Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Heidii2

Pytanie do osob pracujacych na etacie i jednoczesnie prowadzacych własna firme

Polecane posty

Gość Heidii2

Mam pytanie odnosnie zmienionych przepisow odnosnie identyfikatora podatkowego NIP,pracujac na etacie w pit 11 musi byc wpisany NIP a nie pesel w zwiazku z tym czy przyznajecie sie ze prowadzicie dodatkowo własna działalnosc?czytałam ze podanie prawidłego identyfikatora spoczywa na podatniku a nie na pracodawcy i za podanie błednego grozi kara grzywny ze strony US,ja nie chce mówic pracodawcy że dodatkowo jestem wspolnikiem w społce gdyż obawiam sie dyskryminacji:brak podwyzki,pierwszenstwo zwolnienia w przypadku redukcji etatu,co o tym myślicie?bo wychodźi na to ze trzeba mówić pracodawcy o dodatkowych dochodach zeby w pit 11 był wpisany nip a nie pesel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heidii2
Czy naprawde nikt z was badz znajomych nie jest w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam niedoczynność tarczycy
kobieto a kto Ci każe dawać pracodawcy PIT do rozliczenia. Rozlicz sobie sama i git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heidii2
To pracodawca daje pracownikowi pit11 czyli mi jak pracuje na etacie to jest pytanie do zorientowanych osob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heidii2
Nie mozna wpisac i nip i pesel,deklaracje sa tak zrobione ze wpisuje sie jeden identyfikator a drugi sie skresla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w przypadku dochodu z własnej działalności i dochodu z etatu do US składa się 2 rozliczeniowe deklaracje roczne pit 37 i chyba 36L, a zatem kazdy dochod osobno sie rozlicza... na jednym bedzie nip a na drugim pesel, zatem nie ma koniecznosci informowania pracodawcy o dodatkowych zrodlach dochodu, to jest tylko konieczne przy pracy na kilku etatch... no i przy umowach zlecenie bedzie to wazna informacja dla pracodawcy/zlecajacego (tego drugiego/trzeciego) poniewaz ma to wpływ na wyokosc skladek ZUS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heidii2
ja wiem jak to wyglada jesli chodzi o składanie i rozliczanie deklaracji, mi chodzi bardziej o to jak nas US skarbowy "identyfikuje", czy to nie jest tak ze jak sie prowadzi wlasna dg to trzeba wszedzie podawac NIP we wszystkich deklaracjach nawet tych ktore dostajemy z pracy na etacie od pracodawcy? tzn czy prowadzac dzialalnosc i pracujac na etacie naszym identyfikatorem juz nie jest pesel tylko nip przez to wlasnie ze prowadzimy dzialalnosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×