Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość krokiecik nr 2

nalesniki

Polecane posty

Gość krokiecik nr 2

Potrzebuje mniej wiecej 20-25 nalesnikow... zna moze ktos przyblizone proporcje?? Pomozcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto tu kasuje
o matko święta, to zależy od wielkości patelni na której będziesz smażyła placki naleśnikowe rób na oko, a jeśli zostanie parę to chyba nie zbankrutujesz co?? :o ja pier... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robie tak 1 szkl. wody, 1szkl. mleka, 1szkl maki 1 jajo,1 lyzke oleju cukier waniliowy, ciasto musi byc dosc rzadkie wtedy wyjda cieniutkie, jak smazysz na patelni teflonowej to juz bez tluszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to może ja napiszę
@@ sysunia 999 z litra mleka wychodzi ok 10-12 - na nieduzej patelni i cienkie Z litra mleka to mi wychodzi około 20 -25 sztuk na niemałej patelni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krokiecik nr2
dziekuje Dziewczyny, nie chodzi o bankructwo czy lenistwo heheh, chodzi o czas, mam duza impre w planie i pelno roboty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wygląda na to
że mąki musisz dać około 4 szklanek + 6 szklanek płynu, ze 2 lub 3 jajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaczwórkidzieci
CO do naleśników : smażycie je na specjalnej patelni? Widziałam ostatnio na samie w Realu takie patelnie, ale nie wyglądały na porzadny sprzęt. U mnie w domu naleśniki je się jakoś dwa razy w tygodniu, więc taka patelnia to by nam się przydała, ale nie wiem na co zwrócić uwagę przy zakupie. Teflon, ceramika czy coś jeszcze innego? Podzielcie się opiniami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie wszystko
Teflon, ceramika czy coś jeszcze innego? " teflon odchodzi do lamusa, wiec radzilabym ceramike :) z tym, ze ja powiedzialam sobie : NIGDY wiecej garnkow ,patelni z jakiegokolwiek dyskontu :o zrazilam sie po kilku (chyba trzech) zakupach w Biedronce i Koniec . Wole zaplacic wiecej i korzystac z tego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielona Świnka
@Mamaczwórkidzieci Zgadzam się z osobą wyżej, teflon do lamusa, u mnie w kuchni zdecydowanie króluje ceramika. Przede wszystkim zwróć uwagę na płytkość patelni, bo wiadomo, żeby się łatwo naleśniki smażyło i przerzucało to patelnia musi mieć niskie boki. Ja mam model firmy Granchio i jest bardzo dobra, paradoksalnie nie ma powłoki ceramicznej, a marmurową, więc jest trochę cięższa, niż normalne. Ale i tak daje radę przerzucać na niej naleśniki. Z takich sprzętów kupionych na samie, to trafiłam kiedyś na super patelnie grillową na samie w kerfie, więc nie mam jakiejś wielkiej awersji to zakupów tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaczwórkidzieci
Ok, czyli teflon odpada - zapmiętane. Nie znam firmy granchio. Powiesz jakiego modelu używasz ? Co do Biedronki to mam kilka sprzętów z niej (m.in patelnia, spieniacz) i jak na swoją cenę to wg. mnie są w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no też mi ciężko określić proporcje, bo wiesz raz, że to zależy od patelni a dwa, że od tego, jakiej grubości są te naleśniki. Zrób więcej na pewno się nie zmarnują :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×