Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Malthomea

Jak odejsc z firmy?

Polecane posty

Gość Malthomea

Mam pewien problem. W naszej firmie sa duze trudnosci z uzyskaniem zaleglych wynagrodzen, do tego doszlo do redukcji etatow - pozwalnanio ludzi. Chcialam zlozyc wypowiedzenie umowy o prace, ale szef powiedzial, ze nie wyobraza sobie firmy beze mnie i nie podpisze dokumentu. Przekonywalam, dalam jasno do zrozumienia, ze mam inne oferty pracy, ale szef byl nieugiety. W koncu doszlo do rozmowy o zarobkach. Niby ma mi dac podwyzke i wyplacic zalegle pieniadze. Niedlugo ide na kolejna rozmowe... nie chce juz sie denerwowac, sluchac obietnic bez pokrycia. Jak odejsc z firmy? Moze to smieszne pytanie, ale juz mi brakuje sil, na to by byc stanowcza, opanowana osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co wiem jak ci nie
płaca pensji to mozesz odejsc w kazdej chwili i bez okresu wypowiedzenia. w takiej sytuacji nie musisz miec zgody szefa, po prostu składasz wypowiedzenie z uzasadnieniem ze firma nie płaci regularnych pensji i tyle. a w razie jakby szef fikał to PIP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciemnobiała
najlepiej idź do pip, a potem możesz do sądu pracy złożyć pozew o wypłatę zaległych wynagrodzeń i oczywiście możesz złożyć wypowiedzenie natychmiastowe bez okresu wypowiedzenia z paragrafu bodajże 51 lub 55 kodeksu pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×