Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niania od poniedziałku

10 miesięczny maluch--jak wyglądają wasze dni z takimi bobasami?

Polecane posty

Gość niania od poniedziałku

witam od poniedziałku zaczynam prace jako niania 10 miesięcznego chłopczyka, wczesniej opiekowałam sie dziecmi troszke starszymi, jestem ciekawa jak mijają wam dni z takimi dziecmi? co robicie? zająć sie oczywiscie będę potrafiła , przewijać karmic, bawic no ale chciałabym blizej poznac temat opieki nad 10miesieczniakami. wczesniej opiekowałam sie chłopczykiem 14mies, a co do 10miesiecznego to nawet nie wiem czego naprawde moge sie spodziewac... co takie dzieci juz potrafią itp będę wdzieczna za wypowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niania od poniedziałku
nie ma nikt dzieciaczków w tym wieku? bardzo prosze o rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parapapapapa
Mój synek ma wlasnie 10 miesieczny. Bardzo lubi spacerowac prowadzany za rączki. Poza tym normalnie: samochodziki, ksiązeczki i coraz bardziej wszelkie grające zabawki. Śpi raz dziennie, ok. 2 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niania od poniedziałku
parapapapapa----dziękuje za odpowiedź , ja mam małemu gotowac obiadki ale z tym nie bedzie problemu... a co lubią jeść wasze maluchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parapapapapa
Wszelkie obiadki, w ktorych jest duzo marchewki:):), gotowanego indyczka czy miesko z dziczyzny. Choć jednak i tak nadal uwielbia mleko i to dla niego podstawa. Przepada za soczkami, jogurcikami, lubi tez wędllinkę drobiową. W ogóle mały z niego żarłoczek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój w tym wieku uczył się wywalać wszystko z szuflad, pudeł itp, zaczął opanowywać takie rzeczy jak wrzucanie klocków do zabawki, odwracanie kartek w książeczkach... Lubił wszystko pomacać, więc takie zabawki gdzie ma różne faktury powinny go interesować. Pisząc o zabawkach mam na myśli np. włochate kapcie, wodę w kubeczku, szeleszczący papier itp. Poza tym mój tez w tym wieku zaczynał chodzić, więc dreptanie z chodzikiem, a jak chcesz takiego na spacer zabrać to już możesz pokazać trawę, ziemię, piasek, kamyczek itp, tylko pilnować co do buzi bierze. Mój synu na szczęście wtedy jeszcze był grzeczniutki i "nie wolno" wystarczało, nie ruszał czego nie trzeba... Bawił się butami, uwielbiał gonić odkurzacz, jak wycierałam coś przy sprzątaniu to miał swoją szmatkę i pomagał, biegał z miotłą... Spał 2x dziennie, więc był luzik. Co do jedzenia- też głównie mleko, ale już kaszka na śniadanie, owoce na podwieczorek, chrupki kukurydziane (lubi do tej pory), obiadki już z kawałkami- np. z ryżem, groszkiem itp. Szybkie dania jak jajo na miękko... No i mój w tym wieku wyskoczył z łóżeczka, a na łóżko już jakiś czas sprawnie wchodził, więc trzeba pilnować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×