Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

emilka 34

Hirsutyzm

Polecane posty

ale sie rozpisalyscie obrzydliwie! :-) kiedy ja to wszystko nadrobie?? sluchajcie, nie wierze ale zrobilam to: ogolilam fragmenty brody! i postrzelalam sobie w to laserem! nawet na trojce nic nie bolalo! nastepnym razem robie na czworce! i to co 48h na poczatek! matko, mam nadzieje ze ten laser mi pomoze. Emilko, probowalas moze na 5ce? Musze przyznac ze na bikini wcale mnie tak nie bolalo jak to opisuja inne w internecie.. A moze moja maszynka jest uszkodzona? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka, ale Ty na twarz jak stosowalas laser to potem wyrywalas to co odroslo? bo ja tez raz tak zrobilam, ale oczywiscie to bez sensu, tyle ze chcialam zobaczyc czy odczuje jakis ból.. Dzisiaj zrobilam na 2ce i 3ce brode, i na 4ce i 5ce bikini - tez nie wszystko tylko kilka strzalow bo mam super efekt po ostatniej wizycie u kosmetyczki.. Teraz jesli mi sie uda to poprosze o zmiane czesci ciala do laserowania, moze zgodzi sie na 2 ostatnich zabiegach potraktować łydki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do tej depilacji intymnej... rozumiem ze trzeba zdjąc bielizne czy daje Ci jakies majteczki jednorazowe stringi? przypomina to chyba wizyte u ginekologa? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak robiłas to na brodzie? strzelałaś chyba w czarne punkciki które po kilku dniach wyrwałaś, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak daja jednorazowe majtasy ale jak juz tak gleboko kudly wyrywa to tak odsuwa gacie ze bez roznicy czy sie je ma czy nie :D strzelalam jak popadnie :D tylko na gebe laser robilam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
Jeżeli chodzi jeszcze o sprawy urodowe :P to dziewczyny jeżeli któraś z was ma problem z trądzikiem, to polecam olejek z drzewa herbacianego. Ja stosuję od niedawna jako tonik ( rozcieńczony z wodą) lub punktowo na pryszcze i są bardzo fajne efekty, pryszczy jest mniej cera jest gładsza. Samego na cała twarz lepiej nie nakładać, bo może przesuszyć. Ostatnio jako krem na dzień stosuje nasz baby dream cały czas :) idealnie sprawdza się pod makijaż, fajnie nawilża, nie zapycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Ojeje forum rośnie jak szalone :D Luiso, ja mam PCOS ale z hormonami w normie, więc mam nadwrażliwość na androgeny. Biorę Yasmin, też myślę nad palmą...może będę robiła tak jak Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelka :) racja tez kiedys uzywalam takiego preparatu ale to bylo jak pasta w tubie i na krostki super dzialalo:) podobal mi sie ten zapach z tego olejku z drzewa herbacianego:) Anatenka:) No wiec wlasnie..tylko trzeba uwazaz chyba wtedy bo wiadomo,ze nie bardzo mozna zajsc w ciaze, tym bardziej,ze palma wplywa na inne hormony wiec moze wplywac na te co przyjmujemy:) JA biore na wlasne ryzyko palme rano a antykoncepcyjne(yasminelle) wieczorem:) czuje sie narazie normalnie,a efekty hmm niby bez wiekszych na plus ani na minus:) moze za krotko by o tym mowic bo lacze je od tygodnia prawie:) wczesniej sama palma byla a jeszcze wczesniej same hormony:) a teraz sobie polaczylam:) A ja dzis ogolilam sobie pachy i az mi krew ciekla i bolalo,normalnie jak zawsze to zrobilam jednorazowka:) a teraz az strupki bolace.. :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
Luisa wydaje mi się, że gdzieś czytałam, że żeby były jakieś efekty z palmą to trzeba brać co najmniej 320 mg. Jedna tabletka nic nie da choć byś nie wiadomo jak długo łykała. To tak jak z lekami, żeby działały trzeba brać odpowiednią dawkę, gdyby tak nie było to wiadomo, że każdy by brał jak najmniejszą. No ale nie wiem, możesz próbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
To ja znowu gdzieś czytałam że skuteczna dawka palmy to 800- 960 mg, robiłam tak przez miesiąc bez wiekszych rezultatów więc może 320 wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIem wiem dziewczyny,ze trzeba minimum 320 ... ale pomyslalam,ze tyle plus yasminelle to bedzie za duzo tego a tak to chyba na psychike mi dziala tylko:) hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
ja biorę anty po to, żeby nie dochodziło do owulacji..więc jeśli palma miałaby na to wpłynąć to ja póki co odpuszczę jednak. Pewnie są jakieś zioła, które i cykl mogłyby uregulować, ale jak pisałam na poprzednim forum, lekarze nie wiedzą/boją się i "wtykają" na to anty i tyle. jakaja, moja koleżanka nie ma hirsa, a goli przedramiona bo lubi mieć gładkie. Jeśli Ty pojedziesz depilatorem (nie maszynką!) to nic nie powinno się dziać, a Ty o wiele lepiej się poczujesz. Ja nie depiluję akurat, ale tutaj chyba dziewczyny to robią? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anatenka Ja nie wiem czy palma ma az taka moc ze namiesza w hormonach tych sztucznych co bierzemy,ale na to pytanie nikt raczej nam nie odpowie,,,mimo ze to ziola to jesli wplywaja na hormony to mozliwe ze zmieniaja poziomy innych,bo wszystko dziala razem na zasadzie sprzęzen,wiec w sumie nie wiadomo jak to polaczenie wplywa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Stanach z kolei doradzają by brac antyki przy kuracji palmą i uchronic sie w ten sposób przed ciązą i zdeformowanym płodem (przepraszam ze tak brzydko zabrzmiało). Co do depilacji przedramion.. Ja to robie od 3-4 miesięcy i nie żałuję! Na to telocapil i jestem jakaś wyliniała w tych miejscach, jak zresztą i na udach! Oj dziewczynki, dzis bylo drugie golenie bródki.. Na to telocapil o zwiekszonej mocy (2 ml babydream i 2 krople telo.) i emilkowy mousse :-) i musze przyznac ze niewiele widac, właściwie to jeszcze nic nie widac bo to dopiero 2 dni jak sie nie skubię! Jutro znów se strzelę w mordę ipl-em i to juz na mocy "4"! A w środę na 5! Wiem, sporo tego naświetlania, ale cos za coś.. Musze tylko uważać by nie wyciągać brody i szyi do góry bo wtedy skóra sie naciąga i znać te pieprzoną gęsią skórke jak u faceta.. No ale pomęcze sie te 2-3 tygodnie i potem może bedzie spokoj.. :-) Miłej niedzieli wszystkim! :-) Hej Luiso ma!!! :-* :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co z tym nagietkiem? któras z Was mówiła że pomaga. Musze sobie zaczac parzyc, bo kupiłam 50 g koszyczka nagietka.. Połącze z wierzbownica, miętą, fiołkiem trójbarwnym i pokrzywą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do golenia maszynka- ja gole rece przedramiona i nie tylko - wlasnie maszynka i robie to raz na kilka dni - tydzien - wloski wcale nie odrastaja mocniejsze moze to zasluga palmy i wierzby nie wiem ale nie mam z tym zadnego problemu , poza tym nie tylko dziewczyny z hirsem depiluja rece wiec nie ma sie czym przejmowac, znam duzo zadbanych dziewczyn ktore to robia a nie maja hirsa , teraz jest moda na bycie calym gladkim dam przyklad- jedna z moich kolezanek super lasek depiluje nogi rece oczywiscie miejsca intymne i pupe bo lubi miec gladziutka skore, taka moda i tyle , wiec tym bardziej jak ktoras ma hirsa to po co chodzic z wlochatymi rekami lub udami i tym bardziej miec przez to dola ? :)nie kumam :) mysle ze wlasnie te niewydepilowane maja najwiekszego dola , bo ja mega regularnie sie depiluje i nie mam zadnego dola jestem zadbana i zadowolona , wszystkim tym co hoduja wlochate rece lub uda radze robic to samo :) constance jak ja lubie te Twoje eksperymenty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konstancjo ma:) jak masz ten link z palma i antyk wklej prosze jak nie nie szukaj;) Emilka ma racje mysle,ze lepiej systematycznie usuwac wloski z ud czy przedramion niz sie tym katowac same nie znikna;) chyba,ze stanie sie cud:) poza tym moim zdaniem dla nas wazne jest wiecie co?? a no to,zeby ta cala depilacje wlasnie nie traktowac jako jakas nie wiem jaka sprawe tylko normalnie jak mycie sie czyli naturalna czynnosc a jaka metoda to juz kazda musi sobie znalezc najbardziej dogodna i skuteczna:) ja np depiluje przedramiona depilatorem elektrycznym i jest super,mam 2-3 tyg spokoju wiec praktycznie usuwam je raz na miesiac!! trwa to moze kwadrans..a jak bym miala patrzec na nie i sie uzalac to ebz sensu..poza tym uda to tak jak i lydki tez depilatorem i peelingi i tez jakies tydz dwa spokoju.. najgorzej z twarza ale co tam jak to mowi moja Konstancja 'woli miec wszystkie konczyny niz pare wlsokow wiecej;)' haha ja tam wole konczyny i bez wloskow ale cos za cos jak widac;);) paaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do Was pytanie? ma ktoras z Was poszerzona zyle na udzie np? glupie pytanie :) ja zauwazylam juz kilka mies temu ze mam powierzchowna zyle na lewym udzie poszerzona znaczy widoczna bardziej .. na prawym nie mam tak..podejrzewam,ze to od antykoncepcyjnych,estrogeny oslabiaja scianki naczyn a ja juz lykam kilka ladnych lat z przerwami...ale coz nie bede odstawiac najwyzej jak zylak sie zrobi to usune to:( i tak ciagle jak nie urok to .. przemarsz wojsk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lili96
Cześć ;) Mam 15 lat i już jakiś rok temu zauważyłam, że mam więcej włosków na ciele niż powinnam. Rok temu miałam torbiel, ale zniknął sam. Na prywatnej wizycie zapytałam ginekologa czy mogę mieć hirsutyzm, ale odpowiedział, że nie i że to tylko meszek. Ale teraz mój stan pogorszył się choć nieznacznie... Chciałam was zapytać w jakim wieku to wszystko zaczęło się u Was? Lato niestety nadciąga i chciałam zrobić coś z tymi włoskami...;/ I jeszcze jedno pytanie czy jakbym usunęła wąsik pesetą to czy nie wróci z większą siłą? ;/ I czy może zacząć jakieś leczenie na własną rękę ? Co polecacie na początek? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez chcialam podobne pytanie zadac i to od bardzo dawna... Odkryłam ze ... po prostu się strzeję! :-D i mam drobniutkie żyłki na nogach! I co mi z tego że zwalcze hirsa? Macie na to jakis sposob oprocz żelu z arniką i kasztanowcem? :-( no ale w sumie mam te kończyny - kurde - nawet jesli troszke wlochate i z żyłkami.. :-) :-D Niech żyje pozytywne myślenie! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam takiego problemu u mnie prawie w ogole zyl nie widac takie mam cialo :):* dokladnie ja tez wole ta chorobe niz jakas inna trzeba sie cieszyc tym co sie ma naprawde a nie uzalac nad soba kiedys to ja ciagle mialam dola przez te kudly ale to minelo wystarczy ze popatrze na osobe na wozku inwalidzkim wtedy dziekuje bogu ze to tylko hirs !!! poza tym tak jak luisa mowi ja tez depilacje traktuje jak kazda inna rzecz ktora sie robi by dobrze wygladac przeciez kazda dziewczyna nawet ta co nie ma hirsa musi posiwecic czas dla urody my musimy troche wiecej no i co z tego ? swiat sie od tego nie wali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Lili, oddaję Cie w ręce Polindy :-) ona sie zajmuje tym przedzialem wiekowym :-) A co to pęsetki, to oczywiscie ze pogorszysz sprawe, no ale cos za cos... A moze idz na wosk do kosmetczki? I smaruj sie telocapilem i babydream...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam uda robie co 3 dni i zajmuje mi to moze 5 min... a łydki ostatnio gole bo moze je wylaseruje jak sie umowie u kosmetyczki, ale to dopiero za tydz sie dowiem... Generalnie im czesciej sie depilujemy tym gładsze i radosniejsze jestesmy! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lili http://www.medical-diagnosis.co.uk/document/35/hirsutyzm wiec sam wasik to jeszcze nie hirs lepiej go usunac woskiem u kosmetyczki niz peseta moim zdaniem.. gorszy byc nie powinien..nie zrob tej glupoty co ja w twoim wieku jak go sobie zgolilam:) poza tym tez mi sie zaczlo kolo 16 roku ,ale to nie znaczy ze u Ciebie bedzie gorzej moze to tylko szalenstwa hormonow bo dojrzewasz...obserwuj sie w razie znacznego pogorszenia poprostu udasz sie do endokrynologa i zrobisz sobie badania. pozdr Konstancjo:) ja tez mam z tylu pod kolanem male pajaczki ale najgorsza na udzie z przodu zylka poszerzona coz trzeba zazywac duzo ruchu by nie siedziec za dlugo i nie stac..oprocz masci ktore wymienilas wazna dieta z duza iloscia wit K i C i rutyny one wplywaja na napiecie naczyn:) ale przedewszystkim ruch i jeszcze raz ruch i duzo duzo woody by krew nie byla za gesta:) no i cisnienie badac by nie bylo za duze :) ale chyba Twoje takowe nie jest;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
Lili96 Wydaje mi się, że nie powinnaś nic robić na własną rękę. Najpierw musisz iść zrobić wszystkie badania, żeby się dowiedzieć co jest tego przyczyną. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach Luiso :-) o moim cisnieniu nie wspomnę :-D a co do linku o ktory pytalas. nie mam go, kiedys tylko duzo o te jpalmie czytalam. Bylo tez cos o tym na amerykanskiej stronie soulcysters.net .. A rutyne i wit C tez biore, glownie zimą... Matko, ilez tych suplementow trza brac by sie jako tako trzymac? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×