Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość w ogóle mało ryb jadam

jeszcze nigdy nie robiłam ŁOSOSIA na obiad ?? ktos robił

Polecane posty

Gość w ogóle mało ryb jadam

i sie podzieli propozycją a widziała w carrefour promocje i dzwonki i zwykłe ale drogie cholerstwo nie chciałabym zniszczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mastes
łosia łatwo zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupuję surowe dzwonki- robisz jak normalną rybkę, pieczesz lub smażysz. Ja nie daję panierki- trochę mi psuje smak. Zazwyczaj podaję z sosem- jogurt lub śmietana+ sok z cytryny+ koperek+ czosnek+ jakie tam lubisz zioła. Nic nie spaprzesz, tylko nie przypal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem i ja ......
ja osobiście jeszcze nie robiłam ale nie tak dawno jadłam u przyjaciółki łososia w cieście francuskim ze szpinakiem ....niebo w gębie :D ....przepis przyjaciółka wyszukała w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia.x
Nie przepadam za łososiem, ale jak już mam zjeść to robię na parze, a nawet i takiego polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mastes
na koniec zetrzyj rogi na tarce i posyp calość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losos jest tlusta ryba, wiec nie martw sie, ze zniszczysz, bo tlusta rybe ciezko jest przypalic lub przesuszyc ;) ja pieke z reguly (ok. 15 min. w 220*C, piekarnik uprzednio nagrzany, filety maja 1-2 cm grubosci). przyprawiam mieszanka oliwy, soku z cytryny, soli, pieprzu, zmiazdzonego czosnku i koperku (mozna w tym zamarynowac na noc). a jak chce bardzo szybko, to tylko posypuje sola, pieprzem i jakimikolwiek ziolami,co sie nawina (bazylia np. b. dobrze pasuje), skrapiam cytryna, namaszczam oliwa i pieke (na blaszczce, bez przykrycia). jesli chodzi o czas pieczenia i przyprawy, to musisz po prostu poeksperymentowac, co ci smakuje, jaki stopien upieczenia ryby lubisz. ja lubie lososia takiego troche niedopieczonego, mokrego w srodku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w ogóle mało ryb jadam
dzieki a powiedz/cie czy lepiej kupic dzwonko czy to inne :D robiłyscie kiedys w mleku ? a osobne pyt.do konczita-- gdzie sie kupuje bazylie ? ogólnie swierze zioła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem i ja ......
świeże zioła w doniczkach kupisz prawie w każdym markecie ostatnio w biedronce widziałam miętę i bazylie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w ogóle mało ryb jadam
prosze prosze zerknijcie na ten przepis-filmik -raptem minutka ;) ta laska daje łososie dop mleka i rach ciach nie za szybko ?!!! nie jest on surowy ? (kurde mam w miare małe dziecko bałabym sie podac) http://www.youtube.com/watch?v=vxR9tjUj1Pc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziola kupisz w markecie lub na rynku, to juz zalezy jak jest tam gdzie mieszkasz. ale suszone ziola tez moga byc. nie moge obejrzec teraz tego filmiku, ale jak dla mnie moczenie w mleku lososia nie brzmi zachecajaco. zdecydowanie wolalabym konkretne, pikantne smaki. dzwonek nie kupuje, wole filety, byle byly duze i grube. surowy losos tez jest pyszny, ale nie wiem, czy dzieci lubia takie smaki ;) poza tym musi byc wtedy absolutna swiezosc ryby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w ogóle mało ryb jadam
dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×