Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość jakto jakto

wykonczenie domu-ile potrzeba jeszcze kasy...?

Polecane posty

Gość jakto jakto

Mamy dom w stanie surowym ze wstawionymi oknami i rozprowadzonym prądem....do ma 120 m2, na jedym poziomie, prosty w stylu tradycyjnego dworu, bardzo prosty z kolumnami Ile potrzeba nam minimum kasy aby móc zamieszkać (bez nowych żadnych mebli, absolutnie nic, na minimum, wchodzimy z tym co mamy)...chodzi mi o takie niezbedne minimum, wylewki, tynki, ocieplenie,hydraulika,malowanie ścian (na biało-po kosztach) kto by sie orientoawał...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwestia materiałów...
Ale przynajmniej 2 razy tyle, co stan surowy. Teraz dopiero zaczynają się wydatki. Same mury i stan surowy w porównaniu niewiele kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dom to kosz bez dna , a co do wydatków to rzecz indywidualna , wszystko zależy czy sami czy firma , jakość materiałów , fanaberii właścicieli i zasobności kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylvina28
Myślę, że 100 tys. wystarczy bez szaleństw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judyta co dom budowała
Ja,żeby się tylko jak najszybciej wprowadzić na podłogi położyłam najtańsze wykładziny. Płytki tylko w wiatrołapie i łazience. Schody niestety też prowizorka, wylany beton.Wszystko urządzałam pózniej, ale tak jak sobie wcześniej wymarzyłam, bez kompromisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie kazdy ma swoje zdanie...ale ja nie uwazam czegos na szybko...dom to inwestycja na cale zycie...jesli cos teraz zawalicie pozniej bedzie Was to kosztowac podwojnie....ja robie wszystko tak jak powinnmo byc...tez mam dom w stanie surowym ,okna dach i elektryka,teraz wchodza z hydraulika ,ogrzewanie podlogowe ,tynki ,wylewki ....duuuzzoooo kasy na to pojdzie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie 130 m + 20 m garaż. W tym tygodniu robi się dach.Troszeczke postoi i się wprowadzamy. Teraz wynajmujemy mieszkanie. Plan jest taki. Jak już będzie hydraulika, prąd, ogrzewanie, to się wprowadzamy. plan jest taki ..robimy kuchnię i łazienkę na dole, spimy na materacu w salonie. Kuchnia od razu nie będzie w pełni zrobiona. Oby mieć kawałek zlewu, kuchenkę i lodówke i kawałek stolika. Wszystko bedzię sie po kolei robiło, ale już mieszkając tam. Będzie dość niewygodnie, ale lepiej tak niż kolejne 1200zł/ ms płacić komuś. Do tej pory było bez kredytu. niestety na wykonczenie trzeba będzie juz wziąć. To prawda- studnia bez dna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe *
a jakie macie projekty? ja się przymierzam do budowy i tak..ma być jeden poziom , mały... prawdopodobnie bez garażu, może tylko wiata...a garaż się kiedyś tam... co sadzicie o tym projekcie? http://projekty.lipinscy.pl/Suza/# oczywiście jest kilka wersji my przeniesiemy kuchnię i ma byś pralnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paczos
Marianna, dobra wiata wcale niczym nie odbiega od garażu. Jedyna różnica że nie złożymy tam narzędzi itp. ale w lecie może służyć jako miejsce na grilla, stolik krzesełka itp. Wg mnie dobre są wiaty drewniane takie jakie ma w swojej ofercie np. Ogrodosfera http://ogrodosfera.pl/wiaty-garaze-drewniane Jest to zakup na lata i warto podejść do zakupu z głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do autorki tematu:
Mam podobna sytuacje. Tyle , ze juz zrobiłam pierwsze wylewki i otynkowane ściany. Czeka mnie w najbliższym czasie rozprowadzene wody i ogrzewania: -3,5tys robocizna ok 8tys materiały (pion w miedzi reszta plastik) 4 tys piec. i ok 4 tys grzejniki Druga wylewka ok 2000 robocizna i materiały nie wiem ile. Dawaliśmy styropian między pustaki także na razie nie myślymy o dodatkowym docieplaniu. Jedynie na strychu ale na to zostały materiały mojemu teściowi jak u siebie robił także mamy za freee. Też będziemy wchodzić z tym co mamy. Jedyne na czym nie chcę oszczędzać przy wprowadzaniu to podłogi i płytki. Bo ściany można przemalować bez nmniejszego problemu nawet za rok , dwa a podłogi mają służyć długie lata. Orientacyjnie robbocizna z układaniem płytek-35zł /m2, panele polozy mój Mąż. Co do farby to zależy jaką Masz powierzchnię ścian. My tak pi razy oko liczymy że potrzeba nam na 2 krotne pomalowanie 270 m2 ok 50 litrów farby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andreja
Myślę, że około 100 tysięcy ale to jeszcze zalezy co dla was oznacza "minimum". No i dodatkowe pytanie czy macie AGD czy będziecie kupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wuanderzac
wszystkim, którzy szukają sprzętu do kuchni konkretnie piekarnika, radze zwrócić uwagę na integra smart, nam niestety zabrakło pieniędzy ale piekarnik jest naprawdę wart uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalininka
Nie wiem czy się bardziej nie opłaca zakup mieszkania razem z wykończeniem, w sumie idzie to w koszty kredytu i nie odczuwamy za bardzo wydatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doświadczona w budowaniuuuu
Stan surowy zamknięty do wykończenia? Ja szacuje ze z 200-250 tyś minimum jeżeli wliczasz w to zabudowę kuchenną i szafy typu komandor, arkaturę, umywalki to ze 250-300 tysi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazureeekk
wykonczenie domu-ile potrzeba jeszcze kasy...? w cholere i jeszcze .... worek bez dna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest jakie ceny tu padaja :). Ją zamierzam wyszykować sam dol bez wszystkich mebli za 40 tys:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też się coraz częściej zastanawiam nad tym czy nie lepiej już kupić mieszkanie wykończone pod klucz, wtedy koszty się rozkładają i nie odczuwamy aż tak bardzo tego wydatku, czy ktoś z Was korzystał już z takiej opcji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vanilia-cafe
To prawda, możesz sobie całe mieszkanie urządzić. Developer zadba o każdy szczegół, mniej nerwów i biegania związanego z remontem. Widziałam tak wykończone mieszkanie na osiedlu Lewandów Park i przyznam, że warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na którymś z portali o nieruchomościach wyczytałam, że w ten weekend w biurze sprzedaży JWC przy Grzybowskiej będą dni otwarte. Z tego co można przeczytać JWC przygotowało specjalną ofertę promocyjną na wykończenie apartamentów w inwestycji OXYGEN, z pełnym wyposażeniem kuchni gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdecydowałam się na wykończenie mieszkania przez dewelopera i miałam wszystko z głowy. JWC zadbał o każdy szczegół , ze lepiej już by się nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidka40
ja!!! a mi musi starczyc 60tysiakow od sso do wprowdzenia! i mysle ze sie uda, powinny byc wszedzie tynki i instalacje, na tanie schody tez starczy:) braknie na wszystko co ladne: nowe meble(beda stare), drzwi wewnetrzne, podlogi... ale bez tego jakis czas da sie mieszkac:) a piec CO i lazienka na dole czekaja juz w kartonach do montazu:) i bedzie bez durnego kredytu na 30 lat!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terdanka
Jak to jest z tym wykończeniem wnętrz przez JWC, możesz podać jakieś info? Przyznam, ze sama myśl o remoncie przyprawia mnie o dreszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym spróbowała, podobno można sfinansować zakup mieszkania wraz z wykończeniem jednym kredytem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość selwinn
Wiem, że niektórzy developerzy mają w swojej ofercie wykończenie mieszkania, ale nie wiem ile to może kosztować. Na pewno to duża oszczędność czasu i duża wygoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama jestem ciekawa jaką cenę oferują za to developerzy. Jeśli w granicach rozsądku to warto z tego skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezu...Dziewczyna pyta o konkretne minimum a Wy jej piszecie o 100-250 tys. zł ???Nie pyta o marmury i złocone klamki... Umiecie czytać ze zrozumieniem? 120m2-wylewki, tynki, malowanie,hydraulika...Myślę, że powinnaś się zmieścić w 20-25 tys.zł. Nie wiem czego i jakiego typu ocieplenie masz na myśli? Ściany czy ocieplenie pod wylewkami?Jeśli to drugie-to już wliczyłam...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wejdź na stronę JWC tam uzyskasz info odnośnie wykończenia mieszkań pod klucz. Też uważam, że to dobre rozwiązanie, zaoszczędza nam dużo czasu a przede wszystkim zajmą się tym fachowcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×