Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kukukuku..

ZAPALENIE PĘCHERZA W CIĄŻY...a lek Monural . Brał ktoś ?

Polecane posty

Gość kukukuku..

Jestem w 7 tygodniu i pewnej nocy strasznie mnie piekło przy siusianiu i musiałam ciągle do kibelka biegać ...na drugi dzień poszłam do gina i przepisał Monural, saszetka 40 zł..silny antybiotyk :( chodzi o to,że mi to przeszło. Czy mimo tego powinnam go wykupić? mam badanie moczu w poniedziałek...czy jak przeszły objawy, a nie wezmę tego leku to mimo tego wyjdzie coś nie tak w moczu ? proszę o pomoc. Pozdrawiaaam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja się leczyłam...
naturalnie . Jak przeszło to może wypłukałaś bakterię płynami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sprawie leków nie będę się wypowiadać bo się nie znam i nie chcę Tobie zaszkodzić,ale już teraz dużo pij (wypłucze bakterie) oraz jedź suszone żurawiny lub pij sok :) Są też tabletki z żurawiną które mogą przyjmować kobiety w ciąży.Żurawina i woda pomoże na pewno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukukuku..
Hm może spróbuję. Bo pisze,że w ciąży brać w razie silnej konieczności..a mi przeszło, więc sama nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukukuku..
Potwór z bagien ,dziękuję ;) ja z kolei słyszałam,że żurawina hamuje w ciąży wchłanianie wapna i dzidzi może mieć go przez to brak . Gdzie czytam to jedno wyklucza drugie ..piję dużo płynów może dlatego przeszło. Boję się wziąć taki silny lek i w dodatku antybiotyk..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Być może z żurawiną jest tak jak piszesz.Nie mam pojęcia bo moja gin oraz lekarz pierwszego kontaktu byli na tak.W necie też negatywnych opinii nie znalazłam. Ale chyba to lepsze niż antybiotyk. Urinal jest bez recepty i można przyjmować go w ciązy. Ja go brałam :) Tani i szybko działa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukukuku..
A no chyba,że tak .Po prostu będę miała wyrzuty jak wezmę ten antybiotyk :/ tylko boję się,że w badaniu moczy to wyjdzie i się gin zorientuje,że nie wykupiłam..;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jabardzo
Wiesz co, ja wykupiłam ten Monural, ale go nie wzięłam. W aptece powiedzieli, że nie bardzo go brać w ciąży. Miałam jeszcze takie czopki robione w aptece i maść, więc to brałam i wystarczyło. A i żurawinę biorę codziennie. Jak się boisz o wapno to kup sobie, mi też gin kazał kupić - takie wapno 500 z witaminą D. Ale zapytaj lepiej o to wapno, bo ja jestem w 34t.c. a ty w 7 dopiero. W każdym bądź razie w ciąży można brać wapno, tak jest napisane w ulotce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jabardzo
Nic się nie zorientuje :) Najwyżej powie, że marnie zadziałało. To zresztą pewnie jest zapalenie pochwy, a nie pęcherza, tak jak u mnie. Maść Pimafuzin działa miejscowo, podobnie jak czopki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukukuku..
Jabardzo - też chyba nie wezmę tego Monurala bo mi to po prostu przeszło. Musiało to być przewianie jednorazowe i miałam to zapalenie 1,5 dnia.. zacznę dbać o siebie i pić dużo płynów. Z Żurawiną herbatkę może kupię albo sok ;) ale taki silny antybiotyk hmm.. dziwie się,że czegoś słabszego mi nie dał na początku a tu zaraz z grubej rury ://

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaX1891
Uzywaliscie preparatu co sie nazywa Monural? No bo wyszukiwalam informacji dotyczacych tego preparatu i postanowilam Was zapytac. Moze moglibyscie cos napisac mi o tym produkcie? Jest sens go kupowac, sa dostepne jakies zamienniki? Na tej stronie zanalazlam troche recencji o Monural: http://www.listalekow.pl/monural/ - uwazacie, ze warto sie tym zasugerowac? Nie chcialabym sie i wydac bezsensownie sianko, dlatego licze na Wasze sugestie. Z gory dziekuje za wszystkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mio mao
nie znam leku o którym piszecie. Ale zapalenie pęcherza w ciąży leczyłam furaginą/można kupić bez recepty,ale lepiej skonsultować to z z lekarzem, do tego provag, żurawina /sok,suszona, prouro/ i ziołowy urosept. Starałam się też dużo pić-najlepiej wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brałam Monural w formie tabletek. W opakowaniu były 2 sztuki, po jednej dziennie. Moje zapalenie pęcherza trwało juź 2 tygodnie i byłam wykończona. Po obu tabletkach miałam skutki uboczne- niesamowity ból nerek i brzucha, taki, że zwijałam się z bólu na podłodze wrzeszcząc wniebogłosy. Po godzinie przeszło. Pęcherz miał sie lepiej, dlatego na następny dzień zaryzykowałam i wzięłam drugą tabletkę- skutki uboczne znów wystąpiły. Za to potem- pęcherz się uspokoił i mogłam już normalnie żyć. Nie byłam wówczas w ciąży. To dobry, ale silny lek, trzeba go solidnie skonsultować z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adelasi
Brałam Monural, brałam Gynozal. Infekcja była naprawdę duża, wielki ucisk na kręgosłup i sztywne nogi, częstomocz, ból przy oddawaniu moczu i to okropne pieczenio-swędzenie w pochwie. Działanie zarówno Monuralu, jak i Gynazolu było widoczne dopiero po 2-3 dniach po zażyciu. Myślałam, że zwariuję, ale na szczęście ulga przyszła. U mnie akurat wzięło sie to diabelstwo ze sterylności. Wyjałowione środowisko, a jak sie dostały bakterie to rozmnożyły się rozkładając mnie na łopatki. Radzę uważać z nadmiernymi kąpielami i likwidowaniem naturalnej flory bakteryjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Ja brałam ten antybiotyk w około 10tc (teraz 28tc), oczywiście bałam się ale nie miałam wyjścia, tak mnie pęcherz bolał ze nie dałam rady chodzić. Jeszcze na drugi dzień po zażyciu miałam wszystkie objawy a potem jak ręką odjął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Dodam tylko że u mnie żurawina ani domowe sposoby nic kompletnie nie pomogły, nie dałam juz rady, a po monuralu nie miałam skutków ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśka33a
nie radzę domowymi sposobami, nieleczona farmakologicznie grzybica może doprowadzić do trwałych uszczerbków na zdrowiu. Po zdiagnozowaniu u siebie natychmiast do lekarza powinno się iść. Problem w tym, że trudno to zdiagnozować, bo podobno grzybica potrafi być przez pierwsze dwa tyg bezobjawowa. Ja tak miałam.. W pochwie dziwne uczucie jakbym miała tampon, nie swędziało, nie bolało, mocz oddawałam normalnie. Dopiero po dwóch tygodniach zaczęły się problemy z pęcherzem i świąd. Lekarz stwierdził, że infekcja jest bardzo duża. Po wzięciu antybiotyku nie spalam całą noc. Po dwóch dniach ulga. Współczuję kobietą w ciąży, zwłaszcza, że one szczególnie są narażone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majona
witam jestem w 8 tygodniu ciąży właśnie odebrałam wyniki zakażenie w moczu, skierowali mnie na cito do gina który kazał zażyć Monural, zazylam choć nie mam żadnych dolegliwości oprócz częstszych wizyt w wc i nie dającym dłużej spać porannym siusianiu.Kolejna wizyta 10 sierpnia i kolejne pobranie moczu do badania. Nie wiem czy zrobiłam dobrze zazywajac ten antybiotyk ale chyba ginekolog wie co robi. ale nie ukrywam nastraszylyscie mnie troszkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiele ciężarnych przyjmuje ten lek przy bakteriach w moczu. Jest on bezpieczny. Dużo groźniejsza jest nieleczona infekcja, która może prowadzić do przedwczesnego porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość moni
Witam.U mnie też wystapiło zapalenie pecherza jestem w 19 tc. Zażyłam ten antybiotyk wczoraj na noc w formie saszetki. Ponoć po 2-3dniach czuć różnicę. Do tego mam tabletki z żurawiną i pije też sok żurawinowy,ale ok 30ml dziennie. Mam nadzieję,że mi pomoże bo martwię się o moją dzidzię :-( a bakterie w moczu w ciąży to nie przelewki. Skoro gin.przepisał to trzeba wziąć. 3majcie się wszystkie "pęcherzowe".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yeyoya
Cześć, Lekarz polecił mi kwiat jasnoty białej (3 razy dziennie łyżka zioła parzona 3-5 minut), Urosept i żurawinę suszoną przez tydzień. Terapia pomogła i uniknęłam wzięcia antybiotyku :-) Kwiat jasnoty białej można nabyć przez internet lub kupić w aptekach ziołowych. Oprócz uzdrawiającego wpływu na układ moczowy wpływa też korzystnie na cerę i wysypki ciążowe na brzuchu. Polecam! Ilona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ollencja
Dostałam ten lek na oddziale patologii ciąży w 29 tc. Trafiłam na oddział z zapaleniem dróg moczowych od którego spinał mi się niebezpieczne brzuch. Stan zapalny wyleczony, skurcze przeszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brałam monural
Monural przepisała mi lekarz ginekolog położnik będąc na samym początku ciąży powiedziała ze nie zaszkodzi i to się daje pacjentkom. Mam do niej zaufanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja brałam monural w ciąży 2 razy i wszystko ok. Na początku lekarz wypisał mi furaginę, ale jak mu zwróciłam uwagę, ze w ciąży jest niewskazana (kat. C), to wypisał monural, który jest bezpieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brałam monural w II trymestrze i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaja

Ja również przyjmowałam Monural w 23 tyg ciąży. Zadziałał bardzo szybko, chociaż nie obyło się bez skutków ubocznych : bólu nerek, suchniętych powiek oraz ciśnienia 82/65.. ledwo to przeżyłam, bardzo silny lek. Gdybym wiedziała jak zadziała to próbowałabym się leczyć żurawina..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×