Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość hanskania

Jakie soczewki polecacie?

Polecane posty

Gość hanskania

Jakie soczewki polecacie dla osoby która dopiero zaczyna nosic soczewki kontaktowe???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli dopiero zaczynasz, okulista sam dobierze Ci soczewki, wiec nic sie nie martw - bedzie probowac do skutku az bedzie Ci w nich wygodnie. Poczatkujacym warto polecić soczewki Eyeye Bioxy Daily. Poczytaj sobie najlepiej opinie na rankingu soczewek: http://www.rankingsoczewek.pl/producenci-soczewek/eyeye/168,producenci-soczewek/eyeye/eyeye-bioxy-daily na pewno jednak nie dobieraj ich sama, tylko idz koniecznie z tym do okulisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krainnka
TO nie do końca tak, że można polecić soczewki komuś. Trzeba to konsultować z specjalistą. Ale możesz mu jakieś zasugerować. Ja proponuje Eyeye Bioxy. Chociaż to musisz sama dokładnie przemyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waldiiu
Tylko specjalista może dobierać soczewki. Nie polecam robienie tego samemu - może się skończyć naprawdę źle dla naszych oczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dołączę do Twojego pytania ;) Cały czas noszę soczewki miesięczne, dla za niedługo jadę na wakacje nad morze i nie chciałabym tam zabierać tych miesięcznych soczewek... Wiadomo jak jest na wakacjach, trochę piasku, woda i można zniszczyć soczewki, dlatego wolałabym mieć soczewki jednodniowe, bo są prostsze w pielęgnacji. Kompletnie nie znam tych jednodniowych, dlatego proszę Was o pomoc. Jak na razie przeglądam te - http://www.soczewki.kontaktowe.com/soczewki_jednodniowe-k29-0-3-default.html, ale nie wiem które wybrać... Pomożecie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy jednodniowych mozesz trochę poeksperymentować, tym bardziej ze wiesz juz co i jak. Mozna kupić ich po 5 par, z różnych firm. Sprawdz w necie na stronie Twoje Soczewki. Mozna kupic przez neta (tak jest duzo taniej), albo poszukac ich punktu w wiekszej galerii handlowej w Twojej okolicy. Wiele nie ryzykujesz, bo bez żalu taką soczewkę wyrzucasz po jednym dniu noszenia. Ja zawsze jednak patrzę na procent uwolnienia i przepuszczalności tlenu. Im wiecej, tym lepiej moje oczy się czują :) Johnsona nigdy mnie nie zawiodły, Focusy lubię, a z innymi to różnie. Próbowałam tych z kolorową obwódką (podkreśla kolor naturalnej tęczówki), ale tu akurat bylo gorzej. Chyba soczewki z barwnikiem przepuszczają mniej tlenu. Przy jednodniówkach chyba w większości dostępne są soczewki z jedną krzywizną. Pasują do większości użytkowników, o ile nie jestes astygmatykiem. Sprawdź na pudelku Twoich miesięcznych soczewek jakie są tam wartości i poszukaj tych samych parametrów na jednodniowkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy jednodniówkach wystarczy mi małe opakowanie (5 ml) soli fizjologicznej do przepłukania oczu, zwłaszcza wieczorem gdy po plaży soczewki nieco "wysychają" i czuję dyskomfort, albo żeby łatwiej sie je zdejmowało wieczorem. Niby nie mam zespołu suchego oka, ale...jestem tego bliska ;) i...nic więcej nie potrzebuję do pielęgnacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed wyborem soczewek najlepiej skontaktować się ze swoim okulistom, który wybierze dla Ciebie najlepsze. Ja mogę śmiało polecić specjalistów z Ośrodka Okulistyki Klinicznej Spektrum. Dzięki nim pozbyłam się problemów z zapaleniem spojówek od noszenia soczewek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×