Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość magdalena24_

Turcja/Egipt - wakacje za granicą

Polecane posty

Gość cumin
tak naprawde to wszedzie mozna miec sensacje zoladkowe jesli sie jest wrazliwym. inna woda, przyprawy itd. mam kolezanke ktora ledwo zywa wrocila z Indii pomimo wszystkich szczepien, picia wody butelkowanej i jedzenia ze sprawdzonego zrodla (zywila sie i mieszkala u znajomych europejczykow ktorzy tam zyja na stale). i do tej pory nie wie co moglo jej tak zaszkodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe *
no indie jeszcze gorsze od egiptu pod względem higieny tam normalne sensacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena24_
Moja kuzynka była w Indiach przez całe poprzednie wakacje i nic się nie działo. Nie ma co zakładać najgorszych scenariuszy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cumin
no same widzicie. ciezko cos powiedziec na 100% kazdy z nas ma inne doswiadczenia i wrazenia z pobytu w poszczegolnych krajach. Trzeba jechac i samemu zobaczyc jak i co :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe *
ale trzeba się zaszczepić lista na str msz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena24_
Niby tak, ale warto też nieraz co nieco skorzystać ze wskazówek innych i nie powielać popełnionych przez nich błędów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena24_
O, nawet nie wiedziałam, że koniecznie trzeba się szczepić. Drogie są te wszystkie szczepienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marianna pe *
zależy które do tropików 1 tys, i więcej wejdź na str. szczepienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam wielokrotnie i w Egipcie i w Turcji, oba kraje są godne polecenia, musisz sie tylko zastanowić nad paroma rzeczami, jesli chcesz lecieć w maju pogoda będzie ok, jeśli w wakacje to pamietaj ze jest niesamowicie gorąco a wbrew pozorom łatwiej w Egipcie bo tam klimat jest suchy, w Turcji jest wilgotno i parno, człowiek sie poci i chodzi mokry, nie masz się co obawiac zadnych zemst, trzeba jeśc z umiarem, unikać sosów typu majonez, zemsta moze dopaśc bo to jest zwiazane z odmienną florą bakteryjną, warto wtedy kupić w Egipcie Antinal i juz, a jak naprawdę będzie źle to iśc do lekarza, z reguły jest dostępny na terenie hotelu, jeśli chcesz sie polenic to Egipt jest super, fajne są hotele w Sharm bo rafa jest cudna, konieczne buty do wody i maska z fajką, jeśli chcesz zobaczyc piramidy i Kair to w rejon Hurgady warto sie wybrać w takim razie, fajne hotele w centrum Hurgady to Sea gull i ew Roma, Aqua Fun moze byc, poza centrum ale nie na odludziu jest dobry hotel Sindbad, Aladdin i Jasmin Village, super jest Jungle Agua park, w Sharm Golden shores moze być i na zadupiu położony hotel Brayka z cuuuudna rafą, Egipt oznacza goraco, urokliwe rafy, cudna plaze, z reguły fajne baseny ,sympatycznych choć namolnych sprzedawców i niestety czeto nachalnych animatorów którzy jeśli jesteś ładna dziewczyna to natychmiast sie w tobie zakochują, oświadczają, proponuja małzeństwo....itd, idt i tak każdej grupie turystek, warto mieć dystans bo czasem dziewczyny sie daja nabierać na co z przykrościa patrzę.... Turcje kocham, tu jest tak wiele do zwiedzanie ża trudno opisać, najbardziej popularne turystycznie są okolice Alanyi, jest mnóstwo bardzo sensownych hoteli, mój syn pokochał Long Beach za super baseny i bliskosc delfinarium, ja uwielbiam Botanika i Grenadę, fajne są też hotele w Side bo tam plaze najcudniejsze w Turcji a widziałam plaż sporo, wazne zeby latem mież opcję All bo człowiek pije jak smok, często do plazy trzeba przejśc prze ulicę, tunel, konieczny bar hotelowy na plazy i oczywisci eprysznice bo woda słona i trzeba sie opłukać, w ofercie do Turcji specjalizują sie GTI i Wezyr z tymi biurami byłam wiele razy i zawsze było ok, Wezyr ma skłonnośc do skaracania pobytu czasami, Sprawdzone biuro to też Exim, mam juz u nich kartę stałego klineta, zawsze sie wywiazywali z umowy , z tanich jeszcze Alfa star daje radę i Sun Fun, sensowny jest Neckerman i Tui choć to ostatnie podbno zaliczyło parę wpadek, jak masz pytania pisz, ja bywam bardzo często w Egipcie bo kocham snurki i w Turcji co roku bo chce ja zwiedzic(to chyba awykonalne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena24_
Tak zerknęłam na kilka stronek i wszędzie piszą, że szczepienia nie są obligatoryjne. Nie wydam przecież tysiąca na szczepienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juicy cysts
Turcja jeśli już Nie jedz do tych brudasow z Egiptu Żyć ci nie dadzą zasyfione palanty Naj najlepiej do Włoch ale jak nie masz kasy to Turcja ujdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juicy cysts
A jeśli Indie to Goa jest świetna Żadne szczepienia nie są ci potrzebne Tylko wiza !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena24_
saintpaulia, w końcu jakaś naprawdę wyczerpująca odpowiedź;) Dziękuję Ci bardzo. Szczególne za te opinie o biurach podróży. Ale tak mam już namieszane w głowie, że w końcu nie wiem co wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena24_
A z natrętami nie powinnam mieć problemu, bo z narzeczonym jadę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm, ja nie jestem bezstronna, kocham rafy i już, mój mąz kocha Turcje bo uwielbia zwiedzać, napisz jakie masz oczekiwania to coś Ci doradzę moze, podaj termin, cenę, jak chcesz spędzic wakacje, czy jedziesz sama, czy z partnerem, dzieci? a opinie typu: jedź do Turcji bo w Egipcie brudasy, cóż, każdy niech sam decyduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena24_
saintpaulia, chciałabym jeszcze zapytać Cię o parę rzeczy. Co to znaczy, że biuro podróży Wezyr ma skłonnośc do skracania pobytu? Dlaczego tak się dzieje? Oddają później część pieniędzy? Ja chciałabym pojechać w lipcu lub w sierpniu. A według Ciebie, kiedy najlepiej udać się na takie wczasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena24_
Napisz mi jeszcze, czy przed przystąpieniem do nurkowania trzeba przejść jakiś kurs? A jeśli chodzi o fakultatywne wycieczki w ofertach all inclusive, to jakie być polecała? Ja jadę z narzeczonym, dzieci nie mamy. Chciałabym po prostu się pobyczyć, odpocząć. Jeśli chodzi natomiast o cenę, to chciałabym się w 4 tysiącach wyrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena24_
byś polecała :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli jedziesz na 7 dni to wiadomo że pierwszy i ostatni dzień jest na podróz, jesli 1 dnia wyjazd jest o 22 a ostatniego powrót o 4 rano to.... ja wolę jak wylot jest np o 5 rano, w porze obiadowej juz sie moczę w morzu wtedy, jesli mozecie jedźcie w czerwcu przed końcem roku, wtedy są dobre ceny, lipiec sierpień to szczyt sezonu i ceny idą w górę, wtedy trzeba czyhać na lasta a nie wiadomo czy coś wpadnie,jeśli jedziecie we dwójkę to ok, łatwiej o jakieś miejsce z odzysku,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena24_
A, te 4 tysiące to za dwie osoby :P Ale jeśli nie da rady się zmieścić w tej cenie, to też tragedii nie będzie, ale wolałabym jednak więcej nie wydawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena24_
U mnie do końca czerwca nie ma szans na wyjazd :( Ewentualnie we wrześniu. A powiedz mi jeszcze, jak to jest z tymi ofertami last minute? Ile wcześniej taką ofertę można wykupić? Bo narzeczony musi trochę wcześniej urlop zaplanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli nurkowanie głębinowe to musisz byc pod opieką instruktora,nie musisz przechodzić kursu choć mozesz, ale to zawsze jakieś ryzyko(utajnione choroby, awaria itp), jeśli powierzchniowe tzw snurki to pełna dowolność, jest cuuudnie, polecam, w ramach All nie ma wycieczek zadnych, można je wykupić albo u rezydenta (drogo) albo w biurze miejscowym ok 50 procent taniej, jeśli znacie komunikatywnie angielski to raczej sie dogadujcie z miejscowymi, mnie nawet po chińsku próbowali uczyć, z E gipcjan prawdziwi poliglloci choć akcent straszny,jeśli chcecie posnurkowac wybierzcie hotel z rafą czyli z dala od centrum bo tam wiadomo zadeptana i zniszczona, sea gull, sindbad,aqa fun odpada, moze byc hiltol long beach, brayka w sharm,golden shores, sharm holiday 4 tys to ok, da rade, ale nastawcie sie na lasty, weźcie urlop, spakujcie walizki i bądźcie w kontakcie z przedstawicielem biura, my tak robimy, byłam w Tucji za 1200 zł na osobę w hotelu Long Beach, on z reguły kosztuje ok 3 tys, w Maroku za 1100 a ludzie których spotkaliśmy w hotelu zapłacili 2700, więc rozumiesz, traktuje to trochę jak sport,ha, ha, ale uwielbiamy to, poza tym wtedy mamy kase na inne wydatki, fundnęliśmy synowi pływanie z delfinem w Turcji i wspomina to z zachwytem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to chyba lepszy wrzesień, pogoda i tak super, mniej tłoczno, luzik, ceny niższe,najlepszy last to dzień dwa przed wyjazdem sie płaci, ale tydzień też mozna ryzykować, jeżeli pobyczyc to się zdecydujcie na hotel z dala od centrum, na plaży, z rafą, w hurgadzie to moze byc Hilton long beach, albo Aladdin lub Jasmine Village, nie martw sie że ten ostatni to 3 gwiazdki, jest fajny,cudne baseny, świetna kuchnia, naprawdę ok,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena24_
To w określonym biurze podróży zawsze znajdzie się jakaś oferta last minute? Tak sobie wyobraziłam, że bierzemy wcześniej urlop i do samego końca nie wiemy, czy gdzieś w końcu pojedziemy, czy nie. Straszne to musi być. A może dobrze byłoby skontaktować się w ten sposób z kilkoma biurami podróży, żeby jak coś dali znać? A jak jest dostępna jakaś oferta last minute, to jak wcześniej biuro podróży daje znać? I co w końcu obejmuje oferta all inclusive?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja Ci moge polecic Turcje, Egipt jakos mnie nie robi;p Bylam w Ayvalik 2 lata temu i jest tam przepieknie, nie mowcie, ze Turcy to brudasy, bo sa mili i smieszni:p i ten powiew orientu mmm...:D jesli chodzi o biuro to ja bylam z funclubem i powiem Ci, ze naprawde sie nie zawiodlam. Zaplacilam stosunkowo malo i troche sie obawialam, a bylam w bardzo pozytywnym szoku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domysliłam sie że 4 tys za dwie osoby, to ok będzie za tydzień zupełnie, zwłaszcza ze sie trochę wyda na miejscu , 1.weźcie drobne dolary na napiwki(już na lotnisku jakby było trzeba) 2.zamieńcie na funty egipskie i funtami płaćcie, 3,pieniądze pozostawione na łóżku to NAPIWEK, lepiej nie zostawić niechcący np 100 dolarów, 4.W egipcie nikt z obsługi nic wam nie ukradnie, jeśli coś zginie to wina innych turystów, nie ukradnie ale baardzo chętnie oszuka, to ich hmmm.sport narodowy, wyciaganie kasy od turystów,kilka lat temu np były popularne karty telefoniczne, ehhh fajnie i niedrogo sie dzoniło, firma zbankrutowała, karty nie działają ale...mozesz je wciaz kupić więc lepiej tego nie rób 5,jesli będziecie w jakimś mieście to normalne że będą zaczepiac, gadac, chodzic za wami,wtedy wielu europejczyków mówi coś w rodzaju no, thank you, i u nas to jest grzeczne, ale dla Araba odmowa wprost to chamstwo więc i oni nie odpuszczają, idą dalej i idą i idą, mówi sie BUKRA co znaczy jutro i sprawia ze sprzedajacy kiwnie głową i odejdzie, 5.na plazy hotelowej widziałam czasem panie nawet topless(zwł Niemki) oczywiście na terenie hotelu to dopuszczalne, jak wyjdziesz poza to lepiej nie chodzic w bluzce na ramiączka i w szortach, lepsza kiecka, inaczej cię traktuja, naprawde, ja często nawet zakładam chuste ale juz jestem zaprawiona w bojach, byliśmy w E chyba ze 12 razy. 6.nie wierz w gadanie ze tak lubią polaków i ceny specjalne, ee tem, oni to raczej kasę lubią, 50 procent upustu z ceny to nic. Antinal doskonały lek na zemste kosztuje 5 funtów( 3 zł?) a czasem wołają 25 dolarów, mówisz prosze Antinal,kładziesz 5 funtów, protestuja, wychodzisz, doganiaja, płacisz, 7.więszośc Egipcjan to Arabowie, cóż rózni są, spotykałam fantastycznych ludzi z którymi doskonale sie dogadywalismy a widziałam też załosnych donzuanów, sensowni są rdzenni Egipcjanie tj Koptowie, są chrzescijanami, czesto na nadgarstku mają wytatuowany krzyż,jakoś tak uczciwsi są moim zdaniem, spokojniejsi...ale to moje zdanie 8.nie wiem jakie macie między sobą układy ale jeśli będziecie coś kupowac, płacic, niech robi to twoj narzeczony, jeśli kobieta płaci w obecności mężczyzny to dla niego ujma na honorze,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena24_
malaczarna189, dzięki za wskazówki saintpaulia, kurcze, jak ja się cieszę, że spotkałam Cię na tym forum. Piszesz tu o rzeczach, o których w ogóle nie miałam pojęcia. Pewnie nie raz bym się nieźle dała oszukać, gdybyś nie opisała tutaj swoich doświadczeń. Bardzo Ci dziękuję, jeśli przyjdzie Ci do głowy jeszcze coś, co warto wiedzieć, to pisz. Na pewno będę od czasu do czasu zaglądać do tego topiku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdaleno, absolutnie kazde biuro oferuje lasty, i zawsze jest ich sporo, spokojnie coś znajdziecie, zwłaszcza że to tylko dwa miejsca,wejdz na strony eximu, wezyra, zobacz oferty, ceny, poczytaj o hotelach, jak sie będzie zblizał termin wyślij maila albo zadzwoń, zasypią was ofertami, zobaczysz All Inclusive obejmuje przelot, dojazd to hotelu, wszelkie ubezpieczenia i opłaty, opiekę rezydenta( to zawsze i wersji HB) śniadania, obiady, kolacje, podwieczorki, przekaski, napoje również alkoholowe, bez żadnych ograniczeń ilościowych(tu wrednie zaznaczę ze Rosjanie korzystaja az huczy)napoje w barze na plaży i basenach, leżaki na plaży,codzienne sprzatanie pokoju, czasem w ramach All jest darmo sejf w pokoju(super sprawa) czasem dopłacasz parę funów, często dostęp do siłowni, sAUNY JEŚLI JEST W HOTELU, z oferty wyłączone są napoje alkoholowe zagraniczne, często long drinki, czasem lody, wyciskane soki, generalnie dokładną rozpiske podadzą ci w biurze i na miejscu, czasem All obowiazuje do 24, czasem całą dobę.takie ekstra wypasione to Ultra All-też fajna sprawa, aha, jeśli trafi sie wam dobra oferta na hotel Botanik w Turcji albo Jungle Aqua park w Efipcie to jedźcie, nie pożałujecie, Botanik jest super fajny-kocham go po prostu, Jungle tez ok teraz na maj kosztuje prawie 2 tys od osoby, jak masz czas zobacz sobie jak ceny lasów wyglądaja na stronie fly.pl, i jest ich naprawde duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena24_
Tak zerknęłam na tę podaną przez Ciebie stronkę, rzeczywiście bardzo tanie te wczasy. Nawet nie wiedziałam, że tak tanio można pojechać. Jak będę miała więcej czasu jeszcze raz przestudiuję dokładnie wszystkie Twoje posty. Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za wszystkie cenne rady :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisać to bym mogła całe strony,od lat podróżowanie to moje i męza hobby, syna też zarażamy pasją, nie przejmuj sie szczepieniami jeśli chodzi o Turcje i Egipt, to co trzeba wziac pod uwagę to zółtaczka, na terenie hotelu z reguły jest czysto, poza...raczej nie, włąściwie to jest bardzo brudno w Egipcie w Turcji jest ok, jak wam sie zachce wycieczek w rodzaju wioska beduinów to nie pij ich herbatki, częstuja uprzejmie ale z myciem gorzej, ja oceniajac hotel nie patrze czy fugi w łazience proste(z reguły nie) albo czy animacje dobre( nie obchodzą mnie) ale czy hotel czysty, czy sprzątaja porządnie, czy szklanki, naczynia gorące jak biorę do obiadu, i Egipt i Turcja to super wybór, jeżcie tam gdzie sie fajna oferta trafi , na pewno będzie dobrze, myśmy byli i w hotelach luksusowych i w 3 gwiazdkowych i w tzw apartamentach i zawsze było ok, czasem nam sie chciało być w centrum miasta, czasem na zadupiu, parę lat temu wybraliśmy sie do Kairu lokalną komunikacja, teraz bym sie nie odwazyła, było super, a Kair...nie da sie opowiedziec, byliśmy w Asuanie, w Luksorze,w Abu Simbel, pływaliśmy z delfinami, nie lubię jak ludzie pisza o brudasach, fakt kultura egipska jest inna, też mnie czasem wkurzaja, to namolne podrywanie turystek, z Bogiem sprawa jak panie z Rosji i Niemiec przyjeżdzaja na sex, sprawa jest jasna, gorzej jak dziewczyny myśla że spotkały miłośc życia a to taka...gra, sposób zarabiania tych mężczyzn, nawet ich rodziny to popieraja, to mnie drazni i boli, zabolało mnie jak w Tunezji usłyszałam: polski to dobre dziwki sa, i facet nawet nie chciał obrazic, stwierdził fakt, nieźle go obsobaczyłam, umiem klac po arabsku i choć arabski egipski jest inny niż odmiana tunezyjska-zrozumiał, jak masz jakies pytania pisz, czasem tu zajrzę i jak będę wiedziała to chętnie odpowiem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×