Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sałatkowaaaaa

przepisy na SAŁATĘ- podawajcie

Polecane posty

Gość sałatkowaaaaa

jako że sałata polska juz dostępna i smaczna jest podzielmy się przepisami jak ją podawać na różne sposoby: ja robie ze smietaną -mieszam śmietanę z solą cukrem daję odrobinę octu i zalewam sałatę a wy jak robicie ??? a może bez śmietany???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1.Sałata + szczypior + rzodkiewki + sól/pieprz+śmietana 2. sałata + szczypior + sól/pieprz+śmietana 3.sałata + knorr sałatkowy do mizerii 4 sałata + ogórek+pomidor+szczypior + vinegret

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sałatkowaaaaa
dzięki a mogłabyś podać przepis na dobry vinegret

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robie tylko i wylacznie bez smietany. dla mnie salata ze smietana to jeden z horrorow dziecinstwa (obok np. rozgotowanego szpinaku, fasolki i kalafiora z bulka tarta, suchych ziemniakow z koperkiem...). salata i 3-4 dowolne warzywa (do wyboru pomidor, ogorek, szczypior, cebula, plasterki pieczarek, cienkie paski kolorowej papryki, oliwki, karczochy z zalewy, marynowana ostra papryka, avocado) jako sos z reguly mieszam oliwe (moze byc olej) z octem balsamicznym lub sokiem cytyrnowym, do tego sol i pieprz oraz ew. jakies ziola. sos bardziej pozywny to zwykly jogurt lub kefir z dodatkiem malej ilosci majonezu i czosnku, albo bez czosnku z pokruszonym serem typu bleu. jak salata ma sluzyc jako posilek sama w sobie, to dodaje kawalki ryby, kurczaka, jajka, sera (np. feta), szynki ... osobiscie wole chrupkie salaty, np. rzymska, mniej takie miekkie, jak typowa polska salata, ale kazda sie nada na w/w pomysly ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
vinagrte-sprawdzony .Na 3 łyżki oliwy(olej kujawski) ,łyżka octu winnego ,szczypta soli,cukru,łyżeczka musztardy.Wszystko najlepiej wymieszać w małym słoiczku.Ja robię z podwójnej porcji(6łyżek oliwy,2 łyżki octu).Opcjonalnie można wcisąć czosnek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×