Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xylinka

Całe ciasto ma 1800 cal , waży 1200, jak policzyć ile kalorii ma 1 kawałek?

Polecane posty

Pomożecie ??? Zliczyłam wszystkie produkty i podsumowałam ich calorie wyszło 1800 cal za całe ciasto (biszkopt cienki z galaretką i ananasem z puszki). Ciasto waży 1200 dag. To jak teraz policzyć ile waży kawałek? Czy teraz trzeba 1800:1200 co daje 1,5 calorii razy przykładowo ciasto 100gr zaważy to ma 150 calorii???Jak to teraz policzyć??? Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli całe ciasto ma 1800 kalorii, to podziel je na 10 równych kawałków i każdy będzie miał po 180 kalorii, ten kawałek możesz jeszcze podzielić na pół, wtedy masz 90 kalorii :) Mam nadzieję, że pomogłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry pomysł na przyszłość, dziękuję :-) teraz nie wiem zabardzo jak jednak to policzyć bo już troche zjedli goście też i nie da się nic podzielić na 10 równywch kawałków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a matme miałaś w szkole
zrób se krzyżwke jeśli 1200 dag ma 1800 kalorii to np kawalek 100dag ma X i robisz krzyżówke 100mnozysz przez 1800 i dzielisz na 1200 i wychodzi że 100dag ma 150kalorii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie tak policzyłam że 1800 cal podzielić na całe ciasto czyli 1200 , wyszło 1,5 calori za 1 deko, więc kawałek 100 dag wychodzi 150 cal , chyba ok takie liczenie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a matme miałaś w szkole
a ciasto pewnie nie 1200 dag tylko 1200 gram czyli 1,2kg czyli 100 gram 150 kalorii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×