Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lukassoooooo

Czy jajka na jajecznice nalezy roztrzeoac starannie trzepaczka,

Polecane posty

Gość lukassoooooo

tak jak na omlet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość msr.cook
nie nie, chyba ze omleta robisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CrK
Imo im mniej wymieszana jajecznica tym lepsza, ale to tylko moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukassoooooo
czyli jajka wlewam na patelnie w całosci ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak w całości i
mieszasz. Jeśli nie pomieszasz - to będzie jajko sadzone :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmh
ja najpierw mieszam białka na patelni, aż prawie całe się zetną omijając żółtka i dopiero potem mieszam z żółtkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jajka wbijac
wprost na patelnie, czy najpierw do miseczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pipik
o kurrr.... jaki dylemat z jajkami jak usmazysz, tak bedziesz jadla nie posmakuja za pierwszym razem, nastepnym razem usmazysz inaczej :o jajka to jajka a nie omlet na ciescie biszkoptowym jesu :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moim zdaniem to żadna
roznica czy walniesz jajca prosto na patelnie czy najpierw do miski, po cholere brudzić miske jak roznicy nie ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mliui
Nie. Najlepsza jajecznica jaką znam to taka na parze, gdzie najpierw podgrzewa się masło, daje się białka, a jak one się lekko zetną dodajemy ciut śmietany kremówki, mieszamy jeszcze chwilę aż powstanie kremowa masa, wtedy dopiero dodajemy żółtka, ścinamy do pożadądanego stanu, i tuż przed podaniem dajemy ewentualnie jeszcze ciut masła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
autorka ma problem czy jaja najpierw wbić do miseczki czy od razu na patelnię a ty serwujesz dla niej takie czary mary na parze ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wbijam najpierw do miski, potem wszystko mieszam i na patelnie raz, że jak mi się trafi stare jajo, to łatwiej mi je wyrzucić w trakcie wbijania do miski niz na patelnie (w pośpiechu zazwyczaj) dwa, że w misce sobie przyprawiam i mogę dokładnie wymieszać te przyprawy nie mieszam b.dokładnie, bo nie lubię takiej jednolitej ciapy na talerzu - wolę widzieć, że jem jajko - żółtko i białko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość priyya
a ja mieszam mikserem zyrafa bo wlasnie nie lubie oddzielonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak mozna mieszac
jajka przed wlaniem na patelnie? uposledzeni ludzie !!! mieszamy na patelni tak aby była widoczna różnica po scięciu między białkiem a żółtkiem , a wy robicie breje w jednym kolorze wymerdane w misce fuj fuj i celowo pisze uposledzeni bo post ten dotyczy gównowiedzącomądrzącej ewy nie umiesz robic jajecznicy - milcz na zawsze ewuniu bo to co napisałas to przepis na jajeczne pomyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie w domu mama robiła
tak, że jajka wbijała od razu na patelnie i na patelni mieszala, ja wbijam do miseczki, dodaje przyprawy i mieszam ale tylko chwilę i wlewam na patelnie, nie widzę różnicy, i tak wychodzi taka jajecznica jak mama robiła. Starannie trzepaczką wymieszane jajka to do omletu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie w domu mama robiła
Przecież Ewa napisała, że nie miesza starannie, tak samo jak ja i po wymieszaniu, dosłownie kilka ruchów łyżką i wlaniu jajka na patelnie widać, gdzie jest żółtko a gdzie białko... Poza tym jeśli według ciebie upośledzony człowiek to taki, który robi jajecznicę inaczej niż ty to już lepiej z tobą nie dyskutować bo szkoda się zniżać do takiego poziomu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość empik
to już lepiej z tobą nie dyskutować bo szkoda się zniżać do takiego poziomu " ale oczywiscie swoje 3 grosze wcisnac MUSIALAS :D a poza tym po jaka cholere wbijac jajka do miski ? tylko po to aby wymieszac z przyprawami ? :D a to na patelni na od razu wbite jajka przypraw sypac nie mozna ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o wypraszam sobie
empik - a po taką cholerę, żeby jak ci się trafi zbuk to nie zmarnujesz całej jajecznicy :) i wbijasz jajka do miseczki jeśli jest ok to dopiero do kolejnego pojemnika albo na patelnię - czynność powtarzasz przy każdym jajku - czy to jest dla ciebie zrozumiałe słońce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o wypraszam sobie
czy tak trudno przyjąć bez zalewania się żółcią że nie każdy ma takie samo zdanie jak ty ???? i ma prawo do swobody wypowiedzi i do tego żeby smażyć jajecznicę jak mu się podoba ??? co ty z pisu jesteś czy co ?? też wam życzę miłego dnia i.... smacznego hahaha :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kromka chleba ze smalcem......
A wiec, jesli robie jajecznice z dwoch jaj to wbijam prosto na patelnie, jak jajecznice robi moj maz dla wszystkich to wbija jaja do miski, tam je przyprawia i lekko miesza, a robi tak dlatego ze po wbiciu ostatniego jaja na patelnie to pierwsze byloby juz usmazone. Zreszta czy to ma jakies znaczenie, kazdy robi jak lubi i po co tu sie rzucac i wyzywac ludzi od uposledzonych, jeden lubi mocna scieta inny mniej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anxhjdbeduiwefe
empik - a po taką cholerę, żeby jak ci się trafi zbuk to nie zmarnujesz całej jajecznicy " - trzeba wiedzieć gdzie jajka kupować a nie po najmniejszej linii oporu :classic_cool: :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koszaaaaatniczkaaaa
po linii najmniejszego oporu, jak już ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwiewam watpliwosci ....
jajka mozna starannie rozstrzepac w miseczce, albo i nie, to zalezy od indywidualnych preferencji, co zostalo wyzej kilkakrotnie wyjasnione. ale zapewniam cie autorko topiku, choc pewnie sama o tym dobrze wiesz, ze ani jedna, ani duga metoda nie zaswiadcza o uposledzeniu ... brak umiejetnosci czytania i czepliwosc natomiast juz predzej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anxhjdbeduiwefe
po linii najmniejszego oporu, jak już " - i dlatego była wstawiona taka motikonka -> :classic_cool: :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no a jak w misce masz
już pare jaj wbitych i nagle wbijesz zbuka to niby te jajka sie nie zmarnują? to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość męska jajecznica
:) pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×