Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Jola_kw

Jak rozpoznać zaćmę ?

Polecane posty

Gość Jola_kw

Witam. Pytanie jak w temacie, jak rozpoznać, że chorujemy na zaćmę? Jakie są jej pierwsze objawy? Czy to, ze zaczynam widzieć lekko jak za mglą może być tym objawem ? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyym
przy zaćmcie widzimy jakby przez mgłę, ale ten proces następuje bardzo powoli i zazwyczaj dotyczy osób straszych... no chyba że mamy do czynienia z zaćmą pourazową. Związane jest to ze zmętnieniem soczewki oka. Najlepiej pójść do okulisty lub optometrysty by to zweryfikować. Badanie jest casłkowicie bezbolesne przy użyciu lampy szczelinowej. Ile masz lat by się tym martić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starsza_siostra
Jeśli masz taki objaw jak opisujesz to obowiązkowo musisz udać się do specjalisty, oczy to poważna sprawa. Tak jak pisał mój przedmówca, badanie jest całkowicie bezbolesne. Co do informacji na temat zaćmy,objawów, leczenia jest dość sporo w internecie, wystarczy poszukać, na przykład leczeniezacmy.pl , moim zdaniem rzetelne źródło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poleca ktos usuwanie zacmy tu www.uzdrowisko-swieradow.pl ? dzieki za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak tylko zaczniesz rozpoznawać pierwsze objawy to niezwłocznie trzeba się zgłosić do okulisty! Ja trafiłam szybko do szpitala http://www.drmichnowski.pl/ i szybko udało się opanować rozwój zaćmy. Teraz już widzę wszystko idealnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak komuś męczą się oczy i ma wrażenie, że obraz jest zamglony, to powinien udać się do okulisty. W ogóle starsze osoby powinny przynajmniej 2 razy w roku iść na kontrolne badania. Moja babcia tak robiła i na całe szczęście, bo szybko okulista odkrył, że choruje na zaćmę. Leczyła się w Czechach w http://alfavision-zacma.pl/zabieg/ i jest bardzo zadowolona z efektów operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto udać się do okulisty, bo nieleczona zaćmą może doprowadzić do całkowitej utraty wzroku. Moja mama miała chirurgiczny zabieg na zaćmę tym ośrodku www.okulisci.wroclaw.pl/ i na szczęście wszystko poszło jak trzeba. Ogólnie mogę polecić ten ośrodek przy Stawowej we Wrocławiu, bo mają szeroką ofertę z zakresu diagnostyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaćma powoduje stopniowe pogarszanie ostrości wzroku. Objawy wzrokowe w początkowym okresie jej powstawania zależą od typu. Jeśli zmętnienie dotyczy tylnej torebki soczewki, to upośledzenie widzenia jest większe w jasnym oświetleniu i przy patrzeniu z bliska (np. przy czytaniu) niż przy patrzeniu w dal (tzw. zaćma podtorebkowa tylna). Osoby z zaćmą jądrową, umiejscowioną w środkowej części soczewki, widzą źle w jasnym oświetleniu i twierdzą niekiedy, że tracą wzrok po wyjściu na zewnątrz w słoneczny dzień, a względnie dobrze widzą z bliska. Z powstawaniem zaćmy jądrowej związane jest zjawisko zmiany wady wzroku w kierunku krótkowzroczności przez co część osób odczuwa pozorną, przejściową poprawę ostrości wzroku – mogą czytać ponownie bez okularów. W przypadku zaćmy korowej zmętnienia są początkowo zlokalizowane na obwodzie soczewki. Powoduje to złe widzenie zwłaszcza o zmroku i w ciemnych pomieszczeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrenaS8
Niestety u mojej mamy pierwsze symptomy zbagatelizowaliśmy. Od dawna skarżyła się, że widzi niewyraźnie i ma zamglony obraz. Poszła do okulisty jak już miała dość zaawansowaną zaćmę. Na szczęście sam zabieg chirurgicznego usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacj (najbardziej skuteczna i nowoczesna) jest całkowicie bezpieczny i pacjent stosunkowo szybko wraca do siebie. Na pewno warto taki zabieg przeprowadzić w Centre de la Vision - przyjeżdżają tam ludzie z całej Polski, to sprawdzony adres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to chyba reklama zaćmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Floriankers
Samemu to chyba jest ciężko rozpoznać zaćmę... Najlepiej udać się do lekarza. Moim zdaniem bardzo dobra jest klinika Optegra w Krakowie. Tym bardziej, że dzięki nim można wyjechać w ramach NFZ na operację do kliniki Lexum w Czechach. Czas oczekiwania na taka operację może wynosić tylko 2 tyg co w porównaniu z kilkuletnimi kolejkami w Polsce jest bardzo dużym atutem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konno
Zdecydowanie ciężko - a taki zabieg w Lexum pozwoli nawet wyleczyć skutecznie. Do Czech raz dwa, szybko, sprawnie i bez większych kolejek. No i dostanie się na wizytę kontrolną 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elwirac
Ciężko samemu rozpoznać to jednak musi sprawdzić okulista. Fakt przeważnie osoby starsze się z tym borykają ale też zdarza się u osób młodszych. Są na to operacje itd. wystarczy wyszukać dobry ośrodek okulistyczny np. spectrum. Nie maco tego lekceważyć tylko jak najszybciej jak coś się dzieje udać się na badania wzroku itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak masz zaćmę to nie zobaczysz zaćmy . Zobaczysz jedynie katarakte .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barnanka
Nie rozumiem dlaczego próbujecie się diagnozować w internecie. Z takimi problemami to koniecznie do okulisty. A jeśli chodzi o operację zaćmy to moja babcia miała całkiem niedawno zabieg w spektrum we Wrocławiu, jest bardzo zadowolona z efektów, chociaż troche się obawiała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ramzeskaa
Albo do Optegry - w diagnostyce zaćmy i w leczeniu jej są na prawdę profesjonalistami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sotka
no są, zdecydowanie. Myślę ze w leczeniu z zaćmy są doskonali!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Posso
Dla nie dobrzy specjaliści są w Optegrze - a dzięki nim wyleczyłam sobie zaćmę w Lexum w Ostrawie. I jestem mega szczęśliwa bo mimo młodego wieku miałam ta chorobę. a teraz już się nie martwię o mój wzrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zemska
noo zdecydowanie polecam Optegre, dzięki nim i wyjazdowi do Ostravy moja mama ma zdrowy wzrok i pozbyła się zaćmy. Było warto - zdecydowanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiak00
Najpierw pogorszenie się wzroku, widzenie jak za mgłą, zamglone źrenice. Lepiej tego nie lekceważyć, bo można stracić wzrok. U nas w Polsce jest dużo klinik, które oferują zaćma operacja, a jedną z nich jest Pryzmat Gliwice http://pryzmat-okulistyka.pl/zacma-i-co-dalej/. Polecam ją szczególnie, ale oczywiście lepiej wybrać coś co jest w pobliżu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobikk
No ja Polsce Optegra leczy za 1999 zaćmę. Wydaje mi się ze to jest dobra cena, w szczególności ze sprawdzona klinika i dobrze wykonany zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marrgottt
Mi tez w Optegrze rozeznali zaćmę, i dobrze. Bo na nfz to wizyte u okulisty mam w przyszłym roku....masakra. I będę też leczyć u nich bo 1999 to nie jest zła cena!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaskas
ja wlasnie czekam na wizytę w Optegrze. Polecono mi tą klinkę bo podobno pracują tam bardzo dobrzy specjaliści. I mam nadzieję ze nie będę żałować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabbisz
No i słusznie. Czekaj bo warto. Ale pewnie i tak pewnie nie długo bo u nich sprawnie wszystko u nich idzie. Także uważam że to jest dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MrsAdams
Pierwsze co to widzenie gorsze po zmroku. Mimo dobrze dobranych okularów -mocniejszych i tak żle widzisz . Ja miałąm takie objawy i po wszelakich badaniach okazało się ,ze mam zaćmę w wieku 45 lat . także ... mozesz sobie wyobrazić . Ja zdecydowałam się na zabieg w lexum w Ostravie . Wyjechałam z Optegra i miałam zabieg za 0 zł . Jestem nizmiernie wdzięczna lekarzom ,którzy przeprowadzali operacje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×