Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Slawek12123

Potrzebny prawnik. Czy ktoś może mi pomóc?

Polecane posty

Hej potrzebny mi ktoś kto mi coś wytłumaczy. Otóż nabyłem gospodarstwo w ramach darowizny od siostry. Mam kawałek ziemi który był użykowany przez mego ojca z racji tego że miał umowę wiecznej dzierżawy z siostra swojej matki. Ojciec umarł 2lata temu czy mogę w jakiś sposób odzyskać formalnie tą ziemię? Nadal ja zbieram tylko że jest na nie żyjąca ciotkę a ojciec miał umowę wiecznej dzierżawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna balerinnka
idź do notariusza i zapytaj, czy to takie trudne ? tu zadajesz takie pytania, gdzie mnóstwo dzieciaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamknij pochwę
🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysle
Witaj Slawku ! Mysle, ze najlepszym rozwiazaniem byloby zasiegniecie fachowej porady prawnej .... Na kaffe jest wiele "znawcow", ale czesto mijaja sie oni dosc znaczaco z prawda... Sprawa o ktora pytasz, jest wyrazunie skomplikowana.... Nie bardzo rozumiem jak nabyles ziemie w ramach darowizny od siostry, kiedy z tego co dalej piszesz wynika, ze ziemia ta byla wlasnoscia siostry ojca, a ten z kolei dzierzawil ja od swojej siostry w ramach wieczystej darowizny.... Czyli prawnym wlascicielem tej ziemi byla twoja ciotka.... Po smierci twego ojca ziemia ta jest masa spadkowa twojej ciotki i to jej spadkobiercy staja sie jej wlascicielami... Ale jak napisalam na poczatku powinienies zwrocic sie o fachowa porade, bo czesto wobec prawa ,sprawy wygladaja zupelnie inaczej niz sie nam wydaje ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To było tak ojciec przepisał mojej siostrze a jego córce ziemię 7lat temu ja ją otrzymałem jako darowiznę. Kiedyś mój ojciec podpisał dokument na wieczną dzierżawę ziemi ze swoją ciotka która była jego chrzestna stąd moje pytanie czy da się jakoś odzyskać tą ziemię na która była umowa na wieczną dzierżawę zawarta między moim ojcem a tą jego ciotka? Sory że nie wyjaśniłem wam wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×