Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość balllalababalalalba

Schab ze śliwką - pomocy!

Polecane posty

02.04.2012] 11:08 [zgłoś do usunięcia]Potwór z bagien "zanFczynio" jak na razie sama pomyslu nie dalas, a jedynie pokazalas swoimi wpisami,ze czlowiek to swinia i wszystko zezre :p :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój szeW jest bardzo zadowolony z wyników mojej pracy :classic_cool: I do tego śmieje się do rozpuku gdy pokazuję mu wpisy na tym portalu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
W mięsie ostrym długim nożem robisz na wylot dziurę (wystarczy naciąć ) i wciskasz sliwki ciasno je upychając

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balllalababalalalba
Nie wiem, czy komuś to będzie smakować, bo jak już pisałam - podejrzewam, że większość osób u mnie nie miała z tym styczności. Ale powiedzcie mi proszę, co śliwka w tym schabie zmienia, że nie powinno się podawać go z ziemniakami? Bo póki co, nie usłyszałam żadnej konstruktywnej odpowiedzi, tylko gadki typu "zeżrą wszystko". Nie jestem ekspertem w kulinariach i nigdy nie będę, chcę tylko zrobić dobry świąteczny obiad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babcia z Pomorza
Śliwki do schabu wkłada się tak: małym nożykiem (ostrym) takim do obierania ziemniaków nacina się u góry schabu np. co 1 - 2 cm ( robi się głębokie dziurki) i tam wkłada się po 1 śliwce! schab obsypać przyprawą do schabu! dziurki się przy pieczeniu schabu zamkną ! do schabu nadaje się kapusta czerwona, buraczki, marchewka gotowana lub surowa potarta z jabłkiem ,rodzynki kilka...itp! oraz wszelkie warzywa ! do tego kilka ziemniaczków z wody lub na parze gotowane i sosik ze schabu w rękawie upieczonym! to wszystko !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Troszkę późno odpowiadam ale tak na przyszłość bo dzisiaj ja robię tę potrawę. Ważne: nie potrzeba kroić schabu by nafaszerować go siwką. Bierzesz pałkę do mieszania ciasta, nacinasz schab na środku ( z początku schabu i końca), robisz nożem takie kółko i końcem od pałki wypychasz mięso z środka. Następnie faszerujesz śliwką. , Oczywiście schab nacieram solą, pieprzem i oregano. Pieczę w rękawie ok 1 godz. w temp.180 stopni. Jeszcze do rękawa wrzucam luzem śliwki suszone. Jak już jest gotowy wyjmuję z rękawa. Podaję z ziemniakami i mizerią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1h/1kg mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×