Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 12345urodzinki12345

czy wypada podać gościom...proszę o pomoc

Polecane posty

Gość 12345urodzinki12345

jestem totalnie niedoświadczoną kurą domową :) mimo ze mam juz 30stkę Aleprosze o pomoc: robie urodziny 4-latka mego synka tylko i wyłącznie dla rodziny czyli sami dorośli: rodzice z obojga stron, brat ze szwagierką i my z mężem,moze nasz babcia czyli w sumie 10 dorosłychosób i nasz solenizant... i teraz: czy wypada podać nie obiad a jedynie wędliny, przystawki, jakiś ser, sałatki i pieczywo i skupić sie tez na słodkościach...?dodam ze zaprosilabym ich na porę poobiednią...... czy juz ;lepiej same słodkości...? obiad odpada....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vzvzffff
wypada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maddasjasgjdagdas
jak zaprosiłas na pore obiadową to moim zdaniem konieczne jest podanie jakiegos dania, albo ewntualnie jakieś 2 półmiski sałatek + miesa - jakieś roladki drobiowe, schab czy coś. Ale dlaczego mówisz ze obiad odpada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maddasjasgjdagdas
jak zaprosiłas na pore obiadową to moim zdaniem konieczne jest podanie jakiegos dania, albo ewntualnie jakieś 2 półmiski sałatek + miesa - jakieś roladki drobiowe, schab czy coś. Ale dlaczego mówisz ze obiad odpada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wypada. Urodziny (poza okrągłymi) nie są jakąś wielką uroczystością, która wymaga całodzinnej nasiadówki. Tort+ciasto ewentualnie lody, do tego sałatki, zimna płyta, coś na ciepło i starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12345urodzinki12345
nie no pisałam-porę poobiednią czyli gdzies ok.14.30-15.00 obiADU żadnego nie umiem zrobić, kompletnie nie umiem, poza tym to ogromny juz koszt a to rodzina najblizsza i nie wymaga pokazywania sie z naszej srony-budujemy dom :) ale chcialabym jakos łądnie jednak sie zaprezentowac ale czy taki bufet na zimno jest okej czy mozse juz tylko desery tort,ciasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytaj ze zrozumieniem co
*maddasjasgjdagdas autorka napisała jasno, ze zaprosiła gosci na pore poobiednią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm to pora obiadowa sam zimny bufet nie bardzo moze zrobisz tradycyjne schabowe z ziemniakami??? albo jakies danie jednogarnkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytaj ze zrozumieniem co
No jak pisze, że przyjdą po obiedzie to po co serwowac drugi obiad? Będa jeść na siłę bo nie wypada? Uważam, że sałatki i wędliny sa ok, może galarete z kurczaka i na pewno ciasto. Jeśli przewidujesz, że posiedza dłużej to możesz zaplanować ciepła kolację - danie typu bogracz albo mięso na ciepło plus surówki ewentualnie zupę gulaszową z drobnymi kluseczkami śląskimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obiadekkk no i juz
mozesz podac kurczaka pieczonego z frytkami czy pieczonymi zeimniaczki ze skorka, do tego jakis jogurcik zmeiszany z paroma kroplami cytryny , szczypta cukru, pieprzem, jakies ziola, jak bedziesz potrzebowala rady jak zrobic tego kurczaka to napisz :) kazdy sie kiedys uczyl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm, dla mnie 14.30-15 to pora obiadowa, więc ja przyszłabym bez obiadu. Goście musieliby zjeść o 13, a kto jada o takiej godzinie? Zaproś wszystkich na 17 i będzie po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vc dsfv dfv se
15 to pora obiadowa własnie trzeba b ylo zaprosic na 17 to jest pora poobiadowa czy jak to nazywasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfghjdfghdfg
robisz urodziny 4latka i zapaszasz doroslych? to chyab swoje uroziny robisz nie synka to zupelnie popierdollone i bez szacunku dla malego-wstyd robie filmiki o mokm zyciu w los angeles : http://www.youtube.com/watch?v=lslNLr6_Yo4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wypada jak najbardziej pod warunkiem se zaprosisz ich chociaz na 16 czy 17 bo 14:30to pora OBIADOWA... Zeby zjesc przed przyjsciem do Was musieliby jiz o 12 zaczac gotowac i najpozniej o 13 zjesc... A malo kto dzis tak jada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xenciia
Mnie najbardziej dziwi fakt, ze 30 letnia kobieta nie potrafi ugotowac obiadu jak sama napisala :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12345urodzinki12345
oj jakis zwykly obiad- typu kotlety schabowe czy mielone, jakąś potrawkę z kurczaka to potrafię ale bez przesady-swiateczny obiad taki jak codzinnie u teściowej...... to troche mi sie nie chce zapraszac na kotlety z kurczaka ble a wykwintnyh dań, pieczeni w sosie chrzanowym itepe :) to nie umiem za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie musi być jakies wykwintne danie, wymagające spędzenia całego dnia w kuchni. Po prostu zrób cos ciekawego, czego na codzień się nie je. Wcale nie musi być to skomplikowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem nie wypada! Powinnas upiec w piekarniku mieso najlepiej jakies udka z kurczaka lub inna czesc... do tego np pieczone ziemniaki i salataka. Tak wszystko na zimno to jakies takie .... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja czegoś nie rozumiem
Kobieta nie chce podawać banalnego obiadu a wy jej proponujecie upiec udka z kurczaka? Ja takich rzeczy nie jadam, nie jadam kurczaków i uważam, że takiego kurczaka to na ulicy w budce można kupić - co to za obiad!! Błeeeee. błazenada. A może zrób barszczyk czerwony i paszteciki - sa proste w wykonaniu a zawsze to jakies ciepłe danie. I zaproś ich na 16, nie wcześniej, bo będa spodziewać się obiadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie nie wytrzymam z wami
Oszaleliście wszyscy na punkcie tego obiadu. Czy wy codziennie jecie obiad? jak mnie ktoś zaprasza na imprezę, to w ogóle nie oczekuję żadnego obiadu czy ciepłej kolacji. Każdy przygotowuje menu tak jak umie i na co go stać. Myslę, że jak goście autorki nie dostaną obiadu, to nic im nie będzie. Przecież napisała, ze planuje zimną płytę, więc głodni nie będą. Czasem lepiej zjeść coś na zimno niż kiepski obiad /autorka napisała, ze gotować nie umie, więc nie ma sensu eksperymentować na gościach/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytaj ze zrozumieniem co
*ludzie nie wytrzymam z wami - no nareszcie ktoś rozsądny :) też to próbowałam wyoślić ale wszyscy czepili się obiadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doobry chuumor
Ja bym tak zaeksperymentowała na gościach, bo przecież na kimś trzeba, przecież nie na domownikach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kup kawał schabu, zamarynuj
go w oliwie, czosnku, ziołach prowansalskich, odrobiny musztardy, soli i pieprzu i upiecz go w piekarniku z ziemniakami, to żadna filozofia a same zimne przystawki pasują na wieczór ze znajomymi którzy zasiedzą się dłużej :o Tak swoją drogą co wy jecie i co je twoje dziecko skoro nie potrafisz nic ugotować? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytaj ze zrozumieniem co
Schab upiec, żeby był soczysty i fajny wcale nie tak łatwo, skoro dziewczyna nie za bardzo umie gotować. Czepiliście się tego obiadu i goracego posiłku. Tak jakby gości zapraszało sie tylko na wyżerkę i obiad był najważniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchaaareczkaa
!!!!pytanie do założycielki tematu!!!! kochana a co jadacie zwykle na obiad? skoro jak piszesz nic nie umiesz ugotowac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytaj ze zrozumieniem co
A co cię obchodzi co jada na obiad na codzień. Przeciez pyta o zimny bufet na imprezę a wy jak kwoki gdaczecie jaka to ona nieudolna bo udek kurczaczych nie chce upiec i obiadu podać. BO MUSI!! według was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchaaareczkaa
ty wyżej a co cię to obchodzi co ja pisze, weź sie kobito do garów bo z nudów już ci sie miesza w łepetynie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytaj ze zrozumieniem co
A czemu to niby mam się brac do garów, moja droga? :P Tobie wolno pisać a mnie nie? Ha ha ha, dobre sobie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchaaareczkaa
no własnie wiec stul dziub i pisz sobie do woli a innych nie krytykuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×