Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niezdecydowAnna

Podstawówka dla dziecka - państwowa czy prywatna

Polecane posty

Gość niezdecydowAnna

Zastanawiam się nad wyborem prywatnej podstawówki dla mojego syna - czy macie jakieś doświadczenia z takimi placówkami? Jestem z Warszawy - może możecie mi coś polecić? Jakiego wyboru dokonać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biznes łomem
a w jakiej dzielnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafaella12
Moim zdaniem, jeśli masz taką możliwość, to lepiej wybrać szkołę prywatną, bo w państwowej uczą stare panny, myślenie nauczycieli jest sztampowe etc. a w prywatnych organizują dużo ciekawych zajęć i dbają o dziecko i o rodzica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urobiony samiec
syn chodził do państwowej podstawówki prywatnego gimnazjum a i tak na naukę pozaszkolną szła kupa kasy (języki, muzyczna, sport, etc) podstawowa państwowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafaella12
dodam jeszcze że w prywatnych uczą mężatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowAnna
Mieszkamy na Ochocie. Czy jest tam jakaś sprawdzona prywatna podstawówka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość handzia24
mojej znajomej dzieci chodzą do podstawówki Meridian - zdaje się, że właśnie na ochocie - ja też będę podejmować taką decyzję za rok i już teraz się zastanawiam czy szkoła prywatna nie będzie lepszym wyborem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cornelia11
my wybraliśmy dla naszego syna szkołę prywatną i jest to zdecydowanie dobry wybór. Jak słucham opowieści znajomych o tym co się dzieje w państwowych podstawówkach, tylko się utwierdzam w tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słommkan
My zdecydowaliśmy sie jednak na prywatną sszkołe, zapisalićmy córeczke do Niepublicznej Szkoly Podstawowej im. Juliusza Vernea przy przedszkolu na Bielanach. Bardzo blisko miesjca zamieszkania, ma bardzo dobre opinie, a warszawie podstawówki sa bardzo przepełnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akmeee
"My zdecydowaliśmy sie jednak na prywatną sszkołe, zapisalićmy córeczke do Niepublicznej Szkoly Podstawowej im. Juliusza Vernea przy przedszkolu na Bielanach. Bardzo blisko miesjca zamieszkania, ma bardzo dobre opinie, a warszawie podstawówki sa bardzo przepełnione." No nie, podstawówki w Warszawie nie są takie przepełnione, bo przecież teraz uczą się roczniki urodzone w czasie niżu demograficznego. Tyle że w podstawówkach państwowych pozamykano klasy, pozwalniano nauczycieli i w efekcie klasy są dalej 28 - osobowe albo i mają więcej osób. Jestem za wyborem podstawówki prywatnej dla dziecka, ze względu na jego przyszłość, najlepiej dwujęzyczną. Kto wie, najpierw prywatna podstawówka, później prywatne gimnazjum i bardzo dobre liceum i kto wie? Może studia za granicą, np. w USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorotaL.
Chyba zostanę zwolenniczką prywatnych szkół, tym bardziej jak się czyta takie opinie. Czy w okolicach ochoty w Warszawie znajduje się jakaś dobra placówka tego typu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolaQ
Myśmy puścili naszego syna do prywatnej szkoły w Łodzi, raz, że polecili nam ją znajomi, dwa na dniach otwartych szkoła bardzo nam się spodobała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karrrambba
Do DorotyL - Moja chrześnica do takiej szkoły uczęszcza. Meridian. Plusem jest też dobry dojazd, bo znajduje się na Ochocie, przy Wawelskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowska777
Pozwolę się przyłączyć, bo bardzo zainteresował mnie ten temat, bo w następnym roku również staniemy przed problemem wyboru podstawówki dla dziecka. A w tym Meridianie jaki jest kontakt nauczycieli z rodzicami? Zajęcia pozalekcyjne są do wyboru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja akurat jestem z Łodzi, wiec co do wyboru konkretnej szkoły nie pomogę, ale rozważ posłanie dziecka do klasy dwujęzycznej. Moja córa jest w 3 klasie podstawówki w szkole europejskiej i naprawdę śmiga już na swoim poziomie po angielsku, czasem sie nawet zapomina i mowi w domu albo na podworku po angielsku. Ja jestem bardzo zadowolona bo liczę, że wejdzie jej właśnie w krew dobra znajomość jednego jezyka i bedzie mogla sie skupić na nauce innych, ktore przydadza jej sie w zyciu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juska_Sonik
Ja jednak wybrałam prywatna i nie zaluje- ZSNKarolkowa 49. Opieka bardzo dobra, nie mam zastrzeżeń, nauczyciele kompetentni. Zajęcia w dwóch językach. W żadnej państwowej szkole niestety nie ma takiej opieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adzia1
Ja też wybrałam prywatną szkołę. Jednak wydaje mi się, że jest różnica w podejściu do dziecka i do rodzica. Moja mala chodzi do postawowi przy karolkowej 49. Jest dużo zajęć, wyjść na basen, ogród przy szkole. Co prawda, nie mam porównania z żadną szkoła publiczną, ale my jesteśmy bardzo zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rafaella12 - co ty tu pilolisz z tymi pannami starymi.... chyba ciebie taka edukowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wybierz prywatną, tam dzieci osiągają zdecydowanie lepsze wyniki. Ja moje drugie dziecko zamierzam posłać do szkoły podstawowej Aurus, program nauczania, zajęcia dodatkowe i menu stołówki stoją na wysokim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, też dużo słyszałam i czytałam o tej podstawówce, staram się tam o miejsce dla mojej córci <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co, dostałaś się? Bo mi się udało tam zapisać syna, jestem wniebowzięta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam wielu lektorów języka angielskiego, którzy wykładają na uczelni, ale uczelnia ma również szkołę podstawową i oni mają obowiązek ileś tam godzin w miesiącu przepracować również w podstawówce. Jak jeden mąż twierdzą, że gorszych bachorów w życiu nie widzieli na oczy i że prywatna podstawówka to koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Walek

ja tam bardzo sobie chwalę szkołe im Wiktorii Wiedeńskiej w Wilanowie. Jest fajna szkoła, dobrze prowadzą zajęcia dla dzieciaczkówi kadra wysoko wykwalifikowana! jak dla mnie to jest dobry start do nauki dla dzieci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ano tak, dobra szkoła! i szczerze mówiąc bardzo się cieszę ze moje dzieci tam chodzą - są w pełni zaopiekowane! jest ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×