mleczna z oreo: Pół szklanki mleka zagotowujemy z cukrem oraz kremem wyjętym z ciasteczek oreo, cały czas mieszając. Wyłączamy, gdy składniki dokładnie się połączą i zostawiamy do ostudzenia. Masło ucieramy za pomocą miksera na biały puch, stopniowo dodajemy do niego wystudzone mleko, cały czas ucierając. Następnie do masy dodajemy przesiane mleko w proszku i ucieramy do momentu uzyskania gładkiego kremu. Gotową masę przekładamy na ciastkowy spód i odstawiamy do lodówki na 2h. górna warstwa: Gdy krem stężeje przygotowujemy górną warstwę. Postępujemy analogicznie, jak przy przygotowaniu spodu, tylko w tym wypadku rozpuszczamy 40g masła, które następnie mieszamy z drugą połową pokruszonych ciastek. Dzięki zastosowaniu mniejszej ilości masła górna część nie będzie zbita, lecz bardziej sypka, co da ładny efekt wizualny. dekoracja: Kremówkę ubijamy na sztywno z cukrem pudrem. Za pomocą szprycy wyciskamy na górze ciasta rozetki z ubitej śmietany. w każdej z nich umieszczamy ćwiartkę ciasteczka oreo. Tort wstawiamy przed podaniem do lodówki przynajmniej na 1h. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migdałowy tort kajmakowy 1,5 szklanki mielonych migdałów 1 szklanka mąki tortowej 1 łyżeczka proszku do pieczenia 6 jajek 1 szklanka cukru esencja migdałowa pół litra śmietany kremówki ubitej z łyżeczką cukru, do przełożenia blatów masa kajmakowa z puszki mleka słodzonego, skondensowanego, gotowana 2,5 godziny prażone płatki migdałowe 1 szklanka likieru amaretto do nasączenia blatów Białka ubić z cukrem na sztywna pianę. Dodawać po jednym żółtka i jeszcze trochę ubić. Dodać esencję migdałową. Do tej sztywnej, jajecznej piany wsypać mąkę zmieszaną z mielonymi migdałami i proszkiem do pieczenia. Ręcznie, łyżką, delikatnie, ale dokładnie wmieszać mąkę. Masę przełożyć do natłuszczonej i posypanej mąką lub mielonymi migdałami tortownicy o średnicy 26 cm Piec w temperaturze 180 stopni przez 45 minut. Sprawdzić patyczkiem. Dla mnie biszkopt jest upieczony, gdy odstaje od bocznych ścianek. Biszkopt warto upiec wcześniej i dobrze wystudzić. Łatwiej będzie go przełożyć i ozdobić. Biszkopt przekroić dwa razy na trzy części. Blaty najpierw nasączyć pączem z amaretto rozcieńczonym woda lub herbatą. Ja nasączam nierozcieńczonym likierem. Tak wszystkim smakuje. Nasączone blaty smarować najpierw masą krówkową, potem bitą śmietaną. Wierzch tortu i boki smaruję tylko śmietaną. Zostawiam tort lekko obciążony w lodówce na kilka godzin, a następnie go dekoruję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×