Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ir9uirhfnfjvbrj

36 tc czy mogę już sobie

Polecane posty

Gość ir9uirhfnfjvbrj

odpuścić z oszczędzaniem się??? Moja ciąża od 26 tygodnia była zagrożona mam rozwarcie na palec, czasami skurcze, jednak od tego 26 tygodnia jest bez zmian. Na ostatniej wizycie lekarka powiedziała że udało się donosić. I nie wiem co przez to rozumieć. Donoszona ciąża to 38 tydzień a ja mam 36. Czy mogę już sobie pozwolić na większą swobodę? To znaczy na seksik z mężem czy chociażby na sprzątanie albo na dłuższy spacer z córeczka. Do tej pory to praktycznie nic nie robiłam, tylko odpoczynek. Czy jeżeli teraz urodziłabym to moje dziecko będzie zdrowe?? Czy może mu jeszcze coś grozić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junn
a co ci lekarz powiedział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ir9uirhfnfjvbrj
Lekarka powiedział że udało się donosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36tc to nie 40 wiec bez przesady 36tc jest juz bardzo bezpieczny dlatego lekarz sie ucieszył ze sie udało donosic ale chyba lepiej do 40 dotrwac :P te 4 tygodnie bez seksu jeszcze wytrzymasz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ir9uirhfnfjvbrj
A na temat oszczędzania się i odpoczywania nie rozmawiałam z nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junn
prawidłowy czas na rozwiązanie to od 38 do 42tc. a jakieś leki bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ir9uirhfnfjvbrj
To nie chodzi o ten seks ale mam już dosyć tego ciągłego leżenia i nic nie robienia. A po drugie to nie chcę z kolei przenosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ir9uirhfnfjvbrj
do 35 brałam luteinę i magnez 3 razy dziennie a na ostatniej wizycie właśnie żadnych leków mi już nie zapisała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ir9uirhfnfjvbrj
tylko żelazo bo mam anemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ir9uirhfnfjvbrj
A co może grozić dziecku urodzonemu w 36 tc? z czym może mieć problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zapisała bo to już nic złego jak teraz urodzisz ale wiadomo że dla dziecka lepiej by urodziło się w terminie a nie miesiąc przed :P sex sobie lepiej do tego 38tc odpuść a z takim normalnych rzeczy to spoko coś tam sobie rób ale bez przesady bo jak po tak długim całkowitym nic nie robieniu nagle sobie na za dużo pozwolisz to jeszcze jakieś nieszczęście może być wszystko z głową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ;knfgmWG\;
Trzeba było lekarza zapytać. 36 tc to ciąża niedonoszona jeszcze. 38 tydzień ciąża donoszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem to głównie z oddychaniem może być problem bo okres 8 miesiąca ciąży był przeznaczony na nabranie masy a narządy wewnętrzne sobie odpoczywały i dopiero w okresie 9 miesiąca "gonią" reszte ciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junn
a nie możesz zadzwonić do lekarki i zapytać? tak na zdrowy rozsądek to nie ma co szaleć -w sensie tyle czasu tylko leżałaś a nagle spacery, seks, sprzątanie itp. nie ma co przeginać w drugą stronę bo organizm nie jest przygotowany na takie obciążenia po tym oszczędzaniu się. Dziecko prawie donoszone ale ciąża zazwyczaj trwa te 40 tyg. więc niech jeszcze siedzi bo do terminu ma jeszcze miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamciuchna
Mi po skończeniu 36 tygodni lekarz powiedział, że mogę odstawić magnez,że ciąża jest donoszona i nie ma już obaw o zdrowie dziecka ( a tez skracała mi się szyjka i miałam zalecenie dużo odpoczywać). Przestałam wtedy oszczędzać się, tzn normalnie sprzątałam, chodziłam na zakupy, tylko wiadomo, bez dźwigania, spacery. I kończę 40 tydzień a tu nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewaff
Ja bym oszczedzala sie do 38 tc a potam juz pelen luz :) Znam zreszta osobe, ktora miala ciaze zagrozona, musiala duzo lezec, zadnego wysilku i.t.p. do 38 tc. Minal 38 tc i ona wtedy na calego :) bo chciala juz urodzic i zaczac zyc normalnie, a tu brzuch ani drgnie. Urodzila przez cc w 42 tyg, musieli z niej wyjac to dziekco bo nie bylo zadnej akcji porodowej, mimo wywolywania w 41 tc. Takze nigdy nie wiadomo jak to sie ulozy:) Pozdr, http://ewalazinska.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsdsd
U mnie mówią, że 33 to już bezpieczna granica ale lepiej nie wtedy nie rodzić jak nie trzeba, a ciąża donoszona w 37tyg. Poczekaj chociaż do tego 37-38 i wtedy może poradź się swojego lekarza prowadzącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uswiadomście
ciązą trwa 9miesięcy czyli 36 tygodni, wiec o jakich 38 bądź 40 Wy tu piszecie? prosze uświadomscie mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ir9uirhfnfjvbrj
No właśnie nie chciałabym mieć tak że najpierw pół ciąży co skurcz to się bałam że się zaczyna akcja porodowa a minie mi ten 40 tc i porodu nie będzie widać. Nie chcę przenosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ir9uirhfnfjvbrj
Ciąża trwa troszkę dłużej niż 9 miesięcy a dokładnie 40 tygodni. termin porodu wyliczają właśnie tak że do daty ostatniej miesiączki dodają 40 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uswiadomście te twoje obliczenia sprawdziłyby się tylko i wyłącznie jakby miesiąc w miesiąc był luty :D:D:D ciąza trwa 40 tygodni co się w przybliżeniu przelicza na te 9 miesięcy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córcia urodziła się zdrowa w 37 tc, 3 kg.Dziecko urodzone przed 37 tc to wcześniak ale zależy też z jaką wagą się rodzi. Ile Twój maluch waży? Co do oszczędzania się to ja wiadomo uważałam na ciężary i sie nie przemęczałam ale seks był do samego końca ciąży.Chodziłam też na uczelnie codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junn
"Ile trwa ciąża Przyjmuje się, że 10 miesięcy księżycowych (każdy po 28 dni), czyli 9 miesięcy kalendarzowych inaczej 280 dni. Za jej początek bierze się pierwszy dzień ostatniej miesiączki to tzw. reguła Naegelego. Lekarze liczą czas trwania ciąży w tygodniach (jest ich 40). Obliczony za pomocą zasady Naegelego czas trwania ciąży to wiek ciążowy i nim będzie się posługiwał lekarz, prowadząc kartę ciąży. Wiek zapłodnieniowy czyli liczony od momentu, gdy rzeczywiście doszło do poczęcia jest co najmniej dwa tygodnie krótszy. Gdy więc lekarz mówi o 10. tygodniu ciąży, to znaczy, że do zapłodnienia doszło osiem tygodni temu. W rzeczywistości ciąża trwa więc nie 280 dni, lecz 266 od momentu poczęcia. Ciąża może bowiem trwać od 38 do 42 tygodni. Średnio kobiety rodzą po 266 dniach od poczęcia, a 95 procent z nich najpóźniej po 41 tygodniach."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ir9uirhfnfjvbrj
Nie wiem ile mój maluch wazy bo na ostatniej wizycie nie miałam usg. lekarka powiedział że zrobi mi je w 38 tc bo wtedy już będzie wiadomo jak jest ułożony. Teraz czasami czuję ze jeszcze się odwraca w poprzek brzucha. Ale jak miałam robione połówkowe to lekarz powiedział że jak donoszę do 40 tc to będzie mieć więcej niż 4 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Grecji gdzie mieszkam to ciążę "trzymają" tylko do 40 tygodnia.Gdy poród nie następuje to wywołują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junn
powiem tak -nie szalej. dziecko ma swój czas na wyjście i nie od ciebie to zależy. Wytrzymałaś tyle to te kilka tygodni też dasz radę. nie powiedziane czy urodzisz wcześniej czy w terminie czy przenosisz. Czasem jest tak że kobieta robi wszystko żeby w końcu urodzić a to nic nie daje. Najzdrowiej jest więc nie przesadzać i zdać się na naturę. Jeszcze masz czas na rodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ir9uirhfnfjvbrj
Też tak myślę że dziecko ma swój czas i natura sama się odezwie w odpowiednim momencie ale boję sie tego że 40 tc minie a dzidzi nie będzie się spieszyło!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamama27
masz rozwarcie i myślisz o seksie?? jeju szok .. myśle że odrazu poród by się zaczął.. kurcze jak czytam takie coś to aż mnie trzęsie - 2 tygodnie tak ciężko dotrzymać? dziecko może mieć problemy z trzymaniem ciepła, ze ssaniem, że już nie wspomnie o kolkach które zdarzają się wcześniakom częściej itd - rób co chcesz ale potem będziesz się pluła w brodę jak dziecko będzie 3 miesiące wrzeszczało co wieczór.. no i wpisane jako wcześniak równa się wizyty u okulisty, neurologa itd - może mieć problemy z napięciem mięśniowym itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×