Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość citric.acid..

Czym usunąć kamień nazębny ?

Polecane posty

Gość citric.acid..

slyszalam ze działa kwasek cytrynowy(jak w czajniku) albo soda. Ps: do dentysty nie pojde na oczyszczanie, bylam kiedyś i ryczałam z bolu, a mialo nie bolec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karikar
Iść do dentysty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość citric.acid..
nie pojde :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karikar
nie boli ja byłam w grudniu :) a domowymi metodami zrobisz sobie krzywde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karikar
a poza tym lepiej isc kiedy kamien jest mniejszy bo mniej do czyszczenia wiec mniej odczujesz bol ... a pozniej mozna naparwde miec problemy bo odslonisz szyjki zebow i wtedy narobisz sobie problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdmakpjpag
kwas działa ale łatwo sobie kuku zrobic tj. zniszczyć szkliwo , kwas cytrynowy jest b.mocny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ty chyba żartujesz z tym kwaskiem, ja bym nie ryzykowała takich domowych sposobów, można sobie tylko krzywdę zrobić. Dla mnie nie ma innej opcji jeśli chodzi o usuwanie kamienia, jak wizyta w gabinecie. Powiem Ci, że ja miałam podobnie, że jak mi kiedyś w gabinecie kamień usuwali to bolało i leciało dużo krwi. Może to dlatego, że nie usuwałam kamienia długi czas. Ale ostatnio byłam na takim zabiegu w Galerii Uśmiechu i nic nie bolało. Może po prostu poszukaj innego gabinetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmcbfrhbfchrje jwhr
woda utleniona i ssanie oleju dobrze usuwa kamien nazebnny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tym olejem to ściema ssalam i nie dało to nic kamień dalej był dopiero dentysta to usunął ale robicie ludzi w wała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
boli jak diabli jak uzywasz past wybielających , po co baranice które nie mają pojęcia wypowiadaja się że nie boli skoro boli , p******* naród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co wiem to najlepiej usuwać kamień u dentysty raz na rok,, ja o to dbam mimo że faktycznie zabieg jest bolesny. ostatnio kupiłam sobie na stronie apteki czerwonej białą perłę i kamień osadza się mniej. Wybielał ktoś zęby u dentysty na jak długo wystarcza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem jak długo płukałaś, ale mi naprawdę zniknął kamień. Wybieliły się zęby po kilu dniach a brak kamienia zauważyłam po kilku tygodniach. Szkoda że Tobie nie pomogło. Ale nikt tu nikogo w wała nie robi. Znam mnóstwo ludzi, którym akurat olej pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kamień nazębny zostaje nawet po dokładnym szczotkowaniu zębów. Nie da się go ot tak wyeliminować. Trzeba pójść na wizytę do stomatologa, bo nieleczony kamień nazębny prowadzi do paradontozy. Ja też miałam problemy z kamieniem. Na szczęście w gabinecie stomatologicznym http://www.viscardi.com.pl/ wyleczyli mi go i mam zdrowe i czyste zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja bym na własną rękę się w to nie bawiła bo można więcej szkody narobić niż pożytku. Lepiej udać się do dentysty i oddać się w ręce specjalisty. Jeśli ktoś nie bardo orientuje się w temacie to tutaj - http://odent.pl/oferta/zabiegi_higienizacyjne_o9/ jest wszystko wytłumaczone: po co, u kogo i w jaki sposób, wykonuje się te zabiegi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja tez bym sobie sama nie usuwała kamienia, kurcze co za problem wybrać sie do dentysty? Akurat scaling (czyli usuwanie kamienia) to jedna z tańszych usług i przede wszystkim trwa to niedługo, o ile się nie ma jakiejś tragedii w ustach. Ja chodze raz na pół roku do http://www.mega-dent.pl/?lg=1&p=22 wlasnie na zdjęcie kamienia i trwa to max. 10 minut. Co do bólu - róznie reagują ludzie, mnie akurat to nie boli, ale moja mama ma wrażliwe dziąsła i odczuwa dyskomfort... no ale nie da się tego uniknąć, trzeba dbać o zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na NFZ raz w roku można bezpłatnie usuwać kamień poza tym polecam płukaniem naparem z szałwii oraz pasty do zębów te ziołowe (zawierają szałwię) o dziwo gdy porównywałam działanie pasty wybielającej z sodą oczyszczoną i zwykłej pasty Colodent ziołowej, ta druga lepiej usuwała kamień nazębny, zęby były bielsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokardela
ja rzeczywiście usuwałam raz kamień u dentysty, ale potem lekarz namówił mnie na kupno tej szczotki foreo issa, nie było jej jeszcze jakiś czas temu w Polsce. Teraz chyba douglas je wprowadził, bo widziałam na ich blogu coś było. Szczotka trochę kosztuje ale warto, generalnie ja widze i czuje zmiane zdecydowanie kamienia nie mam a i mam wrażenie czystszych zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej to skorzystać z usługi scallingu, np. w http://www.nzozalmadent.pl/uslugi dzięki czemu efekt bedzie trwały i natychmiastowy. Ja miałam okropny kamień nazębny, a teraz zęby wyglądają zuepłenie naturalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idz do dentysty , nosz kur.... co za problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomimo, że mam 27 lat i teoretycznie powinnam mieć kamień i osad - to go nie mam, na szczęście ten problem mnie nie dotyczy . Mąż mi nie wierzył. Uznał, że nawet nie wiem o tym, kiedy mam czyszczone zęby ultradźwiękami. Mamy wspólną stomatolog. On chodzi raz do roku ja raz na pół roku bo mam słabsze żeby - jednak bez osadu :) Nic specjalnego nie robię. Stosuję szczoteczkę elektryczną i nitkuję zęby. Gum do żucia nienawidzę. Piję ogromne ilości herbaty czarnej, kawę sporadycznie - nie palę. Jak widać na kamień nie ma żadnej reguły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Usuwanie kamienia lepiej pozostawić stomatologom, i to sprawdzonym a teraz warto także zabrać paragon i zarejestrować w Narodowej Loterii Paragonowej Ministerstwa Finansów. http://www.dziennikwschodni.pl/artykuly-sponsorowane/n,1000172822,czy-mozna-zareklamowac-usluge-dentystyczna.html w najgorszym razie można reklamować usługę na podstawie paragonu gdyby efekt był inny niż oczekiwany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szef grupy
podoba mi się pomysł z tym olejem. Przecież kamień nazębny świadczy o chorym organiźmie więc jakieś tam zabiegi dentystyczne tylko usuną to zewnętrznie, ale dalej będzie z tym problem. Natomiast płukanie jamy ustnej olejem oczyści z organizmu toksyny i jest to w pełni naturalne-napewno nikomu jeszcze nie zaszkodził i nie zaszkodzi, zapewniam. Samam myję zęby w sodzie oczyszczonej, oleju kokosowym i szczypcie soli, a teraz sobie jeszcze dodam jakieś tam ziółko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety niczym nie da się usunąć kamienia nazębnego. Usuwaniem zajmie się lekarz stomatolog. Kamień nazębny jest odpowiedzialny g*****e za nieprzyjemny oddech i choroby dziąseł. Ja miałam bardzo duży kamień nazębny i juz nawet nie wiedziałam czy to są zęby czy już kamień. Pięknie usunęli mi kamień w tym centrum stomatologiczny www.vitalium.pl. Po zabiegu byłam zaskoczona efektem i nawet nie wiedziałam, że mam takie ładne zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×