Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość siemianka

zupa pieczarkowa

Polecane posty

Gość siemianka

kto ma dobry sprawdzony przepis na zupe pieczarkową?? jakies smaki mnie naszly, a chyba ze sto lat nie jadłam (w podstawowce pewnie) :) poprosze o jakis przepisik łatwy i smaczny i łopatologicznie napisany:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najpierw zrób klasyczny rosół: mięso (np.pierś z kurczaka jeśli chcesz chudy lub kawałek wołowiny, by był wyrazisty smak) podgotuj z przyprawami (sól, pieprz, czosnek, ziele angielskie, liść laurowy, lubczyk) dodaj marchewkę, pietruszkę i seler podgotuj, aż warzywa będą miękkie (ale nie rozwalające się) w międzyczasie pokrój umyte pieczarki w drobną kostkę i z dodatkiem soli i pieprzu przesmaż krótko na maśle - wrzuć potem do rosołu i chwilę razem pogotuj na malym ogniu można podać ze śmietaną lub jogurtem naturalnym - ja nakładam łyżkę na talerz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podobne tematy
rosol na piersi z kurczaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miejmy nadzieje, ze chodzilo jej o piers chociaz z koscia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heeeehhhhe
"Klasyczny rosół" z piersi kurczaka? Ty sobie jaja robisz? :D Rosół to się robi z tłustej, dużej kury. Całej. Plus do tego inne mięso, jak ktoś lubi (ja dodaję kaczkę, kawałek wołowiny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieczarkowa krolowa
Jak kroje pieczarki +cebule i razem podsmazam, w garnku gotuje z tartą marchewkę pietruszke i seler. pozniej lącze z pieczarkami i razem jeszcze trochę gotuję nastepnie rozpuszczam serek topiony troche smietany i łacze z zupą + pietruszka zielona sMACZNEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rosół gotuję na udach z kurczaka + kawałek wołowiny i oczywiście warzywa, nie dodaję żadnych ziarenek smaku ani innych veget bo mój syn ma uczulenie na takie dodatki. może i ja zrobię pieczarkową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owszem, na piersi z kurczaka - wg zaleceń kardiologa. Czasami robię na udku, ale najpierw obieram ze skóry, by nie był za tłusty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swoją drogą napisałam "mięso (np.pierś z kurczaka jeśli chcesz chudy)". Każdy robi wg własnego uznania, smaku i zdrowia :) Znam osobę, które robi tylko na jakiejś części z kaczki (nie pamiętam która to część).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zycie__warte__grosza.
tak salinko:) i kardiolog tez zalecil tobie podsmazanie pieczarek i zebuli na masle do tej zupy :) a poza tym, pierwszy raz slysze/czytam, aby do tej zupy podsmazalo sie wlasnie pieczarki i cebule

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zycie__warte__grosza.
cebuli *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytaj
Tam nie ma nic o cebuli. Tez przesmazam (wg przepisu babci) - zupa ma zupelnie inny smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko krytyka
Oj ludzie. Jad się z was wylewa. Na każdym forum, przy prawie każdym temacie są wpisy nic niewnoszące do dyskusji, a mające jedynie na celu wyśmiać, pogrążyć innych. Inteligencja chodząca się znalazła. Jak wam się nudzi to sięgnijcie po książki - będzie to z większym pożytkiem dla ogółu, oszołomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupe pieczarkową
gotuje tak: wlewam wodę do garnka. Odkręcam gaz :) do gara z wodą wrzucam włoszczyznę krojoną w paski (sporo), pieczarki drobno pokrojone, solę, pieprzę. Jak warzywa są lekko twarde dodaje makaron i serek topiony (albo dwa w zależności od tego ile mam zupy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupka powiadasz?
ja akurat jesli chodzi o zupy inne niz rosol robie na 1 rodzaju miesa.jesli chodzi o pieczarkowa to lubie na drobiu (mam jakies takie widzimisie ze niektore zupy moge zrobic i na kosci od schabu i skrzydelkach czy udkach inne tylko na czesciach drobiu a zaledwie pare ze tylko i wylacznie na zeberkach albo kosci od schabu bo inaczej dla mnie to nie to) gotuje wywar z wloszczyzny pokrojonej w kostke (czesto w "zwyklych" zupach omijam pora) i miesa poczym dodaje ziemniaki (pieczarkowa z ziemniakami grzybowa z makaronem) w miedzy czasie tak jak pare pan dusze pieczarki z cebula i odrobbina czosnku na MASLE pozniej dodaje o do gara.pieczarkowa jako jedna z nielicznych zup zabielam odrobina smietany sol pieprz i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o k.wa o k.wa o k.wa o k.wa
zupka powiadasz? to zes sie kobieto najadla az mi nawet nie jest was wszystkich zal ja pirernicze, pirwszy raz slysze aby do zupy pieczarkowej podsmarzano pieczarki a tak ogolnie to, do grochowki podsmazacie groch? do zupy kalafiorowej rowniez podsmazacie kalafior ? ja pier........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
warzywa do zupy mozna podsmazac lub nie, to zalezy tylko i wylacznie od czyichs preferencji smakowych. (no i mozliwosci czasowych). przeciez istnieja tak niezliczone ilosci przepisow ... nie wiem dlaczego sie tak strasznie zdenerwowales/as :o niedawno jadlam u znajomej zupe kalafiorowa wg. jakiego starszego a wypasionego przepisu, gdzie dodawalo sie na koniec, dla dekoracji, podsazone na zlosiscie rozyczki kalafiora. a ze byly one podsmazone na tluszczu wytopionym z boczku, ktory tez byl w tej zupie, to nie musze chyba mowic, jakie byly smakowite ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojbiadawambiada
a ty madam odrozniasz warzywa podsmazone do zupy od warzyw podsmarzonych dla ozdoby na talerzu? czy tez niezbyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
te kalafiorki byly wrzucone do zupy, bo o tym mowa ;) ale juz sie musiales/as wysilic na czepliwie, co nie? idzze sobie odpocznij, jutro bedzie leiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serttttta
o k.wa o k.wa o k.wa o k.wa - a co w tym dziwnego, ze podsmaza sie pieczarki. Gdybys miala troche wiedzy kulinarnej to wiedzialabys, ze tak mozna robic i sa przepisy na zupy z podsazanych warzyw. JA tez podsmazam pieczarki to samo z ogorkami na zupe ogorkowa. Czasem podsazam warzywa na masle na zupe jarzynowa i mam bardzo pyszne zupy. Ale ty jestes ograniczona.Zal mi ciebie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kseniowatka
hejka ja jeszcze do tematu bym nawiazała, tez mam ochote na zupke, ale pytanie mam takie bo niemam śmietany ani serkow topionych czy bez tego tez sie da?? czy jesli jej nie zageszcze , nie zabiele to bedzie smaczna?? czy moze dodac troche maki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze śmietanką smaczniejsza, ale bez też dobra :) Mąka może być- trochę zagęści zupkę, ale i przytłumi smak- dopraw trochę mocniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kseniowata
no to zrobiłam po raz pierwszy zupke pieczarkową i nawet nawet smakuje ,zobaczymy co powiedza domownicy. najpierw zagotowałam wode z 3 skrzydełkami z kurczaka z jarzyną (marchewka, piertuszka, seler,kawalek pora) dodałam troche pieprzu i soli i 4 listki laurowe gotowałam 1,5godz. na patelni podsmazyłam pieczarki z cebula odcedziłam te warzywa, zostawiłam skrzydełka i ztarłam marchewke na duzych oczkach i wrzuciłam te pieczarki z cebula, gotowałam z 10 min do zimnej wody dałam 3 łyzki mąki, wymieszałam i wlałam do zupy ze nie miałam smietany dodałam 2 łyzki jogurtu naturalnego i gotowałam to wszytsko jeszcze z 10 min w tym czasie ugotowałam makaron kokardki mi smakuje, jak na pierwszy raz mojego gotowania uwazam ze nieźle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
kseniowata :) brzmi wspaniale :) dodam jeszcze, ze podsmazanie warzyw do zupy nadaje zupie bogatszy, glebszy smak, ktory moze zastapic robienie wywaru na kosciach. np. podsmazenie przed robieniem zupy cebuli z czosnkiem na zloto daje taki super smak, ze reszta to tylko woda i warzywa, i juz zupa jest dobra (oczywiscie malo wody, a duzo warzyw, zeby potem nie trzeba bylo 'zageszczac') najpraktyczniej jest podsmazac warzywa w tym samym garnku, w ktorym bedzie sie gotowala zupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kseniowata
domownikom tez smakowała:)) tata tylko doprawił maggi i sporo pieprzu dal, no ale ja nieprzyprawialam prawie niczym wiec mogl:)) poki co wszyscy żyją :) a zaskoczeni byli heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robie pyszna pieczarkowa
Kotuję wywar na udku z kurczaka lub kości ze schabu, marchewki, pietruszki, połowy małej cebuli, ząbku czosnku, dodaje ziele angielskie, listki laurowe, maggi lub lubczyk, później dorzucam pokrojone w plastry pieczarki (robiłam wersje z podsmażanymi pieczarkami i zdecydowanie wolę wrzucone świeże do wywaru :) ), dodaje sól, pieprz, natke pietruszki, jak już pieczarki są miękkie zaprawiam smietana z maka i gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na piersi kurczaka to się gotuje wywar a nie rosół. Owszem, może i kardiolog zaleca/swoją drogą idiota, z hodowlanego kurczaka ma być zdrowe/Ludzie! odrobinę ogłady kulinarnej! Ja rozumiem, że czasy są takie, że każdy uważa się za naj...Ale rosół, bigos, schabowy ze schabu / nie z piersi kurczaka/leczo, strogonoff to są potrawy a nie wariacje na temat. Kurde, jak czytam podawane przepisy to ręce mi opadają. A każda jest przekonana, że do leczo daje się pieczarki, bo ona daje,bo lubi. Każdy mówi co wydaje mu się, że wie, a nikt nie wie o czym mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zlosc sie tak, amito
po pierwsze, oglade kulinarna ma ten, kto wie, ze ISTNIEJA rozne wersje roznych potraw. byle bylo w miare na temat. np. jak chcesz zrobic sos bolonski do makaronu, to, mimo, ze oryginalnie jest z wolowiny, mozna zrobic z wieprzowiny lub nawet indyczyny, jak ktos ma takie preferencje smakowe czy dietetyczne. byleby ogolny caloksztalt sie zgadzal ;) po drugie, to ze kurczaki z supermarketu sa niezdrowe kazdy raczej wie, ale podobnie niezrdowe sa swiniaki supermarketowe. lecz jak komus lekarz zalecil jesc chude mieso zamiast tlustego, to musi sobie ten ktos wybrac co dla niego najlepsze z istniejacych opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×