Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość curious1234

Czy warto zacząć brać tabletki antykoncepcyjne?

Polecane posty

Gość gość
Z tą wkladką to okres jest 10 dniowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja brałam tabletki jedynie przez 2 lata, ale przez ten czas zdążyłam nabawić się rozstępów czy też cellulitu (ten na szczęście zniknął po zaprzestaniu brania tabletek). Po odstawieniu warto skonsultować się z lekarzem, ja tego nie zrobiłam i przez pół roku (albo nawet dłużej) borykałam się ze sporymi problemami z cerą i nieregularnymi miesiączkami, ewidentnie czułam, że z moim organizmem nie jest najlepiej. Warto też zadbać, aby tabletki zostały dobrze dobrane, bo waga przy źle dobranych faktycznie może iść w górę. Jednak przy regularnym stosowaniu chyba warto się "pomęczyć" z tymi niedogodnościami i przynajmniej mieć wysoką pewność co do działania antykoncepcyjnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy nie nchcesz się bezpiecznie du/pczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam wkladke od dwoch lat, jestem zdrowa, miesiaczki regularne, przed zalozeniem wkladki zaszlam w ciaze. Seks uprawiamy czesto, bez dodatkowych zabezpieczne w postaci prezerwatywy. Moj TZ sie cieszy (z wiadomego powodu) i ja tez mam komfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wkładka jest dobra tylko jest ból przy zakładaniu i partnera kłuja nitki jak bardzo głeboko wchodzi.Wtedy jest duza rozkosz dla kobiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:45 Jak lekarz dobrze założy to nie boli, a o jakiś nitkach pierwsze słyszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każda wkładka ma nitki wychodzace z macicy do pochwy aby za nie ją po uzytkowaniu wyciągnąć.Służą też do sprawdzania wkładki.Co ty masz za wkładkę jak nie wiesz o nitkach.Jest to zyłka podwójma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlukrecja
Moja znajoma ma raka oo pigulkach,ja bralam szesc lat i po odstawieniu nie moge zajsc w ciaze ponad trzy lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alenir
Jak dla mnie, dziwnie jest sformułowane to pytanie. Ja zaczęłam brać i uważam, że to była dobra decyzja. Obawiałam się skutków ubocznych, ale na szczęście nic takiego mnie nie spotkało. Nie przytyłam, a nawet poprawiła mi się trochę cera. Jeśli tabletki są dobrze dobrane, nie będzie skutków obocznych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak z chęcią do bzykania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za naiwnosć się płaci, a lekarze nie poniosą żadnej odpowiedzialności za poważne skutki uboczne. A skutki uboczne zawsze występują, jednak u niektórych osób są one na tyle wyraźne, że to odczuwają. Chęć na seks jest niższa (a o ile to zależy od organizmu) co przebadano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zdecydowalam sie na wkladke levosert ze wzgledu na fakt, ze hormony uwalnia bezposrednio do macicy i zageszcza sluz nie dopuszczajac do zaplodnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba wszystko zalezy od tego czy istnieje taka potrzeba. Ja zdecydowalam sie na antykoncepcje w postaci tabletek, bo gumki w ogole do mnie nie przemawialy. teraz przynajmniej stosujac belare mam spokoj i nie musze sie martwic o wpadke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wrescie możesz naturalnie korzystać z ci/pki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trudno jest wygrac z glupota i oporem ludzi przed prawda a wiec zapoznajcie sie prosze z prawda dr n.m Jerzy Jaśkowiak you tube odci.1,43,52 . Chemtralis .polecam robert brzoza finansjera . Polish club online . Klub rzymski z 1970 r . Depopulacja ludzkosci jak zdobadziecie te wiedze polaczycie fakty to sami zrozumiecie . Polecam telewizje podziemna prosze obejzec kilka odcinkow . Kto to sa masoni finansiera . Blagam czytajcie i wspierajcie jedna polske to nasz ratunek . Strony kafeterii o r.........niu az sie gotuja a to ze nas morduja nikogo nie obchodzi szczepcie sie dalej zydowskim depopulacyjnym zdrowiem . A wiecie ze zaden zyd nigdy nie byl szczepiony i antybiotyku nie bierze tylko ziola i to boli farmacje bo nie mozna tego opatentowac wylaczajcie czesto wifi to tez zabija ale ja jestem glupi a wy wiecie lepiej ze wyszczepialnosc ma byc 100 procentowa moje dzieci nie widzialy nigdy strzykawki i nie choruja maja 11 i 7 lat jak wrocilismy do polski z hiszpani bo tam mieszkalismy strasznie nas doktor czytaj mafia naklaniala zeby zaszczepic dzieci bo zagrazaja tym zaszczepionym a ja sie zapytalem skoro tamte to zaszczepione to po co nic im nie grozi straszyl nas sanepid ze nam je odbiora po konsultacji z dr n.m Jerzym Jaśkowiakiem stworzył liste z 26 pytaniami i cisza dali nam spokuj ta lista jest dostepna na necie ja jestem glupi ale mam cudowne zdrowe dzieci wam tez tego zycze leczcie sie blagam ziolami trzymam kciuki nie dajmy sie masonskiej mafi rokeffeler w d**e wsadz sobie te szczepionki ale z chemtralis bydlaku wygrales . Obudzcie sie to trwa juz od stu lat w 1943 roku zaszczepiono dzieci w niemczech 240tys zmarlo zobaczcie jak popieraja pedalow lesbijki to tez jest depopulacja staraja sie doprowadzic ze rodzina to jest cos nie normalnego i trzeba to tepic co ma miejsce a 500+ to jest bajka skoro od najnizszej krajowej zabiera sie ok 1000zl i oddaje sie500 wydajesz je w sklepie placac 23procent podatku to ile wam ukradli a ile oddali decydenci nie maja pieniedzy to nasze pieniadze !!!!!!!!!!!!! Ale tepaki mysla ze cos dostaja invitro autyz to jest biznes a nie zdrowe dzieci ktore nie choruja ale ja debilem oczytanym jestem .ogladajcie blagam telewizje podziemna i czytajcie wolna polske bede sie modlil za plodnosc nie wierze w kosciol tylko Boga dodam jeszcze ze moja zona nigdy nie brala tej masonskiej chemii tabletek antykoncepcyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogna z Wałbrzycha
Mnie i mojego Mężczyznę łączą wspólne pasje, religia (odmienna od, za przeproszeniem, skostniałego katolicyzmu), światopogląd, radość życia - i wielka miłość i namiętność. Zabawne... Kiedy leżymy w łóżku po stosunku i widzę w Jego oczach pożądanie i ten szczególny wyraz (kręcisz-mnie-na-maksa-zróbmy-to-jeszcze) nie mogę się wprost nadziwić, że ja, taka szara, niepozorna, daleka od fizycznego ideał urody kobieta zdobyła miłość kogoś tak nieziemskiego jak mój Ahmed. Jakiś czas temu daliśmy sobie spokój z antykoncepcją - i nigdy nie zapomnę tego pierwszego razu, kiedy kochaliśmy się ze świadomością, że możemy począć dziecko. Ten wyraz Jego twarzy, ta czułość, to kompletne, krańcowe zjednoczenie ciał i dusz... Aż łzy stają w oczach... Taki "odpowiedzialny" seks jest zupełnie inny niż namiętność dla samej namiętności... Jest tak samo namiętnie i gorąco, ale... piękniej. Nie znam innego słowa, żeby to określić. Oczywiście, nie namawiam nikogo do ciśnięcia w kąt pigułek czy gumek Po prostu, opisuję jak to jest u nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jowitta20
O mamo... no jasne, że warto. My od początku się zabezpieczaliśmy od pierwszego razu, za pierwszym to gumki, ale potem poszłam i poprosiłam o pigułki. Lekarz mi zapisał vibin mini z uwagi na młody wiek i że to pierwsze moje pigułki. Jestem zadowolona z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taa jak nie chcesz mieć dzieci a się sexisz to na pewno warto, ja biorę je od kilku lat z przerwami bo wiadomo jak się nie bzykasz nie bierzesz( no chyba że cerę chcesz mieć ładniejszą :) ) , teraz mam belarę bo to takie 2w1, pozytywnie działa też na skórę, ładnie się wygładza po nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jowitta20
Nie wiem, bo tych nie brałam i nie zamierzam. Jestem zadowolona z vibin mini, dobrze je toleruję, a na cerę to akurat nie narzekałam nigdy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majultka
Ja właśnie zaczęłam, dostałam vibin mini, jako moje pierwsze pigułki. Podobno na początek są najlepsze, bo zawierają mało hormonów. Póki co dobrze się czuję i jestem zadowolona, oby tak dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia wroc
Ja brałam je jako pierwsze swoje i też się super na nich czułam. Warto brać pigułki, bo to daje duży komfort jednak i poczucie bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toniaa
Nie warto, wiele moich koleżanek ma obniżone libido, a posty z nazwami produktów to zwykłe reklamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz rację ale tylko częściowo, u mnie libido się nie obniżyło przy tabletkach ale może się tak dziać, nawet o tym tu http://antykoncepcjanamiare.pl/pigulka-odbiera-ci-ochote-na-seks-zmien-tabletki/ czytałam. Poza tym tabletki mają też inne pozytywne działanie, bo nie mam już obfitych miesiączek ani potwornych bólów brzucha i dla mnie właśnie to jest ich największą zaletą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie niestety wystąpiła zakrzepica podczas stosowania tabletek :( Wszystko przez to, że mam trombofilię wrodzoną, która nie daje żadnych objawów :( oczywiście lekarz przed stosowaniem tabletek nie zalecił mi żadnych badań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izii92
Widzę, ze nie jestem tutaj sama z zakrzepicą po tabsach. Niestety u mnie lekarz działał już po tragedii i zlecił badanie na trombofilię w momencie, gdy wystąpiło powikłanie zakrzepicy czyli zatorowość płucna. Byłam już jedna nogą po drugiej stronie... :O Moim zdaniem każda kobieta, która chce brać tabsy powinna najpierw sprawdzić, czy ma trombofilię wrodzoną żeby to było dla niej bezpieczne, a nie zapisują wszystkim, a później my prawie lądujemy na tamtym świecie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie zdarza się że lekarze nie zawsze kierują na badania a czytałam w tej publikacji że powinni http://antykoncepcjanamiare.pl/jakie-badania-nalezy-wykonac-podczas-dobierania-tabletek-antykoncepcyjnych/ przynajmniej na niektóre z nich nas wysyłać, ja mam akurat dobrego lekarza i nie mogę narzekać bo zostałam dobrze przebadania zanim dostałam receptę. Tabletki antykoncepcyjne mogą brać jedynie zdrowe kobiety, te którym źle wyjdą badania powinny zabezpieczać się w inny sposób a jest ich wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz pytania dot. antykoncepcji hormonalnej? Zastanawiasz się, czy jest ona dla Ciebie bezpieczna? Napisz do nas na czacie na www.testdna.pl lub zadzwoń pod numer 576-800-444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie demonizujesz Lenaa, to są mity z czasów, naszych babek. Teraz pigułki mają śladowe ilości hormonów, choćby taki vibin mini, który biorą nawet młode dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minka

Ja zaczynałam od vibin mini. Miałam wtedy 19 lat i lekarz mi mówił, że są idealne dla młodych dziewczyn, które dopiero zaczynają przygodę z antykoncepcją. Czułam się na nich bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margerita

Moim zdaniem nie warto jest się truć hormonami, zwłaszcza w dzisiejszych czasach wszechobecnych nowotworów wszystkiego 😜 Ja stosuje naturalna antykoncepcję za pomocą komputera cyklu myway. Jestem z niej bardzo zadowolona. I jeszcze mnie nie zawiódł. Ponad to jest to metoda bardzo bezpieczna i nieinwazyjna. Ja swój komputer kupiłam na stronie naturalnaplodnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×