Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czy ktoś wie może

ile kosztuje złożenie pozwu jedynie o alimenty?

Polecane posty

Gość czy ktoś wie może

mam dwoje dzieci i chcę wystąpić do sądu o alimenty dla dzieci. Nie mieszkam z mężem od dosyc dawna ,z bardzo wielu względów nei chcę składać jeszcze pozwu rozwodowego, ale zrobię to w ciagu najbliższych miesięcy. Czy ktoś się orientuje jakie są koszty złożenia pozwu o same alimenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdfhalifylauyhf
Też zamierzam złożyć, ale podobno jest to za darmo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale normalnie fajnie
pozew o alimenty jest bezplatny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktoś wie może
i co? wyznaczają termin rozprawy za pół roku? czy można dostać jakies zabezpieczenie zanm ten termin nadejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale normalnie fajnie
w pozwie musisz napisac, ze wnosisz o zabezpieczenie roszczen alimentacyjnych np. poprzez zobowiazanie pozwanego do zaplaty jednorazowej kwoty pienieznej w jakiejs wysokosci, tylko musisz to uzasadnic, tzn dlaczego akurat taka a nie inna kwota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale normalnie fajnie
np. takie sformulowanie: wnoszę o: Zabezpieczenie powództwa przez zobowiązanie pozwanego...... do uiszczania małoletniemu powodowi..... przez czas trwania procesu po 500 (słownie: pięćset) zł miesięcznie, płatnych do rąk jego przedstawicielki ustawowej ? matki.... do dnia 10 każdego miesiąca z góry, z ustawowymi odsetkami w razie uchybienia terminowi płatności którejkolwiek z rat."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktoś wie może
jednorazowej czy miesiecznej? i czy ta kwota zabezpiecznie to ta sama kwota o którą występuję czy miałaby byc mniejsza jezu dla mnie to czarna magia Jeśli np chcę 2000zł alimentów miesiecznie (i jest to realna kwota) to jaka miałaby byc kwota zabezpieczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktoś wie może
czyli miesiecznie może byc , bo odpowiedz pisałam w tym samym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale normalnie fajnie
dopisz dodatkowo, ze wnioskujesz o zabezpieczenie od dnia wniesienia pozwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kłeszczzzzyn
a do tego wniosku trzeba jakieś zaświadczenie o zarobkach czy wyszczególnienei wydatkow? trzeba uargumentować kwote czy dopiero potem na rozprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktoś wie może
a co napisać w uzasadnieniu, muszę ująć przyczyny dlaczego się wyprowadziłam... siedze klece i nie wiem co napisać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
"""" czy ktoś wie może mam dwoje dzieci i chcę wystąpić do sądu o alimenty dla dzieci. Nie mieszkam z mężem od dosyc dawna ,z bardzo wielu względów nei chcę składać jeszcze pozwu rozwodowego, ale zrobię to w ciagu najbliższych miesięcy. Czy ktoś się orientuje jakie są koszty złożenia pozwu o same alimenty? """" To są koszty ,które będzie się ponosić przez całe życie. Nie tylko własne ale i dziecka. I które to dziecko też będzie ponosić. Chociaż na tą chwilę nie ma to wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drogi zniecierpliwiony
ile kosztuje / jaki jest koszt złożenia pozwu = ile trzeba cos zapłacić przy składaniu dokumentów nie rozumiesz czy udajesz ;) złożenie pozwu o alimenty jest darmowe, kosztami postępowania można obciążyc albo płatnika renty alimentacyjnej albo nasze szanowne państwo polskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie tam duperele nic więcej
1. złożenie pozwu jest bezpłatne 2. w necie znajdziesz pełno wzorów pozwów o alimenty, do tego dołączysz kwestionariusz kosztów utrzymania dziecka osiągalny w necie dzięki kancelarii Grzybowski & Guzek, swoje dochody 3. zwyczajowo koszty procesu ponosi pozwany i mogą być one przyznane dziecku 4. zabezpieczenie powództwa nastąpi jedynie wówczas, gdy pozwany nie płaci na dzieci ani złotówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damski bokser
Złożenie pozwu jest jak piźnięcie z liścia - błyskawiczne i za darmo. A morda puchnie potem przez pokolenia. Kapisco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×