Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

Gość ciezarowka_83
ja sie troche boje porodu a zw ze nie zdarze z wyprwka :) ze mnie zlapie jakos wczesniej a ja nie bede miala nic do szpitala, ubranka beda dalej w worach niepoprane i niepoprasowane :) a ja nie bede mala tych wszytskich majtek jednorazowych i innych szpitalnych bajerow :) dlatego przyspieszylam z ogarniniem tego wszytskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Jak tam dziś się czujecie???Ja niedawno wstałam,strasznie boli mnie kręgosłup:(Wczoraj miałam bardzo męczący dzień bo cały czas byłam na nogach..:( Powiedzcie czy któraś z Was ma problem z hemoroidami??bo mnie zaczęły strasznie dokuczać.Słyszałam,że przy porodzie przez hemoroidy odczuwa się niesamowite bóle. rottana no przede mną jeszcze dokładnie 15 tygodni.....już myślę o porodzie i boję się:(Najlepsze jest to,że mój mąż ogląda filmy o porodzie bo musi się przygotować.Wciąga mnie w to a ja chyba nie chcę za dużo wiedzieć i widzieć jak to wygląda.Chcę iść do porodu z taką nieświadomością:)Mam nadzieję,że będzie dobrze i nasze dzidzie będą z nami i będą zdrowe:)I faktycznie czas pędzi niesamowicie:) ciezarowka ja narazie mam tylko zakupione ciuszki,myśle że powinny mi wystarczyć póki co.dzięki za tą listę wyprawkową....będę przeglądać i stopniowo kupować co niektóre rzeczy:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazwsx1991 mi lekarz nic nie powiedzial, zobaczylam fasolke, potwierdzil caze i tyle, gdybym nie poprosila to bym zdjecia tez nie miala. ale karte ciazy mi zaklada na nast wizycie,moze wtedy mi wszystko powie. no i jak to jest z becikowym?? liczy sie data karty ciazy czy wizyty ,stwierdzeniu ciazy? karte bede miala na pocz pazdziernika, to bedzie jakis 11-12tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam chętnie przyłączę się do dyskusji jako mamusia w 19 tyg. Dzidzi urodzi się 15 albo 10 .lutego .. okażę się ... za dwa tyg następne USG może poznam płeć i potwierdza jeden z dwóch terminów termin .A co do wyprawek , bo czytałam Was dziewczyny tak się własnie zastanawiam od kiedy kupujecie ciuszki i inne rzeczy potrzebne do porodu?? Myślę , ze do 4 miesiąca wszystko jeszcze sie moze zdarzyć ...ale i potem tez cos moze pojsc nie tak , nie jestem przesadna a Wy jak myslicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak to jest z kupowaniem rzeczy potrzebnych do porodu, mi chodzi bardziej o kupowanie-jak mi sie zechce;p nr jakies sliczne skarpetki, albo kaftanik jak mi sie przypadkiem na miescie spodoba. bo na rzeczy potrzebne naprawde mam jeszcze duzo czasu. a rzeczy do porodu to zaczne kupowac ho ho ho, w 7mies chyba, albo 8 nawet. niby przesadna nie jestem ale dmucham na zimne;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mam takie pytanie , może macie podobny problem , bol krzyża w czesci ledzwiowej ? to dopiero 19 tydz a juz boli choc dodam ,ze te problemy mialam przed ciaza.Zwiastuje to cos zlego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
hej brzoskwinka:-) fajny nick:-) do becikowego liczy sie pierwsza wizyta, lekarz wystawia swistek ze bylas pod jego opieka od takiego i takiego tygodnia ciazy i tyle. karta ciazy sie nie liczy, to jest tylko dokument dla szpitala w ktorym rodzisz. do porodu nie da sie przygotowac przez ogladanie filmow... poprostu przychodza skarcze, czekasz az zrobi sie rozwarcie (zalecane 10cm) i idziesz na porodowke i przesz ( doslownie jakbys miala zatwardnienie i chciala zrobic kupe tylko ze na lezaco). reszte mowia lekarki kiedy pszec, ile pszec... a facet? moze cie masowac miedzy skurczami, poic, przecierac czolo z potu, pomagac zmienic pozycje, trzymacza reke no i na koncu przeciac pepowine. nie jest to takie straszne fszystko tylko te czekanie na rozwarcie dosc bolesne. nie wiem jak to jest z hemorojdami bo na szczescie nie mialam i ni mam. ale wiem ze juz mozna je leczyc i nawet powinno!! znam dziewczyny ktore moze przez cala ciaze na nie nie nazekaly tyle co po urodzeniu bo powychodzily wieksze niz byly przez parcie. oj bole w kregoslupie to masakra... czasem mysle ze ohujeje... ale poloze sie chwile na plecach i odpoczne i moge dalej dzialac:-) ale czasem mysle ze jajo zniose to wkracza moj men i nie ma ze boli musi masowac:-):-):-) ostatnio brakuje mi sexu... moj men jakos sie nie wyrywa zeby sie ze mna kochac. ostatnio (z miesiac temu) strzelilam doslownie na niego focha... twierdzi ze mu sie podobam i jestem sexi ale jednak nie bierzesie za mnie:-/:-/ chyba sie boi ze wywolamy skurcze... ale im dluzsze przerwy tym bardziej ja sie boje ale ochote mam:-D:-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Rottana a w ktorym tyg jestes?? , sory ze pytam ale nie czytałam wszystkich stron tej dyskusji tylko ostanie strony i nie wiem jaki tydz.Bo co do sexu w ostatnich tyg moze i mozna wywolac ale jak masz taka potrzebe to mysle ze Twoja potrzeba'' rzecz święta'' samopoczucie Twoje najważniejsze!!!A jak się tak boisz to sie intensywnie po miziajcie tak dogłębnie :) hehe może poprawi Ci humor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem jestem nie bylo mnie chwilke a wydaje mi sie jak bym wiecznosc tu nie zagladala :) to forum uzaleznia heheh. Wiecie co wczoraj gadalam z kolezankana temat wyprawki i mi podsunela w sumie fajny pomysł z łóżeczkiem. Stwierdzila ze według niej- jak by miala robic wyprawke 2 raz to by tak robila- bardziej sie oplaca kupic solidne łóżeczko turystyczne niz zwykle bo z dzieckiem tez sie chcena wakacje pojechac czy rodzucow odwiedzic i dłuzej posiedziec tak z tydzien a wtedy problemu nie ma pakuje sie łóżko i dziecko to samochodu i po sprawie. A tak kolejny wydatek. I ochraniaczy nie trzeba kupowac bo ma miekkie obicia, a i solidne jest jak zwykle. Podqwieszane dno ma tak samo jak zwykle i stopnie regulacji zalezne od wieku dziecka. z boku tez ma rozsówane wyjscie jak juz podrosnie. Co o tym sadzicie? A ja znowu wrocilam do lactovaginalu. Zaczely mi sie mocniejsze uplawy i zadzwonilam do mojego giba czy mam sie na wizyte stawiac ale stwierdzil ze nie ma co panikowac wystarczy wrocic do kuracji a on zobaczy juz efekty po jak bede u niego za poltora tyg i sie okaze co tam sie urodziło. Mnie ostatnio strasznie zgaga dopada przewaznie wieczorami. A maly zaczyna kopac jak szalony hehe uwielbiam to uczucie :D To sie rozpisalam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wlasnie a co sadzicie o takiej duzej dmuchanej pilce gimnastycznej podczas ciazy? Orzydaje sie ona wogole bo sie zastanawiam nad jej zakupem ale nawet nie wiem w jakim celu mialabym jej uzywac oprócz odciazania kregoslupa podczas bólu. Jakies ćwiczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
lilka- ja jestem zwolennikiem iposidczem takiej pilki, korzystam z niej zamiast krzesla- praktycznie przy kazdej okazji: prasuje siedziac na pilce, obiad jem siedzac na pilce, przy kompie tez siedze na pilce i jest na maksa wygodnie i kregoslup nie boli, poa tym j mam male pojecie na ten temat i wykonuje 2-3 razy w tyg serie cwiczen wzmacniajacych i rozluzniajacy. ogolnie ilka zajebista sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki :) Ja wczoraj piłam tą słynna glukozę :D i muszę powiedzieć że nie było tak źle, dodałam cytrynki i wypiłam duszkiem :) na szczęscie badanie wyszło dobrze, mam tylko trochę za mało czerwonych krwinek, śmieje sie że winko czerwone potrzebne... Lika masz rację z tym łóżeczkiem turystycznym, sama sie nad tym zastanawiałam, tym bardziej że można kupić juz takie gotowe z przewijakiem... ale mój mąż wynalazł śliczne używane drewniane łóżeczko na tablicy.pl i właśnie je zamówiliśmy... kobieta chciała nie drogo i jeszcze dodała full ciuszków po swoim synku. Zastanawiam sie czy to nie trochę zawczesnie ale postawimy je nie złożone w drugim pokoju, ciuszki schowam i poczekamy na odpowiedni moment aby je rozłożyć a zawsze jeden wydatek mniej... Kamilki na hemoroidy dobra maść albo czopki Posterisan... nie są za tanie ale kobiety w ciąży mogą je stosować. Ja odpukać narazie też nie mam z nimi problemu... Rottana wytłumacz swojemu menowi ze kobiecie w ciąży sie nie odmawia :P i ze musi spełniać Twoje zachcianki :) Mi też jeszcze 15 tyg pozostało, w pt do lekarza i znów zobaczę moje maleństwo :D:D Dziś straszna pogoda, pada od samego rana, nic mi sie nie chce ale musze sie wziąć za prasowanie bo na 14 do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
hej dziewczynki jeszcze raz, zazdrosze dobrych wynikow glukozy :) u mnie zostalo ok 6 tyg i Mala sie strasznie kreci i kotluje w brzuchu- co wieczor caly faluje i pojawiaja sie "dziwne wypustki" :P fajna sprawa heheh albo z lewej str zapiera sie stopa i tak potrafi ok 1min :) (i jest to na pewno stopa bo Mala jest juz w polozeniu glowkowym i tak wyszlo na usg) poza tym zaczol mi twardniec brzuch i pojawilo sie uczucie cimienia w wersji super light tak jak na okres :) (pamietacie t jeszcze? :P) dobrze,ze w czw wizyta to mi gin powie co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jade do lekarza dostalam krwawienia nie wiem dlaczego i po czym. Nic nie dzwigala, nie nosilam nic ciezkiego. XCzuje sie dobrze nic mnie nie boli. Moj akurat nie przyjmuje bo wyjechal na sympozjum ale jade prywatnie bo mi na czasie zalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lika napisz po wizycie co i jak koniecznie!! Napewno to nic poważnego ale dobrze ze jedziesz do lekarza. ciężarówka mam koleżankę której termin minął w poniedzialek i ostatnio jak sie z nimi widzieliśmy to też jej malutka odciskała swoje stópki na jej brzuchu, super to wygląda jak tak nagle jej brzuszek "wywali" w jednym miejscu. Jak narazie kumpela chodzi nadal z brzuszkiem i malutkiej sie na świat nie spieszy chociaż wszyscy już jej oczekują :) Co do objawów okresowych to ja już ich nie pamiętam :P Oj ciężarówka teraz juz ostatnie tyg to będziemy je razem z TobĄ ODLICZAĆ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
lilka---> oby nie było to nic poważnego, daj znać jak tam po badaniu. dobrze że tak szybko reagujesz. ciężarówka---> też już bym chciała żeby brakowało mi tylko 6 tygodni do rozwiązania:) dzisiaj też byłam na glukozie, w końcu się wybrałam ale pogode to se wybrałam wymarzoną:P glukoza nie jest zła, jak woda posłodzona. też wstrzymałam oddech i jednym tchem wypiłam a co się szczypać będę:P pielęgniarka fajne oczy zrobiła:P bo mi tłumaczy że to glukoza, że moge popić wodą i że może mnie zemdlić, nieskończyła gadać a ja już miałam wypite:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka daj znać jak po wizycie :)_ mam nadzieje że ok wszytsko... odezwij sie... dziewczyny ja już przekopałam internet....... niedawno z sutka poleciała mi taka wydzielina lepka,wyczytałam że to może być siara....ale tak wcześnie??? ma któraś tak? poleciało mi narazie tego niewiele ale to oznacza że już do końca ciąży tak będzie?? dajcie znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
moj konto- tak to moze byc siara jak najbardziej mam nadziele ze z lilka wszystko ok rottana- ja tez mam problem z seksem :) moj maz ma wymagania a sam nie chce nic od siebie dac itd, Mala jest juz w polozenu glowkowym i on sie boi, ze ja jakos dotknie i ze wogole jego interes bybly pare cm od jej glowki, jak sie pytam: jakie pare cm? to sie obraza :) i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do sexu jesli chodzi o facetów to Oni maja takie pomysły ze HO HO...Moj mężuś, kiedy oczekiwalismy jeszcze na dwie kreski stwierdzil ,ze może nie bedziemy sie jakis czas kochac bo ''uszkodzimy plod'' heheh :):):) albo był jakiś 7 tydz to mówił ,ze moze przy seksie bardzo kolysze dzieckiem i telepie nim .. co kolwiek to moglo znaczyc , nie ma sie co dziwic to tez takie DUŻE DZIECI !!;) No i dziś zmobilizowałam się zaczęłam ćwiczyć to chyba bardziej zdrowsze dla dziecka niż następny cukierek;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do sexu jesli chodzi o facetów to Oni maja takie pomysły ze HO HO...Moj mężuś, kiedy oczekiwalismy jeszcze na dwie kreski stwierdzil ,ze może nie bedziemy sie jakis czas kochac bo ''uszkodzimy plod'' heheh :):):) albo był jakiś 7 tydz to mówił ,ze moze przy seksie bardzo kolysze dzieckiem i telepie nim .. co kolwiek to moglo znaczyc , nie ma sie co dziwic to tez takie DUŻE DZIECI !!;) No i dziś zmobilizowałam się zaczęłam ćwiczyć to chyba bardziej zdrowsze dla dziecka niż następny cukierek;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do sexu jesli chodzi o facetów to Oni maja takie pomysły ze HO HO...Moj mężuś, kiedy oczekiwalismy jeszcze na dwie kreski stwierdzil ,ze może nie bedziemy sie jakis czas kochac bo ''uszkodzimy plod'' heheh :):):) albo był jakiś 7 tydz to mówił ,ze moze przy seksie bardzo kolysze dzieckiem i telepie nim .. co kolwiek to moglo znaczyc , nie ma sie co dziwic to tez takie DUŻE DZIECI !!;) No i dziś zmobilizowałam się zaczęłam ćwiczyć to chyba bardziej zdrowsze dla dziecka niż następny cukierek;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
kurde dopiero teraz zauwazylam ....lilka....trzymam kciuki, oby dobrze sie to skonczylo, dobrze ze poszlas szybko do lekarza a co do tego seksu to odobno jest tak ze to bujanie usypia dzidziusia a orgazm powoduje u niego tez radosc- wiadomo mamusia zadowolona to dzidzia tez zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i szpital. Nie wiadomo ile mozliwe ze do poniesdziałku a do tego moj lekarz wyjechal i go narazie nie ma wiec pod opieka innego jestem. Dostaje leki i mam lerzec ale sie poryczałam jak do szefa zadzwonilam hehe chyba emicje wzieły gore. Leze teraz i czekam na kolezankw vo ma mi rzeczy przywiezc bo prosto z ulicy mnie polozyli. Mam za nisko łozysko i mam lezec az sie podniesie. Ale własnie byl lekarz na obchodzie i powiedział ze nie ma sie co martwic. Oby mial racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
lilka----> będzie dobrze, tyle że czeka cie lezenie... z łożyskiem nie ma żartów... eh... teraz powinnaś na siebie dmuchać... moje konto---> w cale nie tak wcześnie, no niestety to siara, nie musi być jej dużo ale wieczorami zauważysz że biustonosz jest ubrudzony. mnie zalewało dosłownie, a teraz się uspokoiło. rano tylko wstaje to mam plamki na bluzce. no i co dziwne z lewej leci mi bardziej:) brzoskwinka----> też słyszałam takie teorie:P ktoś mi opowiadał jak pod koniec ciąży chłop nie chciał się kochać z moją kumpelą bo bał się że będzie maleństwo w głowe pukał swoim członkiem:P to dopiero się uśmiałam:) sex w ciaży to samo zdrowie o ile szyjka się nie skraca. specjalnie na jednej z wizyt przy moim menie się zapytałam doktorki czy spokojnie możemy się kochać, to wytłumaczyła że tak, że jakby brzuch twardniał to obserwować, popluskać się troche albo nospe wziac przed albo po stosunku i tyle... ja tam nie zamierzam pościć przez te 14 tygodni:P nie da po dobroci to wezme na siłę:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojjj powiem wam xe sama nie wiem dlaczego tak sie stalo uwazalam na siebie i masz ci los. Boje sie i nie wiem ile tu poleze. I moj men jeszcze nie moze do mnie dzisiaj przyjechac dopiero jutro. Smutno mi tu samej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
lilka- nie stresuj sie, bo to jeszcze gorzej wplynie (wiem latwo mowic) niestety opcja przodujacego lozyska sie zdarza ale jks ie bedziesz stosowac do zalecen lekarzy, lezec i odpoczywac to wszytsko bedzie dobrze, dobrze tez ze zareagowalas tak blyskawicznie, badz silna dla siebie i maluszka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka--- zawsze szukaj plusów w każdej sytuacji , nawet najgorszej, odpoczniesz a pod dobra opieka na pewno jesteś, wiesz co Ci jest i wszystko będzie dobrze !! Dziewczyny czy miewałyście bóle brzucha takie jak przy okresie?? jest 19 tc i tak ok od 3 dni to codziennie mnie pobolewa (wcześniej tez bolało) ale teraz wydaje mi się dłuższe te pobolewania i to mnie gdzieś kuje tam ściska tu naciska , masakra jakaś wiem ze dziecko uciska i tak sobie tłumaczę i tez tłumaczę ,ze może jelita mam zapchane i wszystko rośnie i sie rozciąga ale może za bardzo bagatelizuje ??!!Chyba zaczynam sie niepokoić ... Miałyście tak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
hejo laseczki lilka---> nie martw się, men dzisiaj do ciebie zajży, potrzymają cię pewnie 3 dni i puszczą do domku z nakazem leżenia, dadzą leki i będziesz się lenić w domku:) wiadomo że smutno w szpitalu samemu ale musisz być silna dla swojego maleństwa, gdy ty się smucisz to i maluszek się smuci... brzoskwinka---> bóle brzucha to norma ale nie porównałabym tych bóli do miesiączki chodź pewnie każda z nas inaczej to odczuwa... brzuszek rośnie, macica rozpycha wszystkie narządy, samo to że rośnie czasem jest nie przyjemne. ale jeżeli masz wątpliwości powiedz o tym lekarzowi koniecznie!! przynajmniej się uspokoisz. chodzisz na nfz czy prywatnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
aaaaa miałam wam się chwalić. wczoraj przyszło do mnie zawiadomienie o skierowaniu aktu oskarżenia do sądu rejonowego w moim mieście:) w końcu!!! to się piepszony lekarz zdziwi:P może do końca roku zakończy się rozprawa, mam taką nadzieję przynajmniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowka_83
rottna gratuluje, oby dstal w dupe na maksa bo zasluzyl! brzoskwinka- ja mam takie wlasnie bole jak bym miala dostac okres- tylko w wersji delikatnej albo mam uczucie jak juz bym miala okres (ja to pieknie nazwam- "bagno w gaciach") pojdz z tym do gina bo moze ci sie juz zaczely lekkie skurcze i tak bedziesz mogla pociagnac do konca ciazy (tk bywa zazwyczaj) moje kolezanki tak mialy albo cos inneo- lepiej zglosic i miec swiety spokoj zw ze ty 19tc ja od jutra 34tc ale tez to dzis zglosze na wizycie bo mnie to troszke niepoki a mi allegro zablokowali bo moj maz jakies prowizji nie zaplacil :) wogole chodze wkurwiona od kilku dni na maksa nie wiem na co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×