Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szukampracyona

Jaka firma daje najwięcej zarobić: Orange,T-mobile, Play czy Plus?

Polecane posty

Gość szukampracyona

Jw.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dager
Jagnięcina z sosem miętowym 1 łopatka jagnięca (lub udziec) 10-12 ząbków czosnku 10-12 małych gałązek rozmarynu oliwa sól/pieprz Łopatkę umyłam, osuszyłam i naszpikowałam ząbkami czosnku i rozmarynem. Posmarowałam oliwą i osypałam solą i pieprzem. Włożyłam do folii do pieczenia (żeby mięsko było bardziej soczyste). Można oczywiście piec na blasze bez niczego. Piekłam około 45-50 minut w 200 C (około 20-25 minut na każde pół kilo mięsa). Najlepiej, jeśli jest taka możliwość, wbić termometr i wówczas będziemy mieć pewność, że mięso jest upieczone (temperatura wewnątrz powinna wynosić 170 C). Po wyjęciu z piekarnika zostawiłam mięso żeby "odpoczęło" na 10 minut. Pokroiłam na plasterki, polałam sosem miętowym i podałam z ugotowanymi jarzynami. Rewelacja! sos miętowy: pęczek mięty szczypta soli ok 4 łyżek wrzącej wody ok 3 łyżek octu winnego białego 1 łyżka cukru Obieramy listki z gałązek, myjemy i osączamy. Następnie posypujemy odrobiną soli i siekamy na bardzo drobno. Przekładamy do słoika, dodajemy cukier i wrzątek i mieszamy. Gdy ostygnie dodajemy octu winnego. Należy popróbować i dodać do smaku więcej wody lub octu. Sos można przetrzymywać w lodówce przez kilka dni. Łopatka przygotowana do pieczenia: Łopatka zaraz po wyjęciu z piekarnika: sos miętowy:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×