Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wybielanie historii

Film "Igrzyska śmierci" czyli "Hunger games" - odradzam!!!

Polecane posty

Gość wybielanie historii

Film ten to próba wybielenia historii przez Niemców. Jest to niejako pokaz w wersji spokojniejszej obozów śmierci, obozów zagłady. Od razu mam przed oczami Oświęcim. Zabieranie, tym razem dzieci, nie dorosłych, od rodziców i zabieranie ich do obozów, a dzieci krzyczą - Nie!!! To okropne!!! Obejrzałam początek, zrobiło mi się bardzo niedobrze, źle i stąd pragnę Was ostrzec, że jeśli znacie historię Polski, jeżeli wiecie, że Niemcy hitlerowscy mordowali i /lub zmuszali do niewolniczej pracy niczemu winnych ludzi w obozach pracy i obozach zagłady z powodów rasistowskich i nazistowskich, to ten film Wami wstrząśnie, ale wstrząśnie dwukrotnie, bo więźniami są dzieci. Więźniami podczas II wojny światowej też były dzieci i to wszystko było okropne, straszne, podłe - Niemcy byli katami, mordercami, nie można zatem robić sobie z tego takiej wersji niby lekkiej albo inaczej - można, ale pod warunkiem dopowiedzenia słów, które ja napisałam - że to były wstrętne czasy i hitlerowcy byli i są i będą zbrodniarzami w oczach całej ludzkości!!!! To nie zabawa, to nie filmik akcji o byle czym, to film o okropnym przesłaniu, który to film można oglądać, jeśli ma się rozróżnienie dobra od zła i zna się historię nowożytną, zwłaszcza losy milionów ludzi podczas i po II wojnie światowej. Oczywiście, dla mas, bez tej świadomości, ten film będzie jakąś ekranizacją gry komputerowej i ich to nie wzruszy i na to pewnie liczył producent. Na szczęście Polacy są mądrzy, nie wszyscy, ale wiele jest mądrych i wiemy, że to była nieudolna próba wybielania historii tak, aby się ludziom wszystko w głowach pomieszało i aby nie wiedzieli, jak to naprawdę było. A środowisko żydowskie nie protestują, bo powiedziano by im, że wpadli w paranoję i krytykują już wszystko, nawet taki film, który przecież udaje walki gladiatorów - na śmierć i życie - w starożytnym Rzymie. I o to właśnie chodzi, abyś Ty człowieku myślał: A to przecież Ci, co kazali gladiatorom walczyć byli pierwsi, a Hitler ich tylko naśladował, dlaczego zatem piętnuje się tak bardzo Hitler, a przywódców rzymskich, cesarzy nie? To się nazywa - wybielanie historii. I to jest moja recenzja tego filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka hunger games
Za bardzo przezywasz i doszukujesz sie problemow. Przeczytalam wszystkie 3 ksiazki i ani w ksiazkach ani w filmie nie widzialam najmniejszego nawiazania do obozow czy Oswiecimia. No moze jakby sie ktos uparl to jedynie to ze w Dystrykcie 12 byli glodni.. Wow naprawde pierwszy raz w kinie glod widzialas? Nawiazanie jest do starozytnych igrzysk.. jak sama nazwa wskazuje. Nie przezywaj, wlacz sobie m jak milosc i nie biadol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddddsgdgfgfg
O Boże. Nie przesadzasz zbyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość informatyk____
idę na ten film we wtorek. będzie super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wybielanie historii
fanka hunger games Za bardzo przezywasz i doszukujesz sie problemow. --- Czyli nie ma to jak zachwycać się walką dzieci na śmierć i życie, dźganiem się dzieci nożami, tasakami i głodzeniem dzieci, a to wszystko jest zabawą? Dzieci, zabierzcie się za naukę i zabawę na Waszym poziomie wiekowym, a nie zachwycanie się obozami zagłady, walką na śmierć i życie - dzieci, dzieci!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka hunger games
Do biednej, zdruzgotanej autorki tematu (o ile jeszcze moze czytac, bo mozliwe ze jest wielce zalamana wybielaniem historii przez paskudnych niemcow): film jest bardzo madry, pokazuje ze jesli czegos nie zmienimy to mozemy skonczyc jak biedni ludzie w Capitolu: podniecajacy sie walka na smierc i zycie niewinnych dzieci.. a ze ty przezywasz za bardzo i myslisz ze to wybielanie hist to niestety nie zauwazysz niczego innego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość informatyk___
byłem, oglądałem i polecam. Mnie się podobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idiotko, film i książka są amerykańskie, skąd oni mogą wiedzieć, co się w Niemczech działo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×