Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pani_zima

Jedno czy dwa nazwiska?

Polecane posty

Mam prośbę o Wasze opinie. Bardzo podoba mi się moje nazwisko panieńskie, choć kontakty z rodzicami nie są najlepsze. Moje imię ma ma 7 liter, nazwisko 11, a nazwisko przyszłego męża 8. Czy przy tak długim, dwuczłonowym nazwisku są jakieś problemy np. urzędnicze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heloł maj frjend
2 nazwiska tak długie to tylko problem w papierach wybierz jedno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cucacuca
e tam przesadzacie, ja jestem bardzo emocjonalnie przywiązana do swojego nazwiska więc mam 2, moje ma 8 liter a męża 9, nie zauważyłam specjalnie problemów czy w urzędach czy z papierami. Chcesz mieć swoje nazwisko to nic nie stoi na przeszkodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi się zupełnie niepodobają dwuczłonowe... jak ktoś jest tak bardzo związany ze swoim, to niech przy nim zostanie. Dla mnie zawracanie głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość talalalalala3
ja bede miała dwa. jaki to problem??? skończyłam administrację i nie kojarzę zeby dwa nazwiska były dla urzędów i wladz problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po prostu też
Najwygodniej zostać przy swoim. Każda zmiana (czy to na nazwisko męża, czy dwuczłonowe) wiąże się z koniecznością wymiany wszystkich dokumentów i zmianami we wszystkich umowach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfxdfs
Ja zmienilam na nazwisko meza, swojego i tak nigdy nie lubilam. Mam kolezanke, ktora zostal przy swoim nazwisku, ale nie dlatego, ze je lubi (okropne jest), tylko dlatego, ze jest architektem i od wielu lat ma wlasna firme pod tym nazwiskiem, wiec to byloby dla niej nikorzystne zmienic na nazwisko meza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzik123
ja na prosbe meza przyjelam jego ale strasznie zaluje ze nie ma dwuczlonowego wtedy widac powiazania z obydwoma rodzinami a to czasami praktyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tak zapytam
ja mam lączone :) mi to odpowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w kwestii nazwiska
Ja mam podwójne i z perspektywy czasu obydwoje z mężem żałujemy, że nie zostałam przy samym panieńskim. Ułatwiłoby to parę spraw, zwłaszcza biznesowo. Podwójne - używam już ładnych parę lat - tylko wtedy jeśli choć jedno jest króciutkie, a i drugie niedługie i razem tworzą kombinację łatwą do wymówienia. W Twoim wypadku nie ma to sensu. Ja bym została przy panieńskim, zwłaszcza jeśli planujesz zakładać jakąś firmę i Twoje nazwisko (jego brzmienie) będą mieć znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×