Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

little.d

jaki materacyk? gryka-kokos, pianka, lateks?

Polecane posty

Gość mama J
Ten Vitmat to niestety jakościowy klops. Brat mieszka niedaleko podjechał i ... nie ma takiej firmy w Myślenicach, nawet szyldu ;-) Telefon stacjonarny z gwarancji nie odpowiada. Firma widmo. Bomba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JulieJulie88
to zależy od wielu czynników jaki materac. Czy dziecko ma alergię? Czy ma problemy z kręgosłupem? Musisz wiecej napisać... My niedawno kupowliśmy w http://www.materaceimeble.pl/pl/start/, ale nie przez internet a u nich w punkcie na Ursynowie i sprzedawca najpierw zrobił z nami wywiad zanim coś doradził, więc pytanie "jaki materacyk" jest zbyt ogólne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam przerobiony temat materacyków wzdłuż i w szerz. Najlepszy lateksowy HAVEA. Dajcie sobie spokój z gryką, kokosem. Jak się zmoczy to tylko problem. W takich naturalnych materacach mogą zalęgnąć się robaki. Wysokiej jakości lateks nie odkształca sie i jest lepsza wentylacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ABSOLUTNIE NIE GRYKA-KOKOS!!! tak jak wyżej, w takich materacach mogą zalęgać się robaki. Chyba żadna z nas nie chciałaby, żeby gryzły one podczas spania nasze dzieci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsze są materace lateksowe - zapamiętują kształt ciałka, główka jest na tej samej wysokości co ciało i tak jest najzdrowiej. ja kupiłam materacyk firmy vitmat http://studiobarw.com/ słyszałam że te piankowe - tanie - trzeba czesto wymieniac bo się zapadają. a to jest nie zdrowe dla malucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lateks, pianka o podwyższonej sprężystości lub bonel. Z kokosem jest za twardy, wiem z doświadczenia mojego dziecka, zmiana materaca z kokosu na lateks dała poprawę. Co do gryki to czytała tylko, że mogą tam być jakieś małe robaczki (jak dla mnie wystarczyło). Dobrym wyborem są materace firmy Vitmat, np. z ARTBO PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba się dobrze wysypiać. Wiem sama po sobie - spałam wiele lat na rozkładanym tapczanie i przypłaciłam to bólami pleców i kończyn...Dopiero niedawno ktoś mi podpowiedział, że materac może wiele zmienić. Kupiłam łóżko drewniane(żeby nie przepłacać), zainwestowałam w nowy materac Art Medic- jest super, ponieważ chyba jako jedyny na rynku ma coś takiego jak zmienną twardość - więc mogę go używać w różny sposób, w zależności od samopoczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpusc sobie gryke i kokos, legną sie w nich robaki :o jesli nie wierzysz to poogladaj filmy na yt na ten temat... Podobno najlepszy jest lateksowy, jednak drogi. Piankowy da rade, ale wez grubszy - 10 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Ja polecam piankę z dodatkową warstwą kokosu. My mamy taki materac z firmy hilding i jesteśmy bardzo zadowoleni. Pokrowiec też bardzo fajny, można ściągać i prać. Dodatkowo ma pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo fajny jest ten materac, polecam wszystkim którzy zastanawiają się nad zakupem. U nas sprawdza się rewelacyjnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a podpowiecie gdzie można kupić te materace? Nie jestem za bardzo zorientowana, czy tylko w internecie, czy też w sklepach stacjonarnych...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zależy jaki materac chcesz kupić i jakiej marki. Można kupić i w sklepie zwykłym i na necie, ale w necie większy wybór, a w mniejszych miastach czasem jest mało sklepów z materacami i tylko kilka rodzajów do wyboru. Ja jestem z małego miasta i dlatego większość rzeczy kupuję w necie. Materac też mam z neta markowy od Sleep O'clocka, kupiłam na ich stronie: https://www.sleepoclock.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hildinga z tego co wiem mozna kupic i w sklepach stacjonarnych i na necie. Jak komu wygodniej. Ja jestem troche starej daty i wolalam jednak wybrac sie osobiscie do sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My na przykład zamawialiśmy w internecie na http://materacyk.pl/ I przyszedł bardzo szybko i dobrze zabezpieczony. :) zależało nam żeby by miał rózne atesty a ta firma ma też dobre materace antyalergiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam hildinga kupiłam przez internet i jak dla Mnie to super opcja, nie trzeba chodzić po sklepach i odpada problem transportu, bo materac doręczają do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tymi zakupami przez internet to super sprawa! W dodatku jeśli chodzi o materac to odchodzi problem z transportem, bo produkt jest dostarczany do domu. Same plusy jak dla Mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mam materac z hilding, kupowałam go w sklepie stacjonarnym, ale teraz też bym się chyba zdecydowała na zakup przez internet, bo jest to duża oszczędność czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecamy zainteresować się piankowymi materacami ekologicznymi PlantPur Composite. Są to produkowane w Polsce materace, do produkcji, których użyto oleje roślinne. Tym samym materace te są dobre dla zdrowia i nie ma nieprzyjemnego zapachu pianki. Więcej informacji na: plantpur.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój mały ma piankę sembella i się nie skarży:) wcześniej, przy córce miałam gryka-kokos, ale pokrowiec się skurczył po praniu, zszarzał, poza tym skład się pofałdował. Teraz mam piankę, piano się nazywa.Nic się nie zmienia, pokrowiec da się bez problemu założyć, nie szarzeje ani nie żółknie, poza tym jest grubszy niż tamten, inna klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a robią rozmiar 70x140?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja kupiłam specjalny antyalergiczny i jestem mega zadowolona Sensitive ms 11. Zależało mi na czymś co chroni od wad postawy. Ale ten sensitive co w końcu wybrałam tez jest tak zrobiony że zapobiega tym wadom, poza tym jest mega antyalergiczny , wkład mozna zamrażać , a dla mnie jako mega cierpiącej z powodu alergii na kurz i roztocza to wazne :) no i można też prać pokrowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam materacyk gryczano-kokosowy juz 8 miesięcy i pokrowiec jak nowy mimo czestego prania. ciekawe jakiej miałaś firmy że tak żle się uzytkował. Ja mój chwale kazdemu szczególnie że gryka i kokos sa takie zdrowe dla dzieciątka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupowałam materac gryczano-kokosowy przez internet wprawdzie ale u dużego producenta co sprzedaje materace od lat. Sprawdzałam. Poza tym materac który kupiłam ma wiele nagród, certyfikatów i pozytywną opinie Instytutu Matki i Dziecka - i po kilku miesiącach używania jak nowy. Wg mnie dobry producent i dobry materac to podstawa. A jak si zaoszczędzi i kupi byle co to się potem takie problemy dzieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaB1990
Od pół roku używamy materaca z sklepu internetowegofabryka-snu.pl . Okazał się bardzo elastyczny, nie odkształca się. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupiłam lateksowy hevea model Krzyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupiłam kokos-gryka. Czytałam że najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×