Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Jola_kw

Jak rozpoznać zaćmę ?

Polecane posty

Gość Zedda
zaćmę rozpoznają w klinice - mi w Optegrze rozpoznali. mimo młodego dość wieku! i też tam zoperowałam - także było minęło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biodka
no to dobrze, ze tak szybko wykryli chorobę - przynajmniej wiadomo co teraz trzeba zrobić żeby było dobrze! no a Optegra to sprawdzone miejsce wiec nie ma czego się obawiać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ketkas
No tylko u dobrego specjalisty - a wiadomo, że to gwarancja, że wszystko dobrze się potoczy. I myślę ze na takich specjalistów w Optegrze można liczyć, w końcu jest to klinika znana i ma dobrych lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Senszi
no tak - masz rację. Warto wybrać takie miejsce gdzie są dobrzy specjaliści a taki zabieg jest dobrze przeprowadzany. A jak widać Optegra taka jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem leczenie w Czechach zaćmy to nie jest taki już problem, widać że kliniki wychodza na przeciwko pacjentom i można w ten sposób na prawdę szybko i za całkiem okazyjną cenę wyleczyć wzrok! Dobrym przykładem jest chociażby PROVISUS w Czechach: http://operacjazacmy.info/ . Wizyty kwalifikacyjne odbywają się w Polsce, w cenie znajdują się wizyty kontrolne oraz finansowanie i obsługa prawna wniosku o refundację, który może złożyć pacjent w ramach zapewniania w UE leczenia transgranicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zulkas
W Czechach to spokojnie także można do Lexum w Ostravie. Moja siostra tam robiła i to było bardzo dobre rozwiązanie bo szybko, sprawnie i bez kolejek! No i ja z nią byłam jako osoba towarzysząca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oookk
Pierwszym objawem jaki powinien Ciebie zaniepokoić jest pogorszenie widzenia, niewyraźny/rozmazany jak przez mgłę obraz :) Jeśli w jakiś sposób nie pokoi ciebie coś to idź jak najszybciej do dobrego okulisty.Polecam poszukać na https://ranking.abczdrowie.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam zapoznać się z ofertą One Day Clinic. To może rozwiązać problem wielu osób chorych na zaćmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szimmi
no zaćmę rozpoznają specjaliścci. Mi to wykryli na badaniach wzroku i zdecydowałam się na zabieg w Optegrze żeby nie czekać za długo - i szczerze mówiąc był to doskonały wybór!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość32332
Niestety u nas są straszne kolejki jezeli chodzi o NFZ. Szybciej człowiek straci wzrok niż si doczeka na operacje.... Lepiej już prywatnie zrobić. W Optegrze w Krakowie taka operacja kosztuje 1999zł, więc nie jest to jakaś cena z kosmosu, szczególnie jeżeli chodzi o zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zaćme musi zdiagnozować lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaćmę rozpoznaje lekarz - już lekarz pierwszego kontaktu jest w stanie wskazać czy niezbędne będzie leczenie czy nie. Jeżeli szukacie specjalistów w leczeniu, to zdecydowanie lepszych znajdziecie w Czechach. Przykładowo w Ostrawie, w One Day Clinic - to specjalistyczna klinika, gdzie pacjent jest na pierwszym miejscu, a na zabieg czeka się wielokrotnie krócej niż u nas, w Polsce. Osobiście nie rozumiem tego jak można tak męczyć pacjenta i kazać mu czekać ponad rok, czy nawet dwa lata. W One Day Clinic maksymalny czas oczekiwania na swoją kolej to 30 dni. To naprawdę duża przewaga. Zaś sama jakość zabiegu? Cóż, obserwując poprawę wzroku u mojego ojca, naprawdę mogę polecić to miejsce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dawid Buryna
Większość osób już odpowiedziała na pytanie zawarte w temacie, ja zaś chciałbym odnieść się do wypowiedzi @gość nade mną. Uwierz mi, że rok to i tak dobry czas jak na polskie warunki. Ja rok temu chciałem się zapisać na zabieg i wyznaczono mi termin na początek 2020 roku, co daje 3 lata oczekiwania na zabieg leczenia zaćmy. Szukając pomocy w internecie natrafiłem na klinikę, o której wspomniałeś, czyli One Day Clinic. Leczenie prywatnie w Polsce jest absurdalnie drogie. Soczewka, którą ja miałem mieć kosztowała wtedy 5 tysięcy złotych. Wyobrażacie sobie taką kwotę za jedną soczewkę, podczas gdy musiałem mieć dwie? No właśnie. Na zabieg w One Day Clinic czekałem dwa tygodnie, a koszty były dosłownie 10x mniejsze. W dodatku wszystko zostało mi zrefundowane (uwaga!) z polskiego NFZ na podstawie umowy transgranicznej. Byłem w szoku, że nasz fundusz zdrowia w taki sposób działa. W sumie to lepiej dla nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ajuffka
no nie wiem, byłam w Optegrze, będę mieć zabieg w Ostravie i szczerze mówiąc koszty nie są jakieś mega wielkie...wiadomo, że w porównaniu na nfz to te koszty są. ale na fundusz to chyba w życiu nie doczekałabym się zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janko478
No ja pamiętam, że stopniowo zamazywał mi się obraz. Można to bardzo szybko zdiagnozować u okulisty. Nie ma na co czekać i się stresować, tylko trzeba od razu zoperować i po problemie. Najlepsza opcja to wyjazd do Czech, bo sprawnie można przejść zabieg na koszt NFZ. Tych placówek jest tam cała masa, ja akurat wybrałam One Day Clinic. Nie miałam żadnych zastrzeżeń, fachowa obsługa! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bzdury lekarz pierwszego kontaktu. To chyba żarty. Co prawda byłam na NFZ pierwszy raz jak mi wykryli zaćmę ale to wszystko nie powiedzieli mi natomiast że mam siatkówkę uszkodzoną MELEPETY ale życzymy się wybrała na zabieg obdzwoniłam kliniki poustawiałam terminy wizyt i tak na pierwszy zabieg w NFZ zcykorzyłam nie poszłam. Zaczęłam chodzić prywatnie bo się bałam że to pomyłka w moim wieku? Obliczyłem że ze świętokrzyskiego do Czech to zbyt daleko pierwsza wizyta potem zabieg dwa dni bo na drugi dzień kontrola więc dojazd wyżywienie i nocleg, potem wizyty kontrolne znów dojazd i wyżywienie, oczywiście wszystko razy dwa bo sama po badaniach nie wrócę autem. Więc jeśli mi nawet zwrócą 2tysie to wyjdę na zero. Dzwoniłam do Ostrawa i chyba tam pójdę jeśli nie będę miała wyjścia z drugim okiem. Bo też zwracaja z NFZ chociaż to też kawałek drogi zobaczymy. Ja zapłaciłam 3400 z wizytami i badaniami wstępnymi czyli morfologia prześwietlenie i takie tam. Mam soczewkę do dali z wszystkimi filtrami firmy alcon air optix podobno jedne z najlepszych. Chciałam wieloogniskowa ale się nie kwalifikowałam do niej lekarz się nie zgodził choć bardzo chciałam. Bo kropkę która widziałam od dziecka i gdzieś tam gubiłam literkę przez to czyli ta uszkodzona siatkowka i byłam u kilkunastu okulistów jako dziecko i stwierdzili że to oko mi ucieka :) NIEMOTY . Tą kropkę przy soczewce wieloogniskowej będę widzieć trzy razy nie raz. Co prawda robiłam u Rybowskiego w Kielcach ale zabieg i kwalifikacje do soczewki robił mi jakiś P. Bar**** podobno robi zabiegi na Czarnowie w szpitalu. I tak samym operowanym okiem widzę b.d. ale na telefonie nie przeczytam nic co ma czcionkę 14 w odległości 30 cm dopiero jak postawię na ławie tel tj. ok. Metr od oka. Nie operowanym też tylko lekko za mgłą ale czytam z bliska i z deka a dwoma widzę wszystko tylko kręci mi się jeszcze w głowie jak przenoszę wzrok blisko daleko :) podobno się przyzwyczaję a jeśli chodzi o czytanie i pisanie to widzę tylkoi się maże wszystko bez OKSÓW :) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PatrycjaZ1976
Przede wszystkim dobry lekarz, a potem nie ma na co czekać z NFZetem tylko od razu zapisanie się na zabieg prywatnie. Zapisałam swojego tate (juz koło 70tki) do Czech , do ONE DAY CLINIC - zdecydowanie nie żałujemy decyzji, bo zaćmę usunęli już po 21 dniach! Na pewno polecimy to miejsce innym osobom w rodzinie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ZADEB LEKAZ WAM TEGO MIE POWIE Nie chcę nikogo namawiać kto ma gdzie robić ale jeśli ma robić oba oczy to koniecznie w tym samym miejsciu .Mojna znajoma pracowała u okisty dość długo i podobno pacjenci którzy zrobili jedno oko na NFZ a drugie prywatnie mają różnicę widzenia między jednym a drugim okiem. Ja robiłam jedno oko ale drugie będę się starać ratować bez zabiegu. Bo jeśli ktoś wam mówi że będziesz dobrze widzieć to bzdura. Wasze oko po zabiegu nie robi jak ja to nazywam zum optycznego czyli nie widzicie blisko i daleko tylko albo blisko albo daleko ja mam do dali soczewkę więc po zrobieniu okularów tak jak ja widzę tylko w odległości 40 cm idealnie taką średnią wybraliśmy z optometrystą bo chciałam widzieć i w komputerze i móc czytać choć czytanie w takiej odległości sprawia już trochę problem cierpnie ręka i ciężko utrzymać gazetę czy książkę w ciągle tej samej odległości po przybliżeniu lub oddaleniu wszystko się zlewa. Nie miałam ani plusów ani minusów widziała bym idealnie tylko ta mgła. A teraz na zrobionym oku mam +2,5. Bez zdrowego oka nawet rachunku nie zobaczę bez OKULARÓW. Zamykam sobie czasem oko zdrowe i sprawdzam rezultaty. TRZEBA SX ZUKAC KAKIEJEŚ INNEJ METODY LECZENIA ZAĆMY NA PEWNO COŚ JEST ALE JEDNO WIEM NAPEWNO LEKARZE NAM TEGO NIE DADZĄ BO TO KASA KADA KASA nawet na NFZ za zabieg lekarze biorą kasę extra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak słyszę zrób zabieg, nie czekaj, ośleoniesz, nie ma leków na to to mi się słabo robi. Nie ma leku bo go nikt nie szuka po co szukać jak państwa za zabieg 3000-4000 zwraca. Tego się nie leczy na tym się zarabia. A taki tam dziadek czy babcia zadowolony bo odróżnia chodnik od trawy ale że w zeczywistosci po zrobieniu okularów widzi się tylko w jednej odległości dobrze i każde przesunięcie kartki to się rozkazuje. Nie ma opcji pracy. Daleko widać a blisko pieczarkę spleśniała i bym do obiadu dała gdyby nie córka bo nie widać nic. W okularach mam takie że widzę trzydzieści cm od oczu. To teraz żeby gotować obiad czy coś pokroić to mam nosem po blacie jeździć czy blat pod pachy zrobić. To jest nieodwracalne uszkodzenie oka a nie jego naprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam same dobre doświadczenia z One Day Clinic. Koszty nie są bardzo wysokie a jakość obsługi bez zarzutów, nowoczesny sprzęt, przemiły personel. Nie warto czekać w Polsce na zabieg, jeśli tak niskim nakładem finansowym możemy podwyższyć standard swojego życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i jak udało się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kramarczyk
Ja również dołączę się do setek pozytywnych opinii o One Day Clinic! Rzadko kiedy wypowiadam się w internecie na temat jakieś firmy czy usługi. Jednakże tym razem jestem z tego tak zadowolony, że muszę dodać swoje 3 grosze do tematu. Miesiąc temu przeszedłem operację leczenia zaćmy w klinice w Ostrawie i jestem bardzo zadowolony, choć nie ukrywam – przed zabiegiem bardzo się bałem. Na szczęście przed wyjazdem poczytałem bardzo dużo o zabiegu usuwania zaćmy i trochę się uspokoiłem. Dobrze, że nie wybrałem opcji leczenia w Polsce na NFZ, bo czekałbym minimum 3-4 lata – szkoda zdrowia. Prywatnie to też nie jest najlepsza opcja – w Polsce zabieg w prywatnej klinice to koszt około tysięcy (w moim przypadku). Tak więc bardzo się cieszę, że wybrałem operację w Czechach w One Day Clinic i polecam takie rozwiązanie każdemu, kto planuje wyleczyć zaćmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo widocznie mamy do czynienia z reklamodawcami lub starszymi ludźmi takimi którzy mieli wadę wzroku czyli te 2,5 + jest zniwelowane przy soczewce. To są reklamy i kupa kasy odkoad powstały sztuczne soczewki o niczym innym się nie mówi. Od znajomego lekarza wiem że soczewka kosztuje 500 zł za zabieg zwrot mają 3000 tys ponad zabieg trwa 15 min jak myślicie kto tu kłamie. Pisał pan na Fejsie że zrobił zabieg i że jest super tylko zapomniał o okularach jak robił zdjęcie. Po zabiegu można mieć tylko do bliży czyli czytania bo jest ok3,20+ i w takich się raczej do zdjęć mi pozuje jedyni progresywne ale zdjęcie jest tak zrobione że od razu widać że to nie progresywne. Pomyśli ktoś że mógł zrobi zdjęcie przed zabiegiem, mógł ale jak ktoś ma zaćmę to żadne okulary nie pomogą to jest mgła jeszcze gorsza. Kłamią ludzie kłamią i dla wartości finansowych posuną się nawet do morderstw a nie tylko do niby leczenia. Wszędzie słyszę że się widzi uważam że zepsuli mi wzrok nieodwracalnie mam 3,1+ do czytania miałem zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam za słowo morderstwo trochę mnie poniosło, ale mam dość tych reklam które krzywdzą ludzi. Uwierzyłem lekarzom, mam za swoje czyli zamiast szukać innej alternatywy wybrałem zabieg. Drugie oko leczę olejkiem rycynowym już gdzieś to czytałem że pomaga i faktycznie tak jest. Na jednym po zabiegu będę miał do końca życia 3,1+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miszik
u mnie wykryli zaćmę na badaniach u okulisty...i mogłam czekać w kolejce na zabieg ale nie zdecydowałam się - wolałam pojechac do Lexum do Ostrawy. Klinika z ponad 20 letnim stażem, bez kolejek i refundacja z nfz. Także bardzo mi to odpowiada!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anitka 90
Nie ma co diagnozować się przez internet. Jeśli masz jakiekolwiek podejrzenia, to koniecznie do lekarza okulisty! Może byc potrzebny zabieg. Moja babcia jest po operacji zaćmy w Spektrum we Wrocławiu. Bardzo szybko doszła do siebie, mimo nie młodego już wieku. Obawiała się tej operacji, ale teraz bardzo się cieszy, że się zdecydowała, zupełnie nowa jakość życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martynka23
Za żadne skarby nie szukajcie informacji w sieci bo są przesadzone, że masakra. Na twoim miejscu zapisałabym się na wizytę kontrolną, żeby sprawdzić stan Twoich oczu i tyle. Moją mamę spotkało to przykre schorzenie, ale udała się do One Day Clinic, gdzie miała najpierw konsultacje, a później umówili ją na zabieg w Czechach, gdzie wszystko wykonali profesjonalnie i do tej pory jest zadowolona z wyboru właśnie tej kliniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perofka
u mojej mamy rozpoznali w Optegrze. i dzięki temu szybka diagnoza pozwoliła na szybkie wyleczenie! zoerowali u nich zaćmę, szybko i w sprawdzonym miejscu! jestem zadowolona z tego że tam trafiła - dzięki temu normalnie widzi i funkcjonuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuchaa

Hej, ja jak wiele poprzedników miałam wykonywany zabieg w One Day Clinic, która jest Polską kliniką, a zabiegi wykonuje w Czechach w Ostravie. Zdecydowałam się na nich, po tym jak usłyszałam, że będę czekać na zabieg w PL 2 lata... Wtedy szukałam informacji an ten temat w Internecie i szybko znalazłam ODC, wykonałam telefon i umówiłam konsultacje. Na spotkaniu lekarz umówił zabieg który był 3 tyg później! Miałam zagwarantowany transport na miejsce oraz nocleg po zabiegu. Klinika zajmuje się dosłownie wszystkimi formalnościami, dodatkowo załatwia refundacje za koszty leczenia, które pokrywa NFZ, a więc zabieg praktycznie za darmo, jedynie koszt dodatkowej soczewki trzeba pokryć. Na ten moment widzę super i dziękuje One Day Clinic za taki profesjonalizm. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×