Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

umano

Rozliczenie PIT 37

Polecane posty

Mam wielką prośbę odnośnie pozycji 107 w PIT 37, w której oblicza się podatek od podstawy w poz 106. Kojarzę, że w poszczególnych latach różnie to wyglądało. Raz było 18%, innym razem 19% minus kwota zmniejszająca podatek. Jak jest aktualnie, bo niestety nigdzie nie mogę znaleźć, a jakby nie było zależy mi na prawdziwej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwszy próg podatkowy
i tak jest juz od 2009 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy próg podatkowy - jak największe dzięki :) bo już kompletnie zgłupiałam....DZIĘKUJĘ BARDZO!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze zapytam - bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam. Jeśli mój dochód wynosi niecałe 2 tys, to jest zwolniony od podatku? Czyli wychodzi liczba ujemna i w poz 107 wpisuję 0?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyhmyyya
A nie masz programu do rozwiązywania pitów? Ściągnij sobie, tam wszystko samo Ci się policzy i gdzie mają być zera, tam będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakiś mam, ale też niezbyt czytelny. W sumie to chodzi mi tylko o ten jeden pkt. Nie mam odliczeń, dochód też praktycznie żaden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja rozliczałam pit z tą firma www.biurocru.pl/zakres.html zaplacilam niewiele, ale przynajmniej mam pewnosc, ze wszystko ok i nie bede musiala chodzic do urzedu 5000 razy zeby cos poprawiac ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwota wolna od podatku to 3091 zł rocznie - czyli jeśli nasze dochody (przychody pomniejszone o koszty uzyskania przychodu) nie przekroczyły powyższej kwoty - to nie płacimy podatku. Jednak nie zwalnia nas to z obowiązku wypełnienia PIT - musimy wypełnić PIT - nawet dla kwot mniejszych niż 3091 zł i złożyć w urzędzie skarbowym. Tu więcej informacji w tym temacie: http://www.pitonline.pl/dochody-zwolnione-z-opodatkowania/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×