Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pinezka.

Parodontoza czy zapalenie dziąseł? Jak leczyć?Ratunku!

Polecane posty

Miał ktoś?Zapalone,bordowe dziąsła i krew?Nie mam obecnie pieniędzy na dentystę a pasta na parodontozę pomaga tylko na chwilę...pomóżcie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli to paradontoza to sa na to jakies zastrzyki. Nie mozna na kase chorych? Bo wiesz...zeby Ci wyleca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annia.....................
Na paradontozę nie ma żadnych zastrzyków.Mam to cholerstwo mod kilku lat. co Ci mogę doradzić to regularne usuwanie kamienia.Stosowanie pasty meridol i tego samego płynu do płukania jamy ustnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mam miala z 10 lat temu paradontoze-do tego stopnia ze wypadlo jej praie 5 zebow-teraz ma je na drucikach. Ood tego momentu myje zeby Lacalut aktiv i jest bardzo zadowolona. Moj maz stosuje Ssensodyne paste i tez sobie chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annia.....................
Lacalut też jest dobra pastą na paradontozę .Zgadza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annia..................... - to, ze Ty jestes leczona przedpotopowymi metodami, nie znaczy, ze te zastrzyki nie istnieja.Moze lepiej dowiedz sie o nowoczesnych metodach leczenia paradontozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annia.....................
calluna podaj nazwę tych zastrzyków .Będę Ci baaaaaaaaardzo wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calluna witaj... Pewnie zapytaj. Dzieki Bogu u mojej mamy pomoglo ale wiem ze ona brala jakas masc jeszcze... to bylo tyle lat temu ze juz nie pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadzwonilam do mamy, bo jej przyjaciolka brala, ale nie pamieta, a w necie znalazlam informacje, ze to 1. koktajl lekow 2. antybiotyki http://urodaizdrowie.pl/paradontoza Oczywiscie pewnie pomaga jesli choroba nie jest w ostatnim stadium Jesli lekarz na kase chorych nic nie mowi, moze prywatny? I moze wystarczy wyslac maila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama chodzila prywatnie, jej przyjaciolka jest dentystka. Ona miala w ostanim stadium bo jej zeby powypadaly.... Na pewno sa leki,masci , antybiotyki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mając nabrzmiałe ciemne dziąsła i krwawiące, zaczęłam masować palcem namoczonym w propolisie, pomaga. Masować nalezy kilka razy dziennie takie cos wygooglalam tez a ta kolezanka ocalila zeby podobno dzieki tym zastrzykom zapamietalam dobrze bo tez jestem tym zagrozona (moge odziedziczyc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik furman
W mojej rodzinie paradontoza jest czymś normalnym od kiedy pamiętam, jestem zagrożony. Mam 18 lat i wprowadziłem pastę ajona. Sporo czytałam na temat zasad mycia zębów i dbanie o nie. Myję metodą wymiatania - liczę, że uda mi się ustrzec tego problemu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy zapaleniu dziąseł jest obrzęk czy mniejwiecej coś w ten deseń i są przeczerwienione, wrażliwe na dotyk i faktycznie scaling i płukanki ci pomogą, przy paradontozie zęby się chwieją mają grubo kamienia i okropnie cuchnie z buzi to wtedy koniecznie trzeba usunac kamien i zastosować masc która powoduje wzrost dziąsel nie wiem jak sie nazywa ale dawniej była taka masc i lekarze uzywali jej tylko w tych sytuacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik furman
Macie może jeszcze jakieś rady? Co powinienem robić, aby nie dopuścić do paradontozy? Czy w ogóle istnieje skuteczna i pewna metoda ku temu, aby się tego ustrzec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupić dobrą pastę do zębów, parodium żel, szałwię, dentosept A, wszystko bez recepty. Szałwią płukać jamę ustną i pić ze 3x dziennie, tak samo myć pastą a potem umyć jeszcze raz peroxy żelem. Szałwię można stosować na przemian z dentoseptem. Jest przeciwbólowy do tego. Na koniec posmarować dziąsła Parodium żelem. Uwaga, nie połykać go i nie płukać, popluć nim trochę i niech tak będzie na dziąsłach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×