Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rottana

przyszłe mamusie 2013r. Zapraszam:)

Polecane posty

rottana - to ja sie czuje jak jakaś bardzo przewrażliwona bo wszystkie dajecie próbować juz normalne jedzenie a ja sie cyka cały czas... a jak dajesz młodemu 'swój' obiad to normalnie traktujesz to jako posiłek dla niego tak?? je tyle ile chce?? głodek - a jak jesz bułkę czy chleb to dajesz mu tylko kawałki z masłem czy np. wedlinę tez?? czy ser?? muszę też zacząć mu dawać próbować, jak twój mały nawet frankfunterki je :) co do zęba to rottana ja właśnie u mojego małego takie białe dziąsełka widziałam juz kilka tyg temu i też myślałam ze ząbek, ale ciąg;le sprawdzałam i nic, a one były cały czas białe. no i jakoś od kilku dni nie macałam dziąsełek a tu moja siostra mi pisze że jest ząbek na dole i czuć go pod palcem. jak wróciłam do domu zaraz mycie rąk i palucha mu wsadziłam i rzeczywiście było czuć taką właśnie "igiełkę" jak piszesz głodek, teraz po 2 dniach widać już taką białą kreseczkę i dużo wyraźniej go czuć. a jak ściśnie dziąsła na placu to aż zaboli taki ostry :) wiec chyba najpierw te dziąsła robią sie takie białe a potem ten ząb wychodzi... bo mój mały innych obajwów nie miał oprócz nadmiernego ślinienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
głodek - a luźne i częstsze kupki to objaw ząbkowania :) mój luźnyxh nie robił ale za to częściej bo normalnie co 3 dni robi a od pon. robił codziennie a we wtorek ząbek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropelka 6983
bylismy dzis caly dzien u tesciow. niedawno wrocilismy. Piotrek ostatnio zaczal ostro raczkowac, caly pokoj zwiedza, i zaczyna miec ciekawe pomysly, probuje otwierac szuflady, wyciagac papiery z szafek itd wiec caly zcas trzeba go miec na oku. viola nie martw sie ja tez z jedzeniem na spokojn ie;) narazie tesciowie kupuja mu sloiczki po 6 miesiacu i takie wcina. wiadomo, czasem kusi mnie zeby dac mu zupy ode mnie albo chocby serka homogenizowanego jak jem, ale poczekam. tak po 10 m-cu zaczne wszystko bardziej rozszerzac;) rottana mojemu ząb wychodzil dokladnie 3 tygodnie. pamietam ze mialam nieprzespane noce i po 3 tyg myslalam ze padne a tu sie ząb pokazal i juz wiedzialam dlaczego on tak kiepsko spal. takze kto wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodek86
Viola on tylko troche sobie "pogryzl" tego frankfurta :P ja dojadlam :) jak jem kanapki to zalezy z czym mam kanapke, raczej daje chlebka z maselkiem, ale czasem wezmie mi sie troszke wedlinki czy sera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola----> je ile chce;-) przewaznie po obiedzie juz cycka nie je tylko dam mu do popicia herbatke i jest najedzony. jak jemy kanapki to dostaje wszystko. najpierw chlebek pozniej wedlinke ser nawet z paprykarzem chleb jadl:-D mandarynki nektarynki jablko wszystko je. z niczego papek nie robie sam sobie "memla". no wlasnie po palcem nic nie czuje tylko jak patrze to ma taki jak ja to nazywam " syfek" bialy ale ani sie nie powieksza ani nie znika. no coz wiec my dalej na zabka czekamy;-) jogurty je tak jak leci ale specjalnie dla niego kupuje danonki te najmniejsze to ma taki na raz i wcina az mu sie uszy trzesa:-D kropelka---> o jak fajnie;-) moj tez cos kombinuje zeby raczkowac ale jeszcze mu nie wychodzi;-) wiec dalej czekamy na dalsze postepy;-) my kupilismy nowy fotelik do samochodu. ns allegro zamowilismy. duzo bardziej sie oplaca. a w sklepie nie dajcie cie wrobic! wciskaja najpierw 9-18kg potem 9-25kg i na koniec zaproponuja 9-36g. my odrazy wzielismy ten 9-36kg i razem z przesylka zaplacilismy 150zl i ma regulowane oparcie, podglowek i inne bzdety a w sklepie za taki bym zaplacila ok 300zl jak.nie wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelka- ja swojemu podalam ten jogurcik w smaku nie odbiega w sumie od normalnych ale zjadl jeden i mu chyba cos na buzce wywala cos mi sie wyadje ze ta skaza na nabial dalej sie utrzymuje, zobacze jeszcze jak dzisiaj to bedzie wygladalo jak nie zniknie to narazie przestuj z abialem a jak zniknie to znowu mu cos mlecznego dam zeby sie przyzwyczajal. Moj wczoraj dziamal sobie arbuza i borowki, ale zdecydowanie mu bardziej arbus do gustu przypadl. viola- twoj bobo robi kupki co 3 dni? Moj rznie w pieluche codziennie rano jak wstaje okolo 7-8 i czasami mui sie jeszcze zdarza w ciagu dnia ale to przewaznie jak sa upaly i duzo pije to robi wiecej takich wodnistych wtedy. Co do mojego malucha to on tez jest leniwy dosc i wage tez ma nie mala na swoj wiek bo juz 9 kg a ma pol roku :P z brzucha na plecy uda mu sie przekrecic ale w druga strone to bywa roznie :D z siedzeniem jest tak ze jak ja go posadze to siedzi i sie bawi zabawkami a jak padnie na plecki to dzwiga glowe do gory zeby go podnosic. Na brzuszku tez lezymy codziennie najdluzej po kapaniu a wdzien tez sie zdarza po kilka minut. W nas zebow chyba nie widac pod palcem nic nie czuc a na dzislach ja tez nie widze, kolezanka mi kiedys powiedziala zeby sprawdzac dziecku zabki palcem ale nie opuszkiem tylko plytka paznokcia bo czesto nie czuje sie pod opuszkiem a jak sie przejedzie zaznokciem na plasko to zaryzuje jak jest malenki. My bylismy w srode u znajomych bo mieli rocznice slubu babcia z malym zostala a my troszke popilismy a wczoraj obiad u dziadkow a na wieczor pojechalismy z tymi znajomymi na spacer do Naleczowa (takie uzdrowisko niedaleo nas) i oczywiscie z niuniem. Kurcze ostatnio mam straszny problem z karmieniem malego na noc bo nie chce mi jesc tylko na spiocha musze mu dawac i tez sie musze nameczyc zeby mu wepchnac zeby zalapapl ze to kasza a jak sie juz zassie to wciaga cala butle 210 ml Dzisiaj mi spal od 21 do 8 rano. W szoku bylam jak sie rano obudzilam :) Apropo chodzikow to tez sie kiedys zastanawialam nad tym czy kupowac czy nie bo tez slyszalam rozne opinie na ten temat ale w sumie jak nasze pokolenie sie bez niech wychowalo to chyba nasze dzieci tez dadza rade :) rottana a jaki fotelik kupiliscie? My mamy taki problem ze maly jest jeszcze za maly na fotelik montoway przodem i chcielismy montowany obustronnie zeby jak najdluzej jezdzil tylem w kierunku jazdy. Jest jeden ktory nam sie baaaardzo podoba Maxi Cosi Opal ma opcje wozenia maluchow o 0 do 18 kg ma regulacje zaglowka, poszerzane boki na zime zeby w kurtce sie miescil fajne pasy miekka tapicerke jest masywny wysoki, dziecko bedzie wysztko widzialo i ma funcke przestawienie z takiego fotelika dla malucha na fotelik dla straszaka, przekreca sie w bazie kierunek fotelika jest swietny!!!!! Na ebayu znalazlam uzywany za 80 funtów w sta ie bardzo dobrym wiec 400 zl a nie 1000!!! A w sklepie bylismy po to zeby alego tylko poprzymierzac :D zebysmy wiedzieli jak on w nich lezy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropelka 6983
mysmy dzis mieli nieciekawy wieczor. otoz mały zagoraczkowal, mial 39 i polecielismy do lekarza. dostalismy ibufen i na wszelki wypadek czopki, troche ma zaczerwienione gardlo, wiec lekka panika byla;/ pozatym maly juz duzo raczkuje i o wszystko obija sobie glowe, no masakra. i wiecie co? wpadlam na pomysl zeby mu normalnie zamowic kask ochronny dla niemowląt taki z materiału bo szkoda tej jego glowy, niech se spokojnie raczkuje bo tak to go co minute musze przenosic w inne miejsce;/ nie wiem jak to sie sprawdzi bo tez nie chce zeby mu sie glowa pocila, ale bede moze bede spokojniejsza jak to bedzie nosil rottana to niedrogi ten fotelik. daj mi linka, chetnie zobacze lilka a w mojej lodowce leza bezuzytecznie borowki, poddalas mi pomysl zeby dac malemu do sprobowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzś dałam małemu zupki pomidorowej z makaronem, ogólnie zjadł trochę ale w sumie to nie było dużo i dopił jeszcze mlekiem. teraz czekam czy nic mu po przecierze pomidorowym nie będzie :) dziś byliśmy u znajomych na grillu i wróciliśmy po20, mój sie trochę spił ale nalał mi wody do wanienki i poszedł spać. a mały był już tak zmęczony że tylko wypił kaszkę i poszedł spać. lilka - noo fifi teraz robi kupkę raz mniej wiecej na 3 dni, a zdarza sie i na 4. no chyba tak poprostu ma bo brzuszek go nie boli. mały codziennie pije na noc 210 mm z kaszką. to rzeczywiście troszkę masz problem z tym wieczornym karmieniem. rottana - ten 'syfek' to pewnie nieprzebity ząbek :) co do fotelika to jeszcze sie nie zastanawialiśmy, bo nasz mały też jeszcze dobrze nie siedzi więc jeszcze pojeździ w nosiedłku tym bardziej że wcale dużo nie jeździmy, ale rottana rzezywiście cena jest atrakcyjna, też chętnie go zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viola moj wali kupska jak szalony od samego poczatku hehe kropelka- dobry bajer z tym ochraniaczem na glowe :P Ja dzisiaj siedzialam i szperalam i szukalam fotelika jakiejs alternatywy na ten maxi cosi i znalazlam identycznej budowy tylko firmy bebe confort uzywany za 400 zl tylko ze z gdanska i napisalam do kolesia wiadomosc czy wysle kurierem. Dzisiaj tez dzwonilam do komisu i sie pytalam o foteliki takie jak mnie iteresuja koles mi polecil Cocord ultimax za 250 zl jutro jedziemy ogladac. viola ty chyba chcialas te przepisy zakrecona jestem zaraz ci wysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodek86
Moj robi codzien jakies postepy. juz ladnie raczkuje na czterech, bez czolgania, szybko leci za kims hehe nie obija sie juz tak, nie przewraca na boki i do tylu, ze glowki nie obija tylko sobie siada. ladnie siedzi juz sam i probuje stawac. a z tym kaskiem to ja sie smialam, ze kupie tez Bartkowi hehe najbardziej obija sie w lozeczku o szczebelki,bo nie cale ochronione. Moj robi codzien kupki po kilka razy. dzis zrobil w koncu klocuszki hehe zamiast luznej :P Ja jeszcze nie ogladam fotelikow, za maly na niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jol. nie moge dac linka do fotelika bo.niby spamuje:-/ ja bralam ten czerwony z autem chodz slonik i lew tez mi sie bardzo podobaly;-) ja sie dzisiaj na swojego szkraba pogniewalam:-( gryzl mnie w suta brutal:-( ale tak otwieral buzie jak do karmienia zagryzal i ciagnol jakby chcial glowe odwrocic. a jak mowilam mu ze nie wolno nununu to sie smial i chcial mi cacy robic po buzi i znowu mu daje i znowu to samo. w koncu sie w****ilam i mu nie dalam tylko posadzilam na lozku za kare. dalam pol godziny pozniej i zqczol ladnie jesc. BRUTALNE te moje dziecie:-D moj sie ze mnie smial ze wyrodna matka jestem i nie chcem nakarmic:-D to mu powiedzialam ze jak.jest taki cwany to niech sam mu da niech go.gryzie:-D co prawda zebow nie ma ale i tak boli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilka----> to.jest : FOTELIK 9-36KG METEOR bajkowa kolekcja. ciekawe czy.ci znajdzie bo aukcja jest zakonczona. dzisiaj piekna pogoda;-) trza bedzoe kozystac i na spacerek isc;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodek86
lilka,daj spokoj.chcesz kupic uzywany fotelik?nie wiadomo czy nie brał udzialu w wypadku...rozumiem,kupic uzywany od znajomego,ale od zupełnie obcej osoby(all,komis itp) rottana a twoj w crass testach jaka ocene dostał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodek86
Poprzedni komentarz nie ja pisalam :) nei wiem kto. Bylismy wczoraj na noc u mojej kolezanki.ona ma corke poltoraroczna. bawila sie razem z Bartkiem, poszli potem spac, a my sobie pilismy troszke, ze dzis obudzilam sie z bolem glowy :) Bartek sam wstaje. opiera sie rekami np o lozko i wstaje. heh silacz jeden. Moj poszedl z nim na spacer, a ja sobie odpoczywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Siemano. My soobie urlopowalismy. Nuynia grzeczna plywala w jeziorze i sie opalala. Zapomnialam krwmu i mala na buzi sie strzaskala. Co do stawiania i siadania to ogolnie nie wolno jesli dzieciak sam tego nie robi. Przeciaza sie kregoslup i ogolnie robi sie maluchowi "niedzwiedzia przysluge" . A chodzik to tez samo zlo jak dla mnie :). Uposleda naturalne mozliwosci i umiejetnosci malucha. Co do zarcia to ja tylko rozdrabniam- nie mixuje wogole. Wogole ostatnio daje jej juz nasze normalne jedzenie. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha to pisala mamucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violiankaBlogspotkom
Cześć dziewczyny, podczytuję Was od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz postanowiłam napisać. Moja mała ma już 3 miesiące - właśnie dokładnie dzisiaj skończyła. Od początku ciąży prowadzę bloga, na którego zapraszam! http://www.violianka.blogspot.com/search/label/pieluchowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropelka 6983
my dzis caly dzien poza domem. zauwazylam ze piotrkowi wyrzyna sie 5 ząb. rottana moj ma juz 5 zebow i tez gryzl, przez pewien czas za kazdym razem jak go mialam przystawic to jakis traumatyczny lęk mnie ogarniał, ale jak kilka razy naprawde mocno mnie ugryzl to tak na niego nawrzeszczalam ze sie oduczyl, choc czasem mu sie zdarza ale juz nie tak mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropelka 6983
głodek ogladam twoje foty na fejsie i se tak mysle, kurde jak ci fajnie ze tak mozesz, pobalowac itd u mnie to marzenie i wogle ejstem w szoku na umiejetnosci twojego chlopaczka, jest w podobnym wieku z moim ale moj to nawet nie siada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noo Bartuś głodka jest naprawdę super sprawny :) fajnie sie na niego patrzy. mój mąż jak zobaczył to zdj we wózku sklepowym to aż zaniemówił - myślał że bartuś jest dużo starszy od naszego filipa :) kropelka - aLE nie przejmuj sie, mój też sam nie siada, nie mówiąc o przesuwaniu się po podłodze a gdzie tu o raczkowaniu... każde dziecko jest inne, w innym tempie dojrzewa. za to twój piotruś już ma 5 ząbków a nasze dzieciaczki dop po 1 czy 2 :) wiec sama zobacz :) mamucha - to sobie odpoczeliście :) ja próbowałam małemu dać naszych ziemniaczków ale jakoś nie wyraził chęci ich jedzenia :D za to wcina swojhe obiadki ostatnio (naprawdę nie mogę narzekać), gorzej z deserkami (o dziwo! :D) ale je chrupki, biszkpopty, wafelki od loda :) kładę go wiecej na brzuchu i widzę ze już prawie prawie sam sie obraca z pleców na brzuszek. weekend jakoś zleciał, w sobotę mieliśmy grilla u nas a wczoraj byliśmy u babci mojego na imieninach. właśnie sobie leży maluszek na kanapie i robi kupkę, zaraz pójdziemy sie przebrać i zjem śniadanie. dziś otwierają u nas wielkie centrum chińskie, przejdziemy sie tam zobaczyć chociaż cen wcale tam nie mają za niskich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej faktycznie niunek glodka jest mega aktywny. Moj jak na razie tylko siedzi jak go sama posadze bo nie może się podnieść chociaż Już kombinuje jak by tu wstać. rottana fotelik ok ale ja szukam innego twój jest dla dzieci siedzących a mój jeszcze się nie trzyma aż tak dobrze a po za tym potrzebujemy fotelika obustronnie montowanego. Ja mam bzika na punkcie bezpieczeństwa w samochodzie jeżeli bym miała kupować na Allegro to wcześniej bym musiała obejrzeć ten sam model w sklepie żeby go obejrzeć z każdej strony. Wczoraj znalazłam na ebayu brytyjskimi fotelik maxi cosi opal imoj brat nam go zamawia i wysyla do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropelka 6983
viola u ans tez otworzyli taki chinski megasklep, ale tez ceny jak w normalnym sklepie wiec sie troche zdziwilam. lilka jak bedziesz u siebie w komisie lub gdzies na spacerze obok niego to luknij czy tam nie ma takich ochraniaczy dla niemowląt do nauki chodzenia i raczkowania. chyba ze sobie tam zadzwonie ale nie wiem jaka to ulica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodek86
eLO :) Dzis jadlam parowki to i moj dostal posiekana widelcem troszke na sprobowanie. wiem, ze tam same ostatki, ale nic mu nie bedzie. mamucha w koncu sie odezwalas :) kiedy sie widzimy? :) bo chce Matylde zobaczyc :) Kropelka kazde dziecko w swoim tempie, Twoj juz ma 5 zebow, moj tylko 1. jestem dumna ze swojego, ze tak sam do wszystkiego dochodzi i robi postepy z dnia na dzien. z balowaniem to raz na jakis czas, ale ciesze sie, ze czasem moge sie tak odstresowac. Viola mysle, ze na zdjeciach moze Bartek wyglada na wiekszego, a w rzeczywistosci jest malutki :) jest dlugi tez, ale szczuplutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodek86
a i budzil mi sie Bartek dzis 2 razy w nocy na jedzenie :/ ostatnio raz tylko, wiec nie wiem, a rano jak sie obudzil, zjadl, ja praktycznie spalam, on lezal miedzy nami w srodku, sam ladnie zasnal po chwili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelka jak pójdziemy dzisiaj na spacer to zobaczę i tak muszę pójść do komisu obejrzeć krzesełka do karmienia i łóżeczka. rottana gdzie kupowałaś łóżeczko turystyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dzieczynki. my wlasnie z dworku wrocilismy. wymeczylam Bartka na maxa;-) oczywiscie chodzik i se biegali my;-) co raz chetniej jezdzi na dworze i chodzi za mna bo tak to z poczatku wszystkiemu sie przygladal i czekal kiedy pojedzie bo przyzwyczajony ze wozkiem na dwor chodzimy:-D deraz ma ostatnia drzemke. tak mysle ze jescze sie obudzi;-) glodek----> no szybko Bartula twoj sie uczy;-) moj zaczol sie czolgac:-D tzn w taki smieszny sposob bo lezy na brzuszku kladzie glowe d*pe do gory podnosi w tedy glowka do przodu do gory i d*pe kladzie i tak po kawalku sie czolga:-D jak glizda o lepsze okreslenie hihi:-D chidz tesciowka twierdzi ze nie bedzie raczkowac bo chodzik ma:-/ ale co raz lepiej mu idzie wiec mysle ze do tego dojdzie. lilka----> tez na alllegro zamawialismy;-) ma podnoszone dno (lada dziwn bedziemy musieli opuscic), daszek z zabawkami i moskitiere i przewijak. fajne bo po zlozeniu bardzo malo miejsca zajmuje i ekspresowo sie rozklada i sklada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do jedzenia to julce nic nie jest to czego mam jej nie podawac do probowania i do jedzenia oczywiscie w granicach rozsadku ale julka nie chce pic mi mleka wogole i teraz to wogole malo strasznie je dzis wypila tylko raz 80 ml mm i rac ok15 ml.!! i tyle na cała dobe!! chyba to zabkowanie , sprobuje na spiocha jej dac jak ostatnio podaje ale i na spiocha cos od 3 dni wypluwa , wiec jak tu jej nie karmic czyms innym?! zreszta ona w nocy nie placze , zeby sie zrywala , czasem zaplacze ale to taka sek, placzu , pewnie na sen - znaczy koszmar albo na te zeby .aa... i daje jej tez male danonki wpierdziela az jej sie uszy trzesta Tak jak piszecie kazde dziecko jet inne , moja julka to szogun, nikt jej nie chce nawet trzymac na rekach dlugo z mojej rodziny i wcale sie nie dziwie bo to takie r***liwe dziecko ze juz z rak odpych mnie i z kolan wyczolguje sie zeby stac , nie raczkuje jeszcze ale czolga sie po calej podlodze i szuka co by tu wziasc. I cwaniara upodobala sobie bajke ''Dora'' jak widzi ta dziewczynke to zaczyna sie sniac w glos i piszczy i tak ma jeszcze z dwiema osobami babcia mojego meza i kubus jej 4-ro letni brat citeczny uwielbia go. no lilka to julka wazy tyle co Twoj maluszek kamilki no zuzia tez kawal dzieciatka , zaczna chodzic to im sie wyrowna waga :) viola ja tez daje julce tyle ile chce no chyba ze jakas nowosc , to nie troszeczke i starczy ale zaczelam znow jej podawac probiotyk zeby jej jelitka lepiej pracowaly tak jak jakies 2 miesiace temu to mi pediatra polecila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mam pytanie co do tych fotelikow niby sa od 9 miesiaca ?? ale pisze tez od 9 kg i jesli julka tyle wazy i juz siedzi to mysle ze moze wymienic bo julka strasznie sie meczy w tamtym co ma od urodzenia , wstaje trzyma sie tej poreczy i wydziwia, ciezko mi jak jade z nia sama , ostatnio musialam sie zatrzymac i uspokoic ja . A używacie jeszcze te lezaczki?? bo ja juz musze go ładnie zapakowac , dobrze ze moja mama zauwazyla ale mala tak wykombinowala ze glowe juz miala na podlodze w ostatniej chwili ja zlapalam !!! i to na plytkach bo wstaje i d*pke podnosi .czeka na nas tam w irl z***biste krzeselko do karmienia , zapomnialam sie pochwalic , wychaczylam dobra okazje z drugiej reki , jacys polacy sprzedawali za 60 euro ok250 zł a w polsce na allegro widzialam za ok 650zl , krzeselko z hustawka z fisher price , fajny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×