Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Berenika_Kinereb

Jak znaleźć pracę za granicą?

Polecane posty

Gość Berenika_Kinereb

Znam dość dobrze angielski i francuski - ale raczej nie chciałabym wyjeżdżać do Francji. Jestem grafikiem komputerowym (obsługa większości programów graficznych), na własne potrzeby trochę pisałam w php... Mam też dość sporo innych umiejętności, ale nie wiem, czy to może mieć jakieś przełożenie na możliwość znalezienia pracy. Chciałabym zmienić otoczenie, środowisko... I nie mam pojęcia, jak się za to zabrać. Wyjechać i szukać czegoś na miejscu? Czy jest sens pisania do potencjalnych pracodawców już z Polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hello_Kitty_Key
Proszę... Odpowiadacie na tematy sprzed półtora roku, pomóżcie mi teraz. Czy kontaktowanie się z jakimiś agencjami pośrednictwa / headhunterami ma sens czy raczej uderzać bezpośrednio do potencjalnych pracodawców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waznetocholera
Ja bym odradzała. Jeżeli masz takie umiejętności, w Polsce dasz sobie radę. Za granicą też jest ciężko. Dochodzą kwestie psychiczne i językowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wg mnoe sYbciej
Znajdziesz prace przez avencje ale.probuj tak i tak.szukanje pracy w uk bedac w ll raczen bedsie bezowocne.masa ludzo tutaj ktorxy nie maja pracy a sa gotowi zaczac na nastepny dzien.nikt nie bedzie czrkac na twoj przyjazd I zalatwienje formslnosci typu nin czy konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość numerowaaa
Ja bym szukala z Polski, jesli wyjedziesz i nie dostaniesz szybko pracy to bedziesz sie stresowac topniejacymi oszczednosciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berenika_Kinereb
To nie kwestia tego, że nie mogę znaleźć pracy tutaj, raczej tego ze po prostu bardzo chcę wyjechać. Poza tym właśnie chciałabym się sprawdzić psychicznie i językowo... Myślałam też o tym, żeby na początek znaleźć cokolwiek - niekonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berenika_Kinereb
To nie kwestia tego, że nie mogę znaleźć pracy tutaj, raczej tego ze po prostu bardzo chcę wyjechać. Poza tym właśnie chciałabym się sprawdzić psychicznie i językowo... Myślałam też o tym, żeby na początek znaleźć cokolwiek - niekoniecznie w zawodzie, po prostu jakąś pracę, żeby móc się zaaklimatyzować. Nie mam wielkiego (tzn. udokumentowanego) doświadczenia w innych pracach, ale z tego co czytałam w internecie podobno "zawsze" szukają kogoś do domów opieki/opieki nad starszymi osobami. Nigdy tak nie pracowałam, ale pół roku zajmowałam się rehabilitacją babci, po tym jak miała wypadek a ponad rok byłam z facetem o poważnym stopniu niepełnosprawności i umiem wszystko robić - tylko nie wiem czy to się może przydać w jakikolwiek sposób, skoro robiłam to z własnej woli i nikt mi za to nie płacił. Jedyny "papierek" jaki mam to dyplom ukończenia kursu pierwszej pomocy w nagłych wypadkach i jakieś rozszerzone bhp, które robiłam przez rok równolegle z liceum, ale to się przecież do niczego nie przyda. Czy żeby zdobyć taką pracę trzeba przedłożyć jakieś kwalifikacje, które jeszcze mogłabym zdobyć? Planuję wyjechać po wakacjach, a nie chciałabym pokazywać jakichś spreparowanych dokumentów, którymi chwaliły się moje koleżanki - że własnie w ten sposób zdobyły pracę, bo "nikt t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość numerowaa
Jesli jestes grafikiem komputerowym to szukaj pracy jako grafik. Tylko zmarnujesz swoje umiejetnosci zatrudniajac sie w niskoplatnej pracy. I bez sensu bedzie to wygladac w Twoim CV. Graficy komputerowi moga zarobic o wiele wiecej niz ludzie pracujacy w domach opieki (choc zarobki sa bardzo rozne w zaleznosci od branzy, umiejetnosci i doswiadczenia). Poza tym nie wolalabys sie rozwijac pracujac w zawodzie niz za przeproszeniem, podcierac komus tylki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Berenika_Kinereb
Ale chyba łatwiej znaleźć pracę przy podcieraniu tyłków niż jako grafik, a mając już "jakąś" pracę czułabym się pewniej - ale to tylko taki pomysł, na wypadek jakbym nic nie znalazła aplikując stąd. Wolałabym pracować w zawodzie, ale staram się brać pod wagę to, że różnie bywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Praktycznie wszystkie formalności załatwią za ciebie w https://www.interjob.com.pl/. Ty się martwisz tylko i wyłącznie o wykonywanie obowiązków wobec seniora za granicą. Bardzo mi się podoba taki układ. Oszczędzasz mnóstwo czasu i nerwów. Do tego możesz poprosić, aby cię wysłali na kurs językowy, jeżeli potrzebujesz i zupełnie zielona jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Myślę, że najlepiej przez agencję, tylko też trzeba uważac, sprawdzić firmę od a do z. Ja jeźdże od lat z tą samą - MG Solutions. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×