Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mmmmmamammamama2dzieci

Fotelik 15-36 kg, jaki wybrac?

Polecane posty

Gość mmmmmamammamama2dzieci

No i znowu dylemat. Sprzedawcow w sklepie nawet nie chce pytac bo podsuwaja to co maja pod reka. A co Wy polecacie??? Tak do 500 600 zl. Ja wybralam Maxi-Cosi Rodi AirProtect, ale nie wiem co o tym myslec? Na co zwracac uwage? Co to jest w ogole isofix? Warto z tym kupowac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isofix to jest takie specjalne zapięcie stosowane od razu w autach. Te lepsze i nowsze to mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isofix to jest po to
żeby wpiąć fotelik do auta na taki zatrzask, a nie zapinać fotelik pasami od auta. Ale najpierw sprawdź czy masz w samochodzie swoim isofix ;) przejrzyj sobie testy fotelików ADAC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my mamy roemer, taki: http://www.britax-roemer.pl/foteliki-samochodowe/foteliki-samochodowe/kid-plus-sict nie mamy w samochodzie izofix więc kupowaliśmy bez bazy. jest bardzo wygodny dla dziecka - dowód - 17 godzinna jazda podczas której syna trzeba było w sumie siłą wyciągać z auta na postoje żeby nóżki rozprostował, a tak wcale nie chciał wychodzić. nie narzekał ani na ból pupy, ani plecków :) wygodnie mu było!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmamammamama2dzieci
dzieki za odpowiedzi no tak isofixa nie mamy...ale kto wie jaki smaochod bedzie za rok...moze w totka wygram :) Z izofixem jest bezpieczniej? Czy tylko wygodniej???? Zaraz zobacze ten fotelik romera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wtrącę słówko :)
A od ilu kg dziecko może jeździć na samej podkładce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my kupiliśmy Montecarlo Jane (15-36) - parę koleżanek go ma, więc poleciło, my także jesteśmy zadowoleni - czytałam o nim dość sporo i wydaje się, że jest bezpieczny, bo ma osłonę tułowia i jest wykonany z lepszego materiału (tzn. bezpieczniejszego, mocniejszego) - aluminium. wiadomo, że przy poważnej kolizji nic nie uchroni, nawet najlepszy fotelik na świecie, ale trzeba zawsze starać się wybrać coś jak najbezpieczniejszego. a siedzisko chyba jest od 15kg (???)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ż-anetka
Jane Montecarlo , właśnie o nim myslę bo czytałam że i bezpieczny i wygodny i na długo wystarczy Ale czy to prawda że on się rozszerza na boki a nie tylko do góry? To by było wazne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fotelikowadama
Up. Córka ma 40 miesięcy, 110 cm i waży 15 kg, więc zaczynamy szukać dobrego fotelika 15-36 dla niej. Chciałabym, aby miał 4 gwiazdki w testach ADAC, najlepiej regulowane odchylenie do snu i regulowaną całą osłonę boczną. Przede wszystkim ma być bezpieczny i wygodny. Poddupniki nic nie dają, chronią tylko lekkomyślnych rodziców przed mandatem, bo kosztują już kilkadziesiąt złotych i można na nich przewozić dzieci od 15 kg. Teoretycznie mogłabym mojej córce kupić taki poddupnik za 40 zł i się nie martwić, ale zależy mi na jej bezpieczeństwie i wolę w nie zainwestować kilkaset złotych na te nawet 8 lat. Mamy samochód bez Isofix, ale wolałabym kupić fotelik z Isofix, bo może w przyszłości będziemy mieli takie auto. A teraz już foteliki z Isofix mogą być również zapinane zwykłym pasem w aucie bez Isofix, więc to praktyczne. Dużo czytam na temat fotelików i trochę się na tym znam, ale chyba najważniejsza jest opinia mam :). Na fotelik możemy wydać nawet 1000 zł, ale aż tyle to foteliki 15-36 raczej nie kosztują, a od razu zaznaczam, że nie chcę Recaro, Jolie ani Jane. Najbardziej przemawiają do mnie Cybexy i Roemery, ale też Chicco, bo zależy mi na tym, aby cały tułów był zasłonięty, a nie tylko barki i głowa. Teraz córka ma Chicco Xpace i ma zagłówek wysunięty już prawie maksymalnie, a głowa i tak wystaje jej 1-2 cm. Proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niedawno zmieniałam córce fotelik, kupiłam romer kid plus, jestem zadowolona, córka też:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:21 40 miesięcy. .to nie można napisać ze prawie 3,5 roku,czy te 3l4m tylko 40 miesięcy. Co to niemowlak by miesiącami liczyć? Jak będzie miała 6 lat to będziesz pisać że ma 72 miesiące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fotelikowadama
Sorki, z tymi 40 miesiącami chciałam być po prostu dokładna. A co do fotelików to chyba zdecydujemy się na Roemer KIDFIX II XP SICT, bo ma bardzo dużo nowoczesnych rozwiązań i jest bardzo bezpieczny z tego co czytam. Najbardziej zaintrygował mnie ten czwarty punkt zaczepienia pasów i pochłanianie siły oraz prowadnica do pasów na klatce piersiowej. Fotelik ten kosztuje około 900 - 1000 zł, ale myślę, że to będzie dobra inwestycja na tyle lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież uchwyt isofix można sobie zamontować bez konieczności wymiany samochodu. Trzeba tylko sprawdzić czy są odpowiednie miejsca. No chyba, że takie mopsiary jak wy to jeździcie trabantem, wartburgiem albo polonezem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiaoewjd
Ja za to mam fotelik bez isofix, który ma składane oparcie i mogę go schować bez problemu w bagażniku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co to za fotelik że się składa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówa2
My kupiliśmy maxi cosi Rodi z isofixem i jest super, młodsze dziecko odziedziczyło Maxi cosi Tobi i fotelik po 4 latach użytkowania w stanie bdb, także soldna firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karink39
fotelik babysafe chart się składa pewnie o niego pytasz można go złożyć w kostkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtasek105
Tak to już jest, ciężko znaleźć kogoś kto dobrze Ci doradzi a nie tylko podstawi pod nos coś na czym można dobrze zarobić. Ja posiadam fotelik Jane EXO, jestem z niego w pełni zadowolony, zerknij sobie na niego, ma nawet nogę stabilizującą, bardzo fajny fotelik. Można go dostać tutaj: www.jane.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile kosztuje fotelik ten ze składanym oparciem chart ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio widziałam w sklepie za 399 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamy Ferrari 9-36kg, nie drogi a ma 3 czy 4 gwiazdki. marka "samochodowa", więdz wiedzą co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam takie może głupie pytanie. Czy przypinacie fotelik pasem jak nie jedzie w nim dziecko tylko dam fotelik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a widzieliście to urządzenie podtrzymujące Smart Kid Belt? nie dawno kupilismy,ma wszystkie atesty, można go swobodnie stosowac w kraju a zabezpiecza dziecko podczas jazdy. Nawet jak taksówką jadę używam http://smartkidbelt.com/sklep/produkt/smart-k id-belt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki902
My mamy CAMO z Easy Go. Nie ukrywam, że zachęciła nas niska cena, ale po dokładnym sprawdzeniu parametrów okazało się, ze jakosc jest naprawdę dobra. Przede wszystkim fotelik ma homologacje obowiazujaca w unii, duze siedzisko (a dla wiekszego dziecka jest to potrzebne), natomiast oparcie to juz sami sobie regulujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Babysafe Chart ze składanym oparciem, łatwo go przechować w bagażniku auta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no u nas własnie Smart Kid Belt wyeliminowało podkładkę, o wiele bezpieczniejszy jest syn podczas jazdy, pas przebiega jak powinien a w podkładce różnie to było. Ma bardzo dobre opinie, a jak zobaczyłam testy zderzeniowe- już nie było innej opcji. Warto kupić Smart Kid Belt, to na prawdę świetne . w 100% bezpieczne urządzenie do przewożenia malucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Wwa
My szukaliśmy taniego fotelika do drugiego auta i trafiliśmy na Joie Trillo LX. Ma isofix i 4* w ADAC. Cena ok. 350zł! W dobrych sklepach możesz nawet przymierzyć fotel do auta. My kupowaliśmy na Solidarności w Warszawie, obok Feminy (tam kupowaliśmy też wcześniej wózki) i udało się nawet wynegocjować rabat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×