Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Agniechaaaaa

Slub na plazy-rady

Polecane posty

Gość Agniechaaaaa

Mam pytanie czy ktos z Was bral slub na plazy? Mysle tutaj o jakiejs egoztycznej wycieczce Hiszpania/Grecja/Cypr i powiedzeniu sobie tak w plazowej scenerii. Nie chcemy robic w Polsce wielkiego wesela a na taki slub zaprosili bysmy tylko rodzicow dziadkow i rodzenstwo z rodzinami. Czy ktos z Was sie zdecydowal jak bylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniechaaaaa
Jesli nie ma nikogo kto mial taki slub moze powiedzcie co o tym myslicie i jak to rozegrac? Zaplacic za gosci loty, hotel, pobyt czy oddac tylko jakas czesc? Zupelnie nie wiem jak to ugrysc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam ślub na plazy ale byliśmy sami. Polecielismy na Mauritius. Jeśli chodzi o organizacje takiego ślubu to już sam lot np na Cypr to koszt około 1400zl na osobę plus hotel. Z tego co wiem to jest Polska firma która zajmuje się organizacja takich ślubów ale chyba lepiej i taniej było by jakbyś sama znalazła hotel bo zniżkę jaka dostaniesz dla gości otrzymasz ty a nie agencja która sporo zarabia na takich imprezach. To dość spory wydatek jeśli impreza obejmie np 10 osób. Jeśli tylko masz kasę to powiem ci ze jest to najlepszy ślub na świecie i najpiękniejsze wspomnienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniechaaaaa
Mysle ze taki slub nie wyniesie mnie wiele wiecej niz wesele w Polsce ktore pewnie obejmowalo by 180 osob :/ z ktorych tak naprawde znamy tylko polowe.Ma byc to przedewszystkim nasz dzien i chce zeby byli przy tym tylko Ci ktorych naprawdekocham. Zastanawiaja mnie tez formalnosci jestesmy ateistami wiec chodzi nam tylko o slub cywilny a przyjecie lacznie z nami to tylko 12 osob. Tez mysle ze taki slub musi byc cudowny, zwlaszcza ze szcesliwa mezatka to potwierdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najtaniej prawdopodobnie wyjdzie Cypr albo Grecja. Jeśli znasz angielski to poszukaj hoteli które organizują śluby ma własna rękę :) Znajdz prawnika który pomoże w załatwieniu formalności. Czasem hotel je załatwia a potem loty. Najgorsze jest to ze czartery z Polski są drogie. Ale na 12 osób może cos utargujesZ. No i racja ze koszt ten sam co wesela na 180 os a wspomnienia bezcenne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniechaaaaa
My z chlopakiem mieszkamy w UK tylko rodzina doleciala by do nas z Polski. Mysle ze bedzie troche zalatwiania i komplikacji ale jestem w 99% zdecydowana na taki wlasnie slub. Mam w planie odwiedzic biuro podrozy bo wiem ze u nas maja cale pakiety, niestety rodzina leciala by z Polski i mysle ze to wszystko skomplikuje dla Angielskiego biura i chyba wlasnie zaczne szukac na wlasna reke tak jak radizsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniecha ja mieszkam w Irlandii ale lecialam z biura podrozy w UK. formalnosci zalatwi dla ciebie biuro i w pakiecie moze byc tanmiej. co do lotu to moze lepiej zorganizowac tylko hotel i lot dla was. a reszte lotow wykup prosto zpolski .Wyjdzie poprostu taniej :) bo organizowanie takiego slubu z polski to koszty o 30% wyzsze .wiem bo porownywalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slyszalam o parze, ktora brala
slub na Rodos, oni, para swiadkow i fotograf z tymze chyba to byl koscielny na pewno trzeba zorganizowac tlumaczenie dokumentow, jesli sa konieczne i po polsku (nie wiem jak to jest jak jestescie na stale w UK):) mieli piekne zdjecia ze slubu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniechaaaaa
Dziekuje dziewczyny za wwszystkie informacje biore sie do czytania stronki ktora wyslalas jutro mam tez spotkanie w thomasie cooku i porozmawiam z pania i dowiem sie co i jak. Bede dawac znac jak idzie i co postanowilismy;) Chyba zrobimy tak jak mowisz dla nas zamowimy z UK a dla rodziny loty z Polski;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasia2906katowice
hej ja mialam ślub na cyprze własnie wrócilismy. bylismy sami swiadków zorganizwoała mi agencja ktora organizowala cały slub jest to agencja na cyprze, ale włascicielka to polka. Wszystko wyszło super. ślub byl w hotelu adams beach hotel potem sesja zdjeciowa no super. jak cjhcesz moge odpowiedziec na jakies pytania lub podac kontakt do tej agencji pozdrawiam zakochana panna i jak było??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joasia- tego sie nie da opisac,poprosty super,nie wiem czy mialas slub z polskim konsulem i przysiege po polsku,ale u mnie bylo po angielsku i przysiega taka jaka skladaja tamtesi ludzie.Poprostu bajka. opisalam na ''kwietniowkach'' wiec jak chcesz to wskocz tam :) mam nadzieje ze Ty rowniez spelnilas sowoje marzenia :) wszystkiego naj na nowej drodze zycia i zdrowka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniechaaaaa
joasia2906katowice bardzo prosze podaj mi namiar na ta agencje. Mozesz mi powiedziec ile w przyblizeniu kosztowalo Was wszystko?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim, jak miło trafić na aktualny wątek. Czy robiąc rozeznania w sprawie ślubu za granicą, trafiłyście może na informacje o przysiędze po polsku? Cywilnej przysiędze. Ze względu na rodziców zależałoby nam na mowie ojczystej, ale nie wiem, czy to jest w ogóle możliwe za granicą. Myślimy o ślubie w Grecji, ale każdy inny CIEPŁY/GWARANTOWANE SŁOŃCE zakątek Europy też wchodzi w grę. Dzięki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniechaaaaa
Ja dziewczyny tez zdecyduje sie chyba nad Grecja, zastanawiam sie nad dokumentami jakie sa potrzebne wyczytalam na angielskiej stronce ze akt urodzenia, dowod/paszport i doukemnt od solicitora ze my to my. Cos jeszcze potrzebowalyscie z papierkowych spraw? Ja tez bym chciala przysiege w jezyku Polskim ale jeszcze sie nie dowiadywalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniecha- jesli chcesz miec przysiege w jezyku polskim to tylko przed polskim konsulem czyli w biurze konsulatu,watpie ze konsul zgodzi sie na slub poza konsulatem,a to ogranicze cie co do miejsca slubu :( gdybys miala slub koscielny to z tego cow eim to jest Polski kosciol.prawda jest taka ze przysiega po angielsku jest poprostu piekniejsza. Moja taka byla... Poprostu nie oklepane ''w zdrowiu i chorobie ...'' ale '' przysiegam ci milosc,przyjazn i nawet jak bedziemy daleko od siebie...'' albo '' ze bedziemy wspierac nasze dzieci w rownym stopniu...'' mysle ze to piekne i takie inne :) przemysl to sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniechaaaaa
W takim razie bedzie po angielsku my mowimy biegle w tym jezyku a rodzinka w sumie nie musi wszystkiego rozyumiec bo to dla nas.;) Nie chce w konsulacie bo to straci caly urok wymarzonego miejsca. Myslimy nad Grecja rodos albo Cyprem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniechaaaaa
Powiedz mi jeszcze prosze jakie dokumenty byly Wam potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazdy kraj ma inaczej,ale ja musialam przedstawic act urodzenia taki miedzynarodowy wydadza w USC maja gotowe formularze. Zaswiadczenie ze nie nialam slubu wczesniej,paszport tzn kopie. Bylas w biurze podrozy? Chocby tam podadza ci sZczegoly. Grecja to UE wiec nie powinno byc problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniechaaaaa
zekamy z biurem podrozy jeszzce kilka tygodni bo jedziemy na wakacje do Grecji za miesiac i chemy zobaczyc na miejscu co i jak i czy nam sie spodoba :) moze bedzie taniej niz przez biuro:) Jestem podekscytowana boje sie ze cena bedie zbyt wysoka. Mialo by byc 8 gosci z nami tylko rodzice moja siostra i brat chlopaka. Dziadkowie juz chyba sa w zbyt kiepskiej formie zeby leciec do tak cieplego kraju. Zwlaszcza ze babacia jest schorowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniecha- mysle ze spokojnie znajdziecie jakis hotel ktory pomorze w organizacji. Ale idz do biura tylko w sprawie informacji. Wcale nie musisz bukowac,a da ci to male pojecie o cenach a potem ile mozesz zaoszczedzic. Zwlaszcza jesli tam jedziecie musicie przede wszystkim znaleesc prawnika ktory przeprowadzi was przez urzedy itp. Sama nie wiem ale jesli jestes gotowa na spelnienie swojego marzenia to czemu nie. ja na wielu rzeczach zaoszczedzilam bo wolalam taki wlasnie slub.Np mamy srebrne nie zlote obraczki a to spora oszczednoscbo okolo 2000zl,sukienke zamowilam z chin a byla przepiekna :) i nikt by nie pomyslal ze z chin i kosztowala 125 eur. wiec tak naprawde nie poddawaj sie ze moze nie starczy cii pieniedzy. Moze rodzice pomoga co nie co jesli maja takie mozliwosci,chocby zaplacili za polowe sojego biletu lotniczego to juz cos bo na hotel dotaniecie znizke :) nie poddawaj sie :) To tylko poczatek,a uwierz mi bezcenne wspomnienia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniecha- sprawdzilam na neckermann polska lot charterowy z Polski na wrzesien to koszt 1200zl za os w dwie strony. Sprawdzialm mniej wiecej ceny samej organizacji dokumentacji i wystroju miejsca slubu to koszt okolo 800eur ale mysle ze osobiscie wam wyjdzie taniej bo mozecie znalesc hotel ktory sie tym zajmie. Nie poddawaj sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marie26
Witam ! Mam pytanie do Joasia2906katowice: przez jakie biuro podrozy organizowałas slub? W jakiej miejscowosci na Cyprze? Ja jestem w trakcie organizacji slubu na Cyprze i nie moge sie zdecydowac na miejscowosc i hotel. Jesli mozesz podac mi mniej wiecej ile wyniosl cie slub z pobytem bo nie wiem na jakie koszta mam sie szykowac! Z gory dziekuje za odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agniechaaaaa
Kochana dzieki Ci bardzo za pomoc i zainetersowanie:) Wlasnie tak mysle zeby poprosic rodzicow zeby zaplacicli za loty za siebie a ja zaplace za pobyt itd. Sukienki juz nawet wpisalam w google beach wedding dress i wyskoczyla mi stronka amerynaska i sliczne sukienki za 150-300 dolarow :) mam w planie tylko pomierzyc w sklepie jakie fasony wyglaaja na mnie najlepiej a potem zamowic z takiej stronki. Obraczki tez wybierzemy skromne nie zalezy mi na nich tak bardzo;) Chciala slub w Maju w moje urodziny ale jesli bedzie duza roznica w cenach to mysle ze nie zrobi mi wielkiej roznicy jesli slub odbedzie sie we wrzesniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniecha- loty z Polski w Maju tez powinny byc stosunkowo tanie,a hotele w Grecji tym bardziej :). Najdrozej wyjdzie Santorini bo dojdzie jeszcze tranfer łodzia,samoloty tam lataja tylko z Aten a to podwyzszy cene. Mysle ze Rodos albo Kreta :) Spełniaj swoje marzenia bo zycie jest krotkie,Myslisz o maju tego roku,albo nastepnego? Bo jak nstepny to sporo czasu na planowanie i zlatwienie wszystkiego samemu :) Jesli mam byc szczera to polecam booking.com tylko na rozenaniu sie w hotelach,Wybierz np. 6 ktore ci sie podobaja i sa przystepne dla Ciebie cenowo,znajdz strone hotelu w internecie i kontakt do nich. Napisz o co ci chodzi i juz. ja pisalam do wielu hoteli na mauritiusie bo wiele z nich organizowalo sluby ,ale nie kazdy zalatwial ''papierkowa robote''. A jak juz taki znalazłam to okazało sie ze ze nawet maja agencje w UK i moge z nimi zorganizowac rowniez loty. Ten sam hotel z Polski z tym samym pakietem kosztowal by mnie 26000zl i to bez slubu,pakiet slubny okolo 7000zl dlatego szybko wybilam sobie z glowy Polskie biuro. Naprawde tylko lot dla rodziny zeby nie placic dwa razy zabukuj w Neckermanie lub Tui,reszte sama lub w UK. Kwesia dobrej organizacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakochana tez zastanwiam sie nad Mauritiusem! Albo Dominikana lub Kuba:) i tez raczej na wlasna reke chce orgaznizowac bo chcemy tylko cywilny....rodzice przylaca tutaj i razem polecimy na urlop i slub:) mozesz mi podac hotel w ktorym organizowalas swoj slub? i jakie wrazenia? znajoma brala slub na malediwach, inna na amargos w grecji...ale mi sie marzy mauritius:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slub na malediwach nie dla Polakow niestety bo dokumenty nie maja w polsce mocy prawnej. Co do samego slubu to super!!! Ja mialam slub w hotelu Le Mauricia,hotel jest w zatoce Grand Baie wiec Warto sobie zdac sprawe ze jest taM sporo Lodzi ale nam to nie przeszkadzalo. All inclusive ze slubem I masazami dla panstwa Mlodych oraz fotografem I kolacja dla dwojga oraz sniadaniem do pokoju to koszt okolo 4500 eur ,loty dla swojga Z UK w tej cenie. Jesli chcesz leciec z rodzicami to bedzie mala zniZka z pewnoscia. My mielismy pokoj standart I lepiej wziasc taki I miec all incl niz super pokoj I placic za Drinki I piWo :) polecam. I powiem ze to byla najtansza z ofert ale najbardziej napakowana dodatkamim. Fryzura ,makijaz I bukiet oraz zalatwienie dokumentow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×